Notowania

Niemiecki MON wydał 155 mln euro na doradców. "Bo mamy cyfryzację"

155 mln euro na usługi zewnętrznych doradców - tyle wydał przez pierwsze półrocze niemiecki resort obrony na zewnętrznych doradców. To niemal tyle, ile wszystkie inne ministerstwa razem wzięte. Czemu tak dużo? Pracownicy resortu tłumaczą to cyfryzacją.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
O milionach dla doradców miała decydować minister Ursula von der Leyen

155 mln euro to w przeliczeniu niemal 670 mln zł. Właśnie tyle resort obrony RFN wydał przez sześć miesięcy na korzystanie z firm konsultingowych.

Kwota ta została przekazana do wiadomości po interpelacji jednego z lewicowych posłów. Suma może robić wrażenie, bo wszystkie pozostałe resorty niemieckiego rządu w tym samym czasie na doradców wydały 178 mln euro. Ministerstwo spraw wewnętrznych wydało na przykład ok. 78 mln. euro.

Czemu więc potrzeby ministerstwa obrony były pod tym względem tak duże? Thomas Silberton z ministerstwa usprawiedliwiał wydatki niezwykle skomplikowanym procesem cyfryzacji niemieckiej armii. Wyjaśniał też, że 109 mln euro z całej kwoty trafiło do niemieckiej firmy BWI.

"Polska jednym z najsilniejszych członków NATO". Obejrzyj wideo:

Nie wszystkich jednak te wytłumaczenia satysfakcjonują. Sprawa jest tym bardziej kontrowersyjna, że do połowy lipca niemieckim MON kierowała Ursula von der Leyen, świeżo wybrana na przewodniczącą Komisji Europejskiej.

- Ursula von der Leyen uczyniła ze swojego ministerstwa eldorado dla doradców. Pytanie, czy nowa minister obrony odeśle poszukiwaczy złota do domu z kwitkiem - pytał poseł Lewicy Matthias Hoehn.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
08-08-2019

zorientowany-przeciez to nie jej pieniadze ,od biedakow sie sila sciagnie jak do tej pory bylo ,ale zmiany nadchodza i bedzie coraz trudniej bo ludziom nic juz nie … Czytaj całość

08-08-2019

Braindead 666Kupujcie Xbox project Scarlett od Microsoft!

10-08-2019

Sławek89niemiecka partia na terenie Rzeczpospolitej ma dobre przykłady jak doić "legalnie" budżet...

Rozwiń komentarze (3)