Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
zakaz handlu
01.03.2020 22:00

Niedziele handlowe a zakaz handlu. Czy 1 marca zrobimy zakupy?

W 2020 r. niedziela handlowa przypada zdecydowanie rzadziej niż w poprzednim. Wszystko za sprawą zapisów ustawy dotyczącej ograniczenia handlu. Na najbliższą niedzielę z otwartymi sklepami trzeba będzie czekać aż do... kwietnia.

Podziel się
Dodaj komentarz
(iStock.com)
Niedziele handlowe a zakaz handlu. Czy 1 marca zrobimy zakupy?

Aktualnie zakupów nie zrobimy już nawet w ostatni weekend miesiąca. Tak było w całym 2019 roku. 2020 rok przynosi gigantyczną zmianę - jeszcze mniejszą liczbę pracujących niedziel. Wyjątkiem są tylko miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc). Wówczas liczba niedziel handlowych jest większa.

Zła informacja? Niedziela 1 marca nie jest niedzielą handlową. Jeszcze gorsza? W całym marcu niedzieli handlowej nie będzie. Najbliższa szansa na zakupy pojawi się dopiero w kwietniu. To będzie pierwszy marzec, w którym w niedzielę zakupów nie zrobimy. Takiej sytuacji jeszcze nie było.

Zobacz: Niedziele handlowe a zakaz handlu. Obroty w sklepie 8 razy wyższe

Niedziela handlowa a zakaz handlu

Niedziela handlowa w Polsce to coraz większa rzadkość. Wszystko z powodu zapisów ustawy o zakazie handlu w niedziele, która obowiązuje w Polsce od marca 2018 r.

Początkowo zakupy mogliśmy zrobić zazwyczaj dwa razy w miesiącu. W nowym roku ustawa została zaostrzona i niedziele handlowe zostały ograniczone w większości do kilku weekendów w roku. Kiedy zrobimy zakupy?

Niedziele handlowe 2020:

  • 5 kwietnia 2020,
  • 26 kwietnia 2020,
  • 28 czerwca 2020,
  • 30 sierpnia 2020,
  • 13 grudnia 2020,
  • 20 grudnia 2020.

We wskazane niedziele zakazany jest nie tylko handel, ale także inne czynności związane ze sprzedażą, m.in. przeładunki, logistyka, dystrybucja oraz magazynowanie. Z zakazu wyłączone z są np. stacje benzynowe, apteki i sklepy związane z obsługą turystów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
01-03-2020

HannaIrytuje mnie ta sytuacja. Zamknijmy stacje benzynowe, szpitale, apteki w niedzielę. Restauracje również, bo i tam pracownicy chcą spędzić niedzielę z … Czytaj całość

01-03-2020

KasiaSklepy zamkniete...i wbrew pozorom wszyscy przeżyliśmy i Bogu dzięki. Niech niedziela będzie dla rodziny

01-03-2020

MarioLudzie masakra ogarnijcie się nie widzicie tego co ten pis z nami robi wszędzie tylko zakazy kary itp a niektórzy to biorą za dobrą monetę czasami … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (164)