Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

Niedziela handlowa 16 grudnia - czy jutro sklepy będą otwarte?

2
Podziel się:

W związku z ustawa o zakazie handlu w niedzielę, zakupy możemy zrobić najczęściej w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. Grudzień jest jednak wyjątkiem. Z uwagi na Święta Bożego Narodzenia niedziela handlowa przypada w tym miesiącu częściej. Podpowiadamy czy jutro sklepy będą otwarte.

Niedziela handlowa 16 grudnia - czy jutro sklepy będą otwarte?
Niedziela handlowa 16 grudnia - czy jutro sklepy będą otwarte? (East News)

Niedziela handlowa 16 grudnia - czy jutro sklepy będą otwarte?

Na grudzień br. przypada 5 niedziel. W uwagi na Święta Bożego Narodzenia, aż cztery z nich będą niedzielami handlowymi. Tak jest również jutro. Najbliższa niedziela 16 grudnia, będzie niedzielą handlową. Wszystkie sklepy, galerię handlowe oraz supermarkety będą czynne według ustalonych godzin otwarcia.

Niedzielny zakaz handlu

Zakaz handlu w niedzielę obowiązuję od stycznia tego roku. Niedzielami handlowymi pozostają zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. W pozostałe nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów w Polsce. Wyjątkami pozostają miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

Od stycznia 2019 r. zakaz zostanie zaostrzony i zakupy będzie można zrobić jedynie w ostatnią niedzielę w miesiącu. Z początkiem 2020 r. wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu.

Niedzielny zakaz handlu zostanie rozszerzony?

Jak informowaliśmy na początku października br. Solidarność chciała zaostrzyć przepisy dotyczące zakazu handlu w niedzielę. Związkowcy wnioskowali o ograniczenie przedsiębiorców, którzy próbują „obejść” przepisy i wydłużają czas pracy sklepów w soboty oraz otwierają je w niedzielę po północy. Według Solidarności zakaz handlu powinien obowiązywać dodatkowo od godziny 22 w sobotę do godziny 5 rano w poniedziałek.

PiS nie przychyli się jednak do pomysłu związkowców – nieoficjalnie ustalił dziennikarz RMF FM, Krzysztof Berenda. Jak podaje stacja, politycy obawiają się chaosu jaki mógłby powstać po wprowadzeniu zmian do kodeksu pracy oraz co najważniejsze, utraty poparcia przed nadchodzącymi wyborami.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(2)
Aaiam1135
4 lata temu
Ale ale ble
wolny handlow...
4 lata temu
świetny jest pomysł zakazu PRODUKCJI w piątki,soboty i niedziele!