Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Niemcy: nieznaczny wzrost PKB, ale to od dawna oczekiwana wiadomość

32
Podziel się:

Wreszcie dobre informacje o niemieckiej gospodarce. W trzecim kwartale wzrosła w trzecim kwartale o 0,1 proc. kwartał do kwartału.

Sytuacją w niemieckiej gospodarce bacznie śledzą polskie firmy
Sytuacją w niemieckiej gospodarce bacznie śledzą polskie firmy (East News, PA Images/EAST NEWS)
bECKSGUl

Wstępne szacunki podał niemiecki urząd statystyczny Destatis. To wynik lepszy od prognoz analityków, którzy nie tylko nie spodziewali się wzrostu, ale wręcz oczekiwali spadku o 0,1 proc. po spadku o 0,2 proc. kwartał wcześniej ( po korekcie z -0,1 proc.) – czytamy w Pulskie Biznesu.

W ujęciu roczny PKB Niemiec wzrósł o 1 proc. przy oczekiwaniach wzrostu o 0,9 proc. oraz po braku procentowej zmiany w drugim kwartale.

bECKSGUn

W niemieckiej gospodarce nie dzieje się dobrze. Pisaliśmy przed miesiącem, że "jedzie na hamulcu ręcznym". Wzrost PKB praktycznie się zatrzymał, a do tego nastroje inwestorów są coraz gorsze. Opublikowany we wtorek indeks ZEW (Zentrum fur Europaische Wirtschaftsforschung) pokazał, że nie ma wiary w szybkie pobudzenie.

Hamowanie niemieckiej gospodarki nie jest tylko problemem naszych zachodnich sąsiadów. To też problem całej strefy euro, szerzej Europy, ale też Polski. Dla nas Niemcy są najważniejszym partnerem handlowym. To kraj, do którego wysyłam najwięcej towarów i skąd najwięcej sprowadzamy.

Zobacz także: Obejrzyj: Państwa dobrobytu nie da się zadekretować. Skrajnym przypadkiem jest "greckie państwo dobrobytu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bECKSGUO
KOMENTARZE
(32)
stop hejt
2 lata temu
Zauwazylem, ze wiele osob hejtuje tutaj na temat wplat do UE i zyskow z UE podajac nieprawdziwe dane. Jak poinformowała sama Komisja Europejska, w ubiegłym roku Berlin wpłacił do unijnej kasy 13 miliardów euro więcej, niż dostał z powrotem z unijnych funduszy. Na drugim miejscu uplasowała się Francja, która wpłaciła do unijnego budżetu 8,2 mld euro więcej niż otrzymała. Trzecim największym płatnikiem netto była Wielka Brytania z kwotą 5,6 mld euro
Nieśmiertelny
2 lata temu
Niech jeszcze podniosą ceny. Nikogo normalnego nie stać na takie luksusy.
Rozum
2 lata temu
Niemieckie PKB jest niemieckie nawet jak wynosi 0,3% Natomiast Polskie PKB nie jest Polskim
bECKSGUP
Steffan
2 lata temu
Unia Europejska jest stworzona przez bogatych i dla bogatych jeśli ktoś uważa że Unia coś daje za darmo to jest naiwny Unia ma służyć Niemcom i Francji a reszta ma robić co każą włącznie z narzucaniem ich kultury i obyczajów
BERLINER
2 lata temu
DLATEGO BOGACI - Kraje starej Unii dorabiali się na kolonializmie - Tera na taniej sile roboczej - Na nich pracują najwięcej Polacy - Pracując za 50 % stawki - W Polsce w nie Polskich Firmach Polacy zarabiają tyle samo co pracownicy w Krajach Starej Unii 3 500 ale w Złotówkach a oni tam w Euro - Polacy myślą ze dostają z Unii Miliardy - To są pieniądze zarobione przez Polaków - Co najmniej na każdym pracowniku w Polsce w tych firmach zarabiają 1 000 Euro na czysto przy każdej wypłacie
...
Następna strona