Notowania

Niedziele handlowe 2019. Czy w najbliższą niedzielę 2 czerwca sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe w Polsce to coraz większa rzadkość. Obecnie zakupy zrobimy zazwyczaj jedynie w ostatni weekend miesiąca. Podpowiadamy, czy w najbliższą niedzielę sklepy będą otwarte.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Niedziele handlowe 2019. Czy w najbliższą niedzielę 2 czerwca sklepy będą otwarte?

Niedziele handlowe 2019. Czy w najbliższą niedzielę 2 czerwca zrobimy zakupy?

W 2019 r. niedziele handlowe przypadają zdecydowanie rzadziej niż w poprzednim. Wszystko za sprawą zaostrzeniu ustawy dotyczącej zakazu handlu. Aktualnie zakupy zrobimy najczęściej jedynie w ostatni weekend miesiąca. Wyjątkiem są miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

Najbliższa niedziela 2 czerwca jest więc niedzielą niehandlową. Tego dnia nie zrobimy zakupów w zdecydowanej większości sklepów, galerii handlowych oraz supermarketów.

Zgodnie z ustawą, we wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np.dystrybucja, magazynowanie, przeładunki oraz logistyka.

Zobacz: Niedziele handlowe. Zakaz handlu w niedziele zostaje. Zyskują gastronomia, turystyka, kultura

Wyłączone z zakazu są natomiast m.in. stacje benzynowe, apteki, piekarnie, sklepy związane z obsługą turystów oraz kwiaciarnie. Do wyżej wymienionych dołączają także punkty zlokalizowane na lotniskach i dworcach.

Niedziele handlowe - czerwiec 2019

Niedziele handlowe w Polsce to coraz większa rzadkość. Wszystko z powodu zaostrzenia ustawy o zakazie handlu w niedziele, która obowiązuje w Polsce od marca 2018 r.

Początkowo zakupy mogliśmy zrobić zazwyczaj dwa razy w miesiącu. W nowym roku ustawa została zaostrzona i niedziele handlowe zostały ograniczone w większości do jednego weekendu.

Niedziele niehandlowe - czerwiec 2019:

  • 2 czerwca
  • 9 czerwca
  • 16 czerwca
  • 23 czerwca

Niedziele handlowe - czerwiec 2019:

  • 30 czerwca

Jak wskazuje ustawa, wraz z początkiem 2020 roku wszystkie niedziele mają być ustawowo wolne od handlu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz