Notowania

Niemiecka gospodarka się kurczy. Merkel przyznaje, że mogą spadać wpływy z podatków

- Obecna sytuacja gospodarcza Niemiec sprawia, że wpływy z podatków mogą być niższe niż oczekiwano - powiedziała w środę kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas dorocznej debaty budżetowej w Bundestagu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
PKB Niemiec. Kanclerz Angela Merkel nie może być zadowolona z tego, co dzieje się z niemiecką gospodarką. (Fot: PA Images/EAST NEWS)

Największa europejska gospodarka kurczy się. W okresie kwiecień-czerwiec był to spadek o 0,1 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku poprzednim. Niby niewiele, ale jednak niektóre słabe dane od tego czasu podsycają obawy, że gospodarka może wpaść w recesję w okresie od lipca do września – informuje PAP.

W trakcie debaty Merkel nawiązała również do relacji z Chinami. Zwróciła uwagę, że wojna handlowa między Chinami a Stanami Zjednoczonymi uderza w Niemcy, które tradycyjnie polegały na eksporcie, aby napędzać swoją gospodarkę.

- Z powodu konfliktu handlowego między USA i Chinami mamy do czynienia z międzynarodową niepewnością, co oczywiście ma wpływ na kraj eksportowy, taki jak Niemcy - oceniła Merkel w niemieckim parlamencie.

Obejrzyj: Krzysztof Łapiński o kwestii reparacji: Nie mogę wiele zdradzić

Jak podkreśliła, ważne jest zaangażowanie się Niemiec w dialog z ChRL we wszystkich dziedzinach w sferze gospodarczej, a zwłaszcza jeśli chodzi o rządy prawa i prawa człowieka.

Kanclerz wyraziła też nadzieję, że wciąż jest szansa na wyjście Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej z umową, chociaż Berlin jest przygotowany na twardy brexit.

Angela Merkel wpompowała w gospodarkę nowe miliardy euro, a i obywatele pomogli
PKB Niemiec. Obywatele na ratunek gospodarce

- Ale faktem jest, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z UE mamy do czynienia z konkurentem gospodarczym u naszych drzwi, nawet jeśli chcemy utrzymać z nią ścisłą współpracę gospodarczą, zagraniczną i dotyczącą bezpieczeństwa oraz przyjazne stosunki - dodała.

Niemiecka kanclerz odniosła się również do kwestii stosunków z Iranem. Zapewniła, że Europa postanowiła utrzymać umowę nuklearną światowych mocarstw z Iranem z 2015 roku i że będzie dalej, "krok po kroku szukała rozwiązań w celu uniknięcia eskalacji napięć w tym newralgicznym regionie".

PKB Niemiec. Kanclerz Angela Merkel nie może być zadowolona z tego co dzieje się z niemiecką gospodarką.
PKB Niemiec. Największa europejska gospodarka balansuje na krawędzi

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: niemcy, angela merkel, gospodarka niemiec, chiny, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-09-2019

zaczyna się kryzysa Mateuszowi ciągle rośnie, nos

11-09-2019

przywiezieni na POntonachopaleni młodzi lekarze i inżynierowie nie pójdą przecież do fabryki pracować jako zwykły robol

11-09-2019

dgMożna przykład wziąć z Polski , wystarczy podnieść podatki i tym sposobem zwiększy się wpływy do budżetu, metodia pinokia to takie oczywiste

Rozwiń komentarze (14)