Trwa ładowanie...
bDIlDqut

Notowania

Niedziela Handlowa – Wszystkie wiadomości

121
21.02.2021 9:41

HANDEL
 / 
Ominą zakaz handlu. Kolejne sklepy będą otwarte w niedziele

Zakaz handlu w niedziele tych sklepów już nie będzie dotyczył. Kolejne cztery sieci dyskontów podpisały umowy na usługi kurierskie, dzięki czemu będą mogły otwierać się w każdą niedzielę.

3
13.02.2021 7:45

HANDEL
 / 
Niedziele handlowe 2021 a zakaz handlu. Czy uda nam się jutro zrobić zakupy?

Niedziele handlowe w ostatnich latach to rzadkość. W bieżącym roku czeka nas jeszcze 6 niedzieli bez zakazu handlu. Które sklepy będą otwarte 14 lutego?

9
30.01.2021 9:34

HANDEL
 / 
Niedziela handlowa. Czy w najbliższą niedzielę zrobimy zakupy?

Niedziela 31 stycznia to niedziela handlowa, więc sklepy będą otwarte. A co z galeriami handlowymi, które rząd zdecydował się otworzyć?

18
26.12.2020 11:45

HANDEL
 / 
Niedziela 27 grudnia. Czy sklepy będą otwarte?

Trwają święta Bożego Narodzenia. 25 i 26 grudnia sklepy są zamknięte. A co z najbliższą niedzielą 27 grudnia. Czy będzie to niedziela handlowa?

46
23.12.2020 10:37

HANDEL
 / 
Zakaz handlu. Prezent w postaci dodatkowej niedzieli już był, więcej nie będzie

Temat otwarcia sklepów w niedzielę 27 grudnia nie jest brany pod uwagę. 6 grudnia to był wyjątek, na ten moment żadne inne dodatkowe dni nie są rozważane - wynika z rozmowy z wiceminister Olgą Semeniuk. Wiceminister argumentowała, że rząd kieruje się tu też rozmowami i decyzjami z Rady Dialogu Społecznego, a związki zawodowe są przeciwne otwarciu sklepów w niedziele. Wiceminister rozwoju, pracy i technologii zaznaczyła jednak, że w ostatnim czasie notowane jest wysokie odbicie, jeśli chodzi o sprzedaż. - To są też wyniki, które dają grunt pod odbudowę tego sektora - dodała.

bDIlDquv
22
14.12.2020 9:06

HANDEL
 / 
Wolna niedziela i dodatki. "Solidarność" apeluje do rządu

Handlowa "Solidarność" pisze petycję do rządu i pracodawców. Domaga się m.in. dodatku za pracę w trudnych warunkach w trakcie pandemii COVID-19 oraz jednolitych procedur sanitarnych obowiązujących w placówkach handlowych i centrach logistycznych.

5
12.12.2020 16:58

ZAKAZ HANDLU
 / 
Niedziela handlowa 13 grudnia. Czy jutro uda nam się zrobić zakupy?

Zakaz handlu w praktyce ogranicza możliwość zakupów w niedziele do pojedynczych punktów, gdzie są one możliwe. Wyjątkiem od reguły jest niedziela handlowa. Czy 13 grudnia uda nam się zrobić zakupy?

16
12.12.2020 10:38

ZAKUPY
 / 
Zakaz handlu. 13 grudnia wpisuje się w nietypowy schemat

Najbliższa niedziela - 13 grudnia - jest handlowa. W grudniu pada tym samym swoisty "rekord", gdy chodzi o liczbę niedziel, w które możemy zrobić zakupy. Dwie były planowane, zaś 6 grudnia wpadł z zaskoczenia.

61
08.12.2020 20:22

HANDEL
 / 
Niedziela handlowa 27 grudnia. Bujara: Po co? Kto weźmie odpowiedzialność?

Rząd rozważa wprowadzenie jeszcze jednej niedzieli handlowej. Mogłaby być nią ta poświąteczna - 27 grudnia. Handlowa Solidarność załamuje ręce. - Byłoby to kolejnym błędem. Kto weźmie na swoje sumienie życie i zdrowie pracowników handlu i klientów? - pyta Alfred Bujara.

bDIlDquB
4
04.12.2020 16:30

HANDEL
 / 
Koronawirus. Przedświąteczne zakupy pod okiem policji

Mikołajkowa niedziela będzie handlową. To oznacza, że najbliższy weekend Polacy ruszą na zakupy. Policja już zapowiedziała kontrole w sklepach i galeriach handlowych. Będą zdecydowanie reagować na nie stosowanie się do obostrzeń.

2
04.12.2020 15:46

GALERIA HANDLOWA
 / 
Niedziela handlowa 6 grudnia. "Mam nadzieję, że Polacy nie ruszą tłumnie do galerii"

- Mam nadzieję, że nie będziemy mieli armagedonu, a Polacy rozłożą zakupy i nie będą ich robić jednego dnia. Nie ma potrzeby, abyśmy wszyscy ruszyli po zakupy w jednym czasie. Mamy zachowywać dystans i limit osób, więc wiele osób spędzi dużo czasu w kolejkach. Pójdźmy z samego rana lub późnym popołudniem, a więc w porach, gdy w naturalny sposób osób jest mniej. Przede wszystkim pamiętajmy, że idziemy na zakupy, a nie na imprezę, na spotkanie ze znajomymi. Róbmy listę zakupów, idźmy do galerii handlowej i wyjdźmy. To wszystko ma też jeszcze jeden ważny aspekt. Im dłużej przebywamy w galerii, tym dłużej utrudniamy innym osobom wejście do galerii. Bądźmy solidarni - mówił w programie "Newsroom" pediatra i immunolog dr Paweł Grzesiowski

62
04.12.2020 14:23

HANDEL
 / 
Niedziela handlowa 6 grudnia. W Mikołajki jednak zrobimy zakupy

Ustawa wprowadzająca dodatkową niedzielę handlową została opublikowana. To oznacza, że w mikołajkową niedzielę sklepy będą otwarte.

150
04.12.2020 11:56

ANDRZEJ DUDA
 / 
Sklepy będą otwarte w niedziele 6 grudnia. "Prezydent Andrzej Duda zwiódł"

- Wielu pracowników weźmie urlop na żądanie 6 grudnia. Tu pracodawcy nie powinny robić problemu. Liczyliśmy, że pan prezydent nie podpisze ustawy, bo dotychczas był dla nas gwarantem wolnej niedzieli. Teraz osoby będą pracowały od niedzieli do niedzieli aż do Świąt, w czasie pandemii i wzmożonych zakażeń. Te osoby pracują w stresie i przemęczeniu, bo brakuje czasem nawet 30 proc. załogi. Spodziewamy się tego, że otwarcie galerii, które już nastąpiło, pociągnie za sobą wzrost liczby zakażeń. Czy czujemy się zdradzeni przez prezydenta Andrzeja Dudę? Raczej zawiedzeni – mówił w programie "Money. To się liczy" Alfred Bujara, szef sekcji handlu w NSZZ Solidarność.

bDIlDquC
323
04.12.2020 9:55

HANDEL
 / 
Niedziela 6 grudnia będzie handlowa. "To zagrożenie dla zdrowia pracowników handlu"

- Jest nam bardzo przykro. Przykro szczególnie z powodu pracowników handlu. Pan prezydent ugiął się przed lobbingiem wielkich korporacji. Ta niedziela nie jest nikomu potrzebna. Praca w tę niedzielę może oznaczać zagrożenie dla zdrowia pracowników handlu. Pamiętajmy, że tego dnia wypadają Mikołajki, konsumenci wyjdą do sklepów, co może skumulować zagrożenie. Do tego jest to złamanie prawa. Grafiki tworzone są miesiąc wcześniej. Aby je zmienić, trzeba co najmniej tydzień wcześniej poinformować pracowników. W tę niedzielę nie będzie komu stanąć za ladą. Pracodawcy będą zmuszać pracowników do pracy. W wielu miejscach będzie tak, że osoby, które skończą pracę w sobotę o północy, nazajutrz będą musiały stawić się o 6:00. Będziemy to kontrolować. Nie pozwolimy, aby w branży taka dzicz funkcjonowała – mówił w programie "Money. To się liczy" Alfred Bujara, szef sekcji handlu w NSZZ Solidarność. Przypomnijmy, prezydent podpisał ustawę o niedzieli handlowej 6 grudnia. To oznacza, że zakupy zrobimy w oba dni nadchodzącego weekendu.

16
04.12.2020 9:02

MTSL
 / 
"Money. To się liczy". Solidarność nie chce niedzieli handlowej. Będzie strajk?

Dziś w programie pytamy o reakcję pracowników handlu na wprowadzenie dodatkowej niedzieli z otwartymi sklepami 6 grudnia. Gościem będzie Alfred Bujara, szef handlowej "Solidarności". W drugiej części o wydatkach Polaków w internecie mówi Piotr Sztabiński z Opinionway. Zapraszamy od 9.15.

280
04.12.2020 8:39

ZAKAZ HANDLU
 / 
Niedziela handlowa 6 grudnia. Jest decyzja

Polacy czekali na tę informację w dużym napięciu. Prezydent podpisał ustawę o niedzieli handlowej 6 grudnia. To oznacza, że zakupy zrobimy w oba dni nadchodzącego weekendu.

486
03.12.2020 10:43

ZAKAZ HANDLU
 / 
Niedziela handlowa 6 grudnia. "Solidarność" jeszcze walczy. "Nie liczą się z życiem niewolników handlu"

Nowelizacja ustawy otwierająca sklepy 6 grudnia leży na biurku prezydenta. "Solidarność" apeluje, by prezydent ją podpisał, ale dopiero 7 grudnia. Tymczasem właściciele sklepów trwają w niepewności - nie wiedzą, czy mają zmieniać pracownikom grafiki i jak organizować pracę na najbliższy weekend.

8
03.12.2020 8:11

ZAKUPY
 / 
Sklepy otwarte 6 grudnia. Każdy dodatkowy dzień handlu na wagę złota

Każdy dodatkowy dzień handlu to dla branży okazja do odrabiania strat. Okres przedświąteczny zdecyduje o kondycji wielu przedsiębiorstw w kolejnych miesiącach - przypomina Polska Rada Centrów handlowych. Organizacja chwali decyzję rządu o wprowadzeniu dodatkowej niedzieli handlowej.