Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Klaudia Zawistowska
|

Niedziela handlowa – sklepy otwarte 30 grudnia

1
Podziel się:

Ostatnia niedziela handlowa w 2018 roku przypada właśnie dziś. Już od stycznia czeka nas spora zmiana w prawie wyznaczającym, kiedy przypada niedziela handlowa.

Niedziela handlowa - sklepu otwarte 30 grudnia.
Niedziela handlowa - sklepu otwarte 30 grudnia. (iStock.com)

Niedziela handlowa – stare i nowe zasady

W 2018 roku niedziela handlowa przypadała w pierwszą i ostatnią niedzielę miesiąca. W grudniu sytuacja była nieco inna ze
względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Właśnie dlatego ustawodawcy zdecydowali, że w ostatnim miesiącu 2018 roku niedziela handlowa odbędzie się aż czterokrotnie.

W 2019 roku niedziela handlowa przypadnie tylko 15 razy. Zakaz handlu nie będzie obowiązywał jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. Dodatkowe niedziele handlowe w 2019 roku również będą przypadały na niedziele poprzedzające ważne święta religijne (Wielkanoc i Boże Narodzenie). Dlatego zakupy zrobimy również 14 kwietnia, a także 15 i 22 grudnia.

Niedziela handlowa – sklepy czynne 30 grudnia

Już dziś przypada niedziela handlowa. W związku z tym nie obowiązuje zakaz handlu. Właśnie dlatego wszystkie sklepy czekają dziś na klientów. Czynne są zarówno największe sklepy wysokopowierzchniowe, jak również galerie handlowe. Klienci bez trudu mogą udać się na zakupy odzieżowe czy też spożywcze. Bez zmian, jak w każdą niedzielę, otwarte będą również kina oraz lokale gastronomiczne. Zakupy będzie można zrobić również w osiedlowej Żabce i na stacjach benzynowych.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(1)
Tom
4 lata temu
Wybory coraz bliżej.