Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Damian Słomski
Damian Słomski
|
aktualizacja

PKB Niemiec. Największa europejska gospodarka balansuje na krawędzi

63
Podziel się

Niemiecka gospodarka stanęła. PKB naszych zachodnich sąsiadów jest taki sam jak rok temu, a w kwartał nawet spadł. Pocieszeniem jest fakt, że ekonomiści spodziewali się jeszcze gorszych danych.

PKB Niemiec. Kanclerz Angela Merkel nie może być zadowolona z tego co dzieje się z niemiecką gospodarką.
PKB Niemiec. Kanclerz Angela Merkel nie może być zadowolona z tego co dzieje się z niemiecką gospodarką. (East News)
bDBjwNdx

Nadszedł czas próby. Środa to dzień publikacji PKB. Na dobry początek mamy Niemcy. Statystyki pozytywnie zaskoczyły, choć trudno dobrze oceniać sytuację w największej europejskiej gospodarce.

W drugim kwartale PKB był o 0,1 proc. niższy niż w pierwszym. To akurat wpisuje się we wcześniejsze prognozy ekonomistów. W skali roku bilans wychodzi na zero, a były obawy o spadek o 0,3 proc.

bDBjwNdz

W porównaniu z poprzednią publikacją statystyki się pogorszyły i praktycznie nie ma już marginesu. Wszystko wskazuje na to, że naszych zachodnich sąsiadów czeka recesja.

Zobacz także: Gospodarka zwalnia. Ekonomista przyznaje: byliśmy zaskoczeni

Agencja Reuters wskazuje na spadek eksportu Niemiec. Producenci zmagają się ze słabnącym popytem i negatywnymi skutkami wojen handlowych. Statystyki utrzymuje w ryzach popyt wewnętrzny wspierany przez konsumpcję i wydatki rządowe.

bDBjwNdF

- Od roku niemiecka gospodarka czołga się - komentuje Andreas Rees, analityk Unicredit, podkreślając, że w drugiej połowie roku nie widać oznak poprawy sytuacji.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDBjwNea
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(63)
fda
rok temu
no cóz utrzymanie ponad miliona lekarzy i inzynierów z Afryki kosztuje:(
jcq
rok temu
Magiczne PKB.... tylko jakimś cudem maja nadwyżki budżetowe, ludzie zarabiają, emeryci podróżują... za 50 lat nie uda się tego osiągnąć.
Cud
rok temu
PiS zakręciło VAT i już katastrofa w Niemczech.
bDBjwNeb
Ahmed z Beli...
rok temu
Skoro nachodżcy nie pracują a dobrze żyją i we wszystko opływają a zostali schorowani emeryci bo młodzi niemcy powyjeżdżali to sie wcale nie dziwie
A mi jest dob...
rok temu
Ale tragedia. Jest to napisane, jakby nikt w Niemczech nie wychodził z domu do pracy, wszystko stanęło, nikt niczego nie kupuje, nie je, nie pije, auta stoją, samoloty nie latają, kina zamknięte, dzieci mają wolne. Ogólnie głód i smród. Bandy okradają sklepy I mordują, bo policja nie ma paliwa. A przecież wystarczyłby wzrost PKB o 0,000001% I byłoby tak wspaniale. Jakaś masakra z tym PKB. Zapytajcie ludzi, gdzie się dobrze żyje, a nie tylko ile się produkuje.
...
Następna strona