Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

Niedziela handlowa 21 lipca - czy dzisiaj sklepy są otwarte?

8
Podziel się:

Niedziela handlowa w nowym roku z uwagi na zakaz handlu przypada zdecydowanie rzadziej. Sprawdź, czy dzisiaj 21 lipca zrobimy zakupy.

Niedziela handlowa 21 lipca - czy zrobimy dziś zakupy?
Niedziela handlowa 21 lipca - czy zrobimy dziś zakupy? (iStock.com)

Niedziela handlowa 21 lipca - czy dziś sklepy są otwarte?

Niedziela handlowa w naszym kraju to coraz większa rzadkość. Spowodowane jest to zaostrzeniem ustawy o zakazie handlu. Zakupy możemy zrobić najczęściej jedynie w ostatni weekend miesiąca. Wyjątkiem są miesiące, w które wypadają ważne święta (m.in. Wielkanoc i Boże Narodzenie), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

Niedziela 21 lipca jest więc niedzielą niehandlową. Zdecydowana większość galerii handlowych, sklepów i supermarketów będzie tego dnia zamknięta.

Niedziela handlowa a zakaz handlu - lipiec 2019:

  • Niedziela handlowa: 28 lipca
  • Niedziele niehandlowe: 7, 14, 21 lipca
Zobacz także: Zobacz: Zakaz handlu nie do ruszenia. Wicepremier: małe sklepy i tak by upadły

Niedziela handlowa a zakaz handlu. Zmiany w 2020 r.

Od marca 2018 r. w Polsce obowiązuje ustawa dotycząca zakazu handlu w niedziele. Początkowo niedziela handlowa przypadała na pierwszy i ostatni weekend miesiąca. Od br. zakaz został zaostrzony i zakupy możemy zrobić najczęściej jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca.

We wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale także inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. magazynowanie, przeładunki, logistyka oraz dystrybucja.

Zakaz nie obejmuje natomiast m.in. stacji benzynowych, aptek, kwiaciarni, sklepów związanych z obsługą turystów oraz piekarni.

Zgodnie z przepisami w 2020 roku wszystkie niedziele w Polsce mają być ustawowo wolne od handlu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(8)
Jaro
4 lata temu
W bloku obok mieszka pewna staruszka ma ok. dziewięćdziesięciu lat.W zwykłe dni opiekują się nią dziewczyny z PCK robią zakupy itd. W każdą niedzielę owa pani idzie z reklamówką do sklepu.Nie wiem czemu to robi?Może chce udowodnić sobie samej ,że może,albo się nudzi?.Wątpię.W każdym razie w trzech na cztery niedziele wraca zawiedziona i niczego nie rozumie.W każdym razie życzę Panu Dudzie żeby poczuł się tak jak Ona stojąc przed zamkniętym sklepem. A i żeby mu się to śniło przez długi czas.Dobranoc!
polak
4 lata temu
Zakaz handlu powinien być ale każdy sklep ma 2 niedziele w miesiącu wolne w wybranym przez siebie terminie
zosia
4 lata temu
czy w kościołach są kasy fiskalne?
Wilq
4 lata temu
A ja jestem za wolnymi niedzielami. :) Niech Sebix i Karyna znajdą se w ten dzień inne zajęcie niż chodzenie po galerii handlowej. Mogą iść do kina na spacer, rower czy co tam lubią. :) Nie oszukujmy się ale w tym czymś głównie chodzi o pieniądze stracone przez biznesmenów którzy notabene i tak siedzą w domku przy piwku i grillu i to pewno w każdą niedzielę. A może jak zawsze to tylko polityka bo wątpię że akurat w ten 1 ktoś koniecznie będzie musiał kupić telewizor, komputer czy jakąś inną rzecz, a nie zapominajmy że nie wszystko w końcu jest pozamykane... Oddech łapią małe sklepiki bo wszystkie duże sieciowe zamknięte :)
NA WYBORY!
4 lata temu
Będę głosował za demokrację, też w HANDLU - BEZ zakazów rządowych i ZA podwójną opłatę przy chęci pracy w niedzielę! To rynek ma decydować - czy handlować w niedzielę, a nie obecny rząd.