Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Daniel Bochen
|

Niedziela handlowa 7 kwietnia - czy jutro sklepy będą otwarte?

0
Podziel się:

Niedziela handlowa to coraz większa rzadkość. Obecnie zakupy możemy zrobić najczęściej jedynie w ostatni weekend miesiąca. Kwiecień jest jednak wyjątkiem. Sprawdź, czy jutro sklepy będą otwarte?

Niedziela handlowa 7 kwietnia - czy jutro sklepy będą otwarte?
Niedziela handlowa 7 kwietnia - czy jutro sklepy będą otwarte? (East News)
bEUWJaaJ

Niedziela handlowa 7 kwietnia

Zakaz handlu od nowego roku został zaostrzony. Niedziela handlowa przypada najczęściej na ostatni weekend miesiąca. Wyjątkiem są miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

W kwietniu 2019 r. obchodzimy Święta Wielkanocne (Wielkanoc - 21 kwietnia). Niedziela handlowa przypada na ostatni weekend miesiąca oraz tydzień poprzedzający Święta. Najbliższa niedziela (7 kwietnia) jest więc niedzielą niehandlową. Większość sklepów, supermarketów oraz galerii handlowych będzie zamknięta.

bEUWJaaL

Niedziele handlowe - kwiecień 2019 r.

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Początkowo zakupy mogliśmy zrobić najczęściej dwa razy w miesiącu. Od nowego roku ustawa została zaostrzona i niedziele handlowe zostały ograniczone do jednego weekendu.

Zgodnie z projektem w wybrane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. logistyka, magazynowanie, dystrybucja i przeładunki. Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. piekarnie, apteki, sklepy związane z obsługą turystów, stacje benzynowe oraz kwiaciarnie. Do wymienionych dołączają także punkty zlokalizowane na dworcach i lotniskach.

Niedziele handlowe kwiecień 2019:

  • 14 kwietnia
  • 28 kwietnia
bEUWJaaR

Niedziele niehandlowe kwiecień 2019:

  • 7 kwietnia
  • 21 kwietnia

Od 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu.

bEUWJabm
KOMENTARZE
(0)