Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Nielegalny alkohol. KAS zlikwidowała gigantyczną leśną bimbrownię

138
Podziel się:

Zabezpieczono ponad 800 litrów bimbru i 8 tys. litrów tzw. zacieru. KAS przejęła urządzenia i półprodukty służące do wytwarzania alkoholu.

Odkryto ponad 800 litrów bimbru i 8 tys. litrów tzw. zacieru.
Odkryto ponad 800 litrów bimbru i 8 tys. litrów tzw. zacieru. (KAS, KAS)

W trudno dostępnym lesie w okolicach Szudziałowa produkowany był nielegalny alkohol na wielką skalę. Funkcjonariusze KAS z Podlaskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Białymstoku ujawnili dwie kompletne linie służące do produkcji bimbru, składające się z m.in. z pieców, chłodnic i zbiorników na zacier - informuje KAS.

Na terenie gigantycznej bimbrowni funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej znaleźli blisko 170 litrów wyprodukowanego alkoholu o mocy ok. 50 proc, agregaty prądotwórcze, pompy, opał, dwunastometrową studnię głębinową, kadzie zawierające łącznie 8 tys. litrów fermentującego zacieru oraz drożdże i 7 ton mąki.

Za pomocą tych składników przestępcy mogliby wyprodukować kolejne ponad 8 tys. litrów nielegalnego alkoholu. Na miejscu zatrzymano trzech mężczyzn.

W okolicach Białegostoku oraz dwie położone w gminie Gródek – na których magazynowano i przygotowywano do dalszej dystrybucji nielegalny alkohol. Znaleziono tam łącznie ponad 630 litrów alkoholu w butelkach i plastikowych kanistrach oraz etykiety, korki i puste butelki przygotowane do konfekcjonowania bimbru - wskazuje KAS. Tam zatrzymano kolejne dwie osoby.

Mężczyznom grożą wysokie grzywny lub kary pozbawienia wolności do 1 roku.

Jak podaje KAS, od 2017 r. do połowy. 2019 r. KAS ujawniła ponad 11,5 tys. nielegalnych wyrobów alkoholowych. Zajętych zostało 171,5 tys. litrów nielegalnego alkoholu. Zlikwidowano 19 nielegalnych rozlewni lub odkażalni alkoholu i 16 bimbrowni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(138)
All
4 lata temu
Źle że zarekwirowali sprzęt bo sami nie umieją wyprodukować i w czasie takich potrzeb na środki dezynfekcji innym nie dają pamietam komedię z serii U Pana Boga bodajże W Ogródku tam był mądry dowódca posterunku, zabrał produkt ale sprzęt pozostawił choćby z myślą że potrzeba jest większa niż to co zabrali do tej pory a na czymś trzeba ręsztę do produkować.
eRDe
4 lata temu
oj bimber to jest smak, nie to co gorzała ze sklepu.
Cooltygrysek
4 lata temu
Hahaha jaki kraj taki sukces :-) Bimber, dobry bimber jest zdrowszy jest od tradycyjnego alkoholu w sklepach gdzie się miesza z chemią smakową fuuuj. Zamiast opodatkować niskim podatkiem ( o zdrowotnym np ) takie wytwórnie to je niszczą, podobnie w Stanach i Kanadzie. Masakra. Straty jakie ponieśli wytwórcy są niewspółmierne do przestępstwa jakiego się dopuścili dla dobra zdrowia społeczeństwa.
rycho
4 lata temu
No i gdzie teraz dostane ducha puszczy?.
smakosz
4 lata temu
najlepszy alkohol nie ten z prochów bardzo szkoda oni nie truli ludzi uniewinnic ich
...
Następna strona