Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Witold Ziomek
Witold Ziomek
|
aktualizacja

Niedziela "handlowa" w Galerii Północnej. Inspekcja pracy przyszła po 10 minutach

34
Podziel się:

Mimo zakazu handlu, sklepy otworzyły się w niedzielę w warszawskiej galerii handlowej. Momentalnie rozpoczęły się kontrole PIP. Inspektorzy przyszli już 10 minut po otwarciu i sprawdzali, czy za ladami faktycznie stoją właściciele sklepów.

Niedziela handlowa w Galerii Północnej.
Niedziela handlowa w Galerii Północnej. (WP.PL)

Warszawska Galeria Północna znalazła sposób na obejście zakazu handlu. 8 marca sklepy otworzyli właściciele i prezesi.

- To jest po pierwsze akcja promocyjna, a po drugie pewna forma protestu - mówi Bożena Święcka, właścicielka sklepu Tatuum.

Akcja warszawskiej galerii nie wszystkim się jednak podoba, a stojący za ladami właściciele sklepów mogą się jednak spodziewać kontroli Państwowej Inspekcji Pracy.

Zobacz także: Oglądaj też: Zakaz handlu. Sonik: do kościoła nie chodzi się, gdy sklep jest zamknięty

- Mam zapewnienie od Głównego Inspektora Pracy, że już wydał polecenie okręgowej inspektor i szykują się kontrole w Galerii Północnej - mówił nam przed weekendem Alfred Bujara, przewodniczący handlowej "Solidarności".

Faktycznie, inspektorzy w warszawskiej galerii handlowej pojawili się tuż po otwarciu sklepów.

- Przyszli dosłownie 10 minut po otwarciu drzwi - mówi Bożena Święcka. - Sprawdzili dokumenty, spisali protokół. Byli bardzo grzeczni, ale wezwali nas na przesłuchanie w środę. To trochę kłopot, bo jesteśmy z Olsztyna, będziemy musieli specjalnie przyjeżdżać.

- U mnie jeszcze nikogo nie było. Ale zapraszam - mówiła niedługo po otwarciu Beata Kwaśniak, właścicielka sklepu Duka. - Wszystko jest zgodne z przepisami.

Większość sklepów w Galerii Północnej otwarto od godziny 12. Tłumów nie było, ale jak mówią właściciele, ruch jest większy, niż się spodziewali.

Nowy rok przyniósł kolejne obostrzenia w ustawie zakazującej handlu w niedzielę. Liczba niedziel handlowych zmalała do zaledwie 7 w ciągu całego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

gospodarka
wiadomości
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(34)
Valrus
3 lata temu
Ta akcja handlowców dobrze pokazuje głupotę i nadgorliwość ( nadgorliwość gorsza jest od faszyzmu) tych wszystkich solidaruchów i inspektorów Gadżetów z Inpekcji pracy, którzy maniakalnie tropią wszelkie odstępstwa od zakazu handlu. I tacy ludzie modelują nam życie gospodarcze. I jeszcze im mało i chcieliby zaostrzać przepisy.
Jerzywas
3 lata temu
I co znowu PIPy wyślą handlowców przed sąd? Tak jak to onegdaj było z ajentami Żabki, którym masowo wysyłali pozwy sądowe. Dobrze by było, żeby skończyło się podobną kompromitacją, bo wtedy sądy odrzuciły wszystkie skargi PiPowców na Żabki.
gryhu
3 lata temu
Jest wypowiedź Bujary z solidarności! I już jest dobrze, i już jest wesoło!
Dora
3 lata temu
No cóż widać ze bardzo na czasie są tzw sygnaliści Nie ma nic bardziej obrzydliwego niż donos zreszta właściciel ma prawo stanąć za lada a Solidarność niech lepiej zajmie się sprawami zwiazkowymi
Seneka
3 lata temu
Chęć posiadania zatruła umysły tubylców znad Wisły
...
Następna strona