Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Niemcy: nieznaczny wzrost PKB, ale to od dawna oczekiwana wiadomość

Wreszcie dobre informacje o niemieckiej gospodarce. W trzecim kwartale wzrosła w trzecim kwartale o 0,1 proc. kwartał do kwartału.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Sytuacją w niemieckiej gospodarce bacznie śledzą polskie firmy (Fot: PA Images/EAST NEWS)

Wstępne szacunki podał niemiecki urząd statystyczny Destatis. To wynik lepszy od prognoz analityków, którzy nie tylko nie spodziewali się wzrostu, ale wręcz oczekiwali spadku o 0,1 proc. po spadku o 0,2 proc. kwartał wcześniej ( po korekcie z -0,1 proc.) – czytamy w Pulskie Biznesu.

W ujęciu roczny PKB Niemiec wzrósł o 1 proc. przy oczekiwaniach wzrostu o 0,9 proc. oraz po braku procentowej zmiany w drugim kwartale.

Sytuacją w niemieckiej gospodarce bacznie śledzą polskie firmy.
Niemiecka gospodarka nie miała takich problemów od lat. Katastrofalne statystyki

W niemieckiej gospodarce nie dzieje się dobrze. Pisaliśmy przed miesiącem, że "jedzie na hamulcu ręcznym". Wzrost PKB praktycznie się zatrzymał, a do tego nastroje inwestorów są coraz gorsze. Opublikowany we wtorek indeks ZEW (Zentrum fur Europaische Wirtschaftsforschung) pokazał, że nie ma wiary w szybkie pobudzenie.

Hamowanie niemieckiej gospodarki nie jest tylko problemem naszych zachodnich sąsiadów. To też problem całej strefy euro, szerzej Europy, ale też Polski. Dla nas Niemcy są najważniejszym partnerem handlowym. To kraj, do którego wysyłam najwięcej towarów i skąd najwięcej sprowadzamy.

Obejrzyj: Państwa dobrobytu nie da się zadekretować. Skrajnym przypadkiem jest "greckie państwo dobrobytu"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: gospodarka niemiecka, pkb, niemcy, recesja, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-11-2019

redNiemiecka składka do UE to 25,48 mld €. Roczne zyski Niemiec ze wspólnego rynku to 208 mld. Osiągnięto to min. poprzez zniszczycie konkurencyjnego … Czytaj całość

14-11-2019

mormonek77778A nasza gospodarka sie pnie i pnie i pnie , a emigracja nie ustaje .Ciekawe ile jeszcze wykształconych opusci ta wzrastającą gospodarka ?

14-11-2019

M665A my już dogoniliśmy tą unię czy nadal gonimy? To za ile last dogonimy? Za 100, za 200, za 300?

Rozwiń komentarze (32)