Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Klaudia Zawistowska
|

Niedziela handlowa 11 listopada. Jakie sklepy są otwarte?

1
Podziel się:

Niedziela handlowa przypada w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Właśnie dlatego dziś wszystkie sklepy będą nieczynne.

Niedziela handlowa w 2019 roku będzie przypadała tylko w ostatnią niedzielę miesiąca.
Niedziela handlowa w 2019 roku będzie przypadała tylko w ostatnią niedzielę miesiąca. (iStock.com)
bEKnkTit

Niedziela handlowa – regulacje prawne

Już od marca obowiązuje w Polsce prawo, które wyznacza, kiedy przypada niedziela handlowa. Zgodnie z jego treścią, niedziela handlowa w 2018 roku odbywa się w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Mimo, iż ta zasada jest bardzo prosta, to wielu Polaków nadal ma problem z zapamiętaniem, kiedy jest niedziela handlowa.

Niedziela handlowa – kiedy

Najbliższa niedziela handlowa przypada dopiero 25 listopada. Właśnie dlatego dziś wszystkie sklepy są nieczynne. Przez cały dzień zamknięte będą placówki najpopularniejszych sieci – Biedronka, Lidl, Carrefour oraz wszystkich innych sklepów wysokopowierzchniowych. W galeriach handlowych na klientów czekać będą jedynie lokale gastronomiczne oraz miejsca rozrywki, takie jak kina, salony gier oraz kręgielnie. Zakaz handlu nie obejmuje również restauracji.

bEKnkTiv

11 listopada najbardziej potrzebujący będą mogli kupić najpotrzebniejsze artykuły w sklepach sieci Żabka oraz Carrefour Express. Tego dnia czynne będą także stacje paliw oraz sklepy osiedlowe, o ile klientów obsłuży w nich właściciel.

bEKnkTiW
KOMENTARZE
(1)
tak
3 lata temu
Chory pomysł z tym zamykaniem sklepów w niedziele................. Centra Handlowe , to również miejsca nie tylko zakupów ,ale i rozrywki , konsumpcji , placów zabaw dla dzieci ,które zapewniają rozległe bezpłatne parkingi , klimatyzowane pomieszczenia , ,czyste bezpłatne toalety........................ Są to miejsca w których można z rodziną przyjemnie spędzić czas.