Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
aktualizacja

Niedziela handlowa 10 lutego – czy dziś sklepy będą otwarte? Kogo nie obowiązuje zakaz handlu w niedzielę?

2
Podziel się:

Dzisiaj przypada druga niedziela miesiąca. Niedziela 10 lutego to niedziela niehandlowa. To oznacza, że w prawie wszystkich sklepach będzie obowiązywać zakaz handlu. Są jednak od tego wyjątki.

Niedziela handlowa 10 lutego – czy dziś sklepy będą otwarte? Kogo nie obowiązuje zakaz handlu w niedzielę?
Niedziela handlowa 10 lutego – czy dziś sklepy będą otwarte? Kogo nie obowiązuje zakaz handlu w niedzielę? (East News, Reporter)

Niedziela handlowa 10 lutego – gdzie obowiązuje zakaz handlu?

Zakaz handlu 10 lutego będzie obowiązywał w prawie wszystkich sieciach sklepów. Zamknięte będą markety Biedronka, Lidl, Kaufland, Auchan, Tesco i Carrefour. Nieczynne będą także strefy handlowe w galeriach handlowych w całej Polsce.

Niedziela handlowa 10 lutego – gdzie zrobimy zakupy?

Handel w niedzielę będzie możliwy w kilku miejscach:
- na stacjach paliw,
- sklepach osiedlowych (o ile klientów obsługuje właściciel),
- sklepach działających na zasadzie franczyzy (np. Żabka, Carrefour Express),
- lokalach gastronomicznych,
- miejscach rozrywki,
- urzędach pocztowych,
- aptekach.

Zgodnie z obowiązującą ustawą o zakazie handlu, w 2019 roku niedzielą handlową jest ostatnia niedziela każdego miesiąca. Wyjątkiem są niedziele w kwietniu i w grudniu, ponieważ wtedy sklepy są dodatkowo otwarte w niedziele przed świętami Wielkanocy i Bożego Narodzenia.

Najbliższa niedziele w pełni handlowa przypada na 24 lutego.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
ROZUMpilniepo...
5 lata temu
W niedziele jest i ma byc otwarty sklep na Poczcie??? Co za Intelekt wymyslil taki model gospodarowania ??/ To juz jest szczyt GLUPOTY....a nie zaden sposob na biznes...Normalnie w niedziele Poczta jest zamknieta a sklep spozywczy na poczcie ma byc otwarty??? GDZIE TU LOGIKA narodzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
BLAK FRAJDEJ
5 lata temu
Pierwsze miejsce w Swiecie pod wzgledem pazernosci na markowe ciuchy i elektroniczne gadzety zajmuja Nigeryjczycy . Polacy zajmuja zaszczytne drugie miejsce wyprzedzajac Filipiny i Ukraine . Niestety , nikt z PISu nie czyta statystyk Organizacji Narodow Zjednoczonych !