Notowania

pkb
14.08.2019 09:26

PKB Niemiec. Największa europejska gospodarka balansuje na krawędzi

Niemiecka gospodarka stanęła. PKB naszych zachodnich sąsiadów jest taki sam jak rok temu, a w kwartał nawet spadł. Pocieszeniem jest fakt, że ekonomiści spodziewali się jeszcze gorszych danych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
PKB Niemiec. Kanclerz Angela Merkel nie może być zadowolona z tego co dzieje się z niemiecką gospodarką.

Nadszedł czas próby. Środa to dzień publikacji PKB. Na dobry początek mamy Niemcy. Statystyki pozytywnie zaskoczyły, choć trudno dobrze oceniać sytuację w największej europejskiej gospodarce.

W drugim kwartale PKB był o 0,1 proc. niższy niż w pierwszym. To akurat wpisuje się we wcześniejsze prognozy ekonomistów. W skali roku bilans wychodzi na zero, a były obawy o spadek o 0,3 proc.

W porównaniu z poprzednią publikacją statystyki się pogorszyły i praktycznie nie ma już marginesu. Wszystko wskazuje na to, że naszych zachodnich sąsiadów czeka recesja.

Gospodarka zwalnia. Ekonomista przyznaje: byliśmy zaskoczeni

Agencja Reuters wskazuje na spadek eksportu Niemiec. Producenci zmagają się ze słabnącym popytem i negatywnymi skutkami wojen handlowych. Statystyki utrzymuje w ryzach popyt wewnętrzny wspierany przez konsumpcję i wydatki rządowe.

- Od roku niemiecka gospodarka czołga się - komentuje Andreas Rees, analityk Unicredit, podkreślając, że w drugiej połowie roku nie widać oznak poprawy sytuacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: pkb, niemcy, wzrost gospodarczy, recesja, gospodarka, wiadomości, pkb niemiec
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
14-08-2019

Co by tu spieprzyć.No to teraz zobaczymy jak wybuchnie kryzys gospodarczy w Europie i na świecie jak PiS będzie rozdawał te swoje plusy. Niemcy na granicy recesji , USA … Czytaj całość

14-08-2019

JackTylko te 0.3% jest w pieniądzu wartością wielokrotnie większa niż nasze 4,5%

14-08-2019

CudPiS zakręciło VAT i już katastrofa w Niemczech.

Rozwiń komentarze (63)