Notowania

Niedziele handlowe - marzec 2019. Czy w najbliższą niedzielę 17 marca sklepy będą czynne?

W związku z ustawą o zakazie handlu w niedziele, zakupy możemy zrobić najczęściej jedynie w ostatnią niedzielę miesiąca. Podpowiadamy, czy jutro (w niedzielę 17 marca) sklepy będą otwarte?

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Niedziele handlowe - marzec 2019. Czy w najbliższą niedzielę 17 marca sklepy będą czynne?

Niedziele handlowe - marzec 2019. Czy w najbliższą niedzielę 17 marca sklepy będą czynne?

Zakaz handlu w niedziele obowiązuje od marca 2018 r. Początkowo niedzielami handlowymi były zazwyczaj pierwsza i ostatnia niedziela miesiąca. Wyjątkami pozostaną miesiące, w których wypadają ważne święta (m.in. Boże Narodzenie i Wielkanoc), wówczas liczba niedziel handlowych zwiększa się.

Od stycznia 2019 r. zakaz dotyczący handlu w niedziele został zaostrzony. Zakupy możemy zrobić najczęściej w ostatni weekend miesiąca. Niedziela 17 marca jest więc niedzielą niehandlową. Zdecydowana większość sklepów, galerii handlowych oraz supermarketów będzie zamknięta.

Niedziele handlowe marzec 2019:

  • niedziele niehandlowe: 3, 10,17, 24 marca;
  • niedziela handlowa: 31 marca.

Z początkiem 2020 r. zgodnie z projektem ustawy wszystkie niedziele mają być wolne od handlu.

Niedziele handlowe 2019. Będą zmiany w przepisach o zakazie handlu w niedziele?

Zgodnie z projektem ustawy, w niedzielę zakazany jest nie tylko handel, ale również inne czynności związane ze sprzedażą, np. magazynowanie, przeładunki, logistyka i dystrybucja. Wyłączone z zakazu są jednak m.in. apteki, piekarnie, stacje benzynowe, sklepy związane z obsługą turystów oraz kwiaciarnie. Do wyżej wymienionych dołączają również punkty zlokalizowane na dworcach i lotniskach.

Jak się okazuje, zakaz handlu w niedziele ma coraz mniej zwolenników. Tylko 19 proc. Polaków jest za ograniczeniem handlu we wszystkie niedziele - wynika z najnowszego badania przedstawionego przez Dziennik Gazetę Prawną. Ustawę o niedzielnym zakazie handlu skomentował również premier Mateusz Morawiecki, w jego opinii nie spełnia ona wszystkich oczekiwań.

Projekt ten mogą więc czekać zmiany. Nie jest pewne natomiast, kiedy i czy w ogóle one nastąpią. Jak informowaliśmy we wtorek w Sejmie parlamentarzyści oraz przedstawiciele handlu podsumowali pierwszy rok z częściowym zakazem handlu. - W Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej nie toczą się żadne prace nad zmianami w ograniczeniu handlu w niedzielę - skomentował stanowczo wiceminister Stanisław Szwed podczas dyskusji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
16-03-2019

desperatZona zawsze robila pranie w poniedzialek . W kazda niedziele wyjezdzalismy cala rodzina do galeryji handlowej aby zakupic 200 gramow proszku . Od … Czytaj całość

16-03-2019

tego wam też życzęponieważ z nizin społecznych nie pochodzę, to w mojej rodzinie w niedzielę jest msza św., potem wspólny obiad, potem spacer - jeśli jest pogoda, … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (2)