Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
Konrad Bagiński
Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Niespodzianki w sejmowej komisji dyskutującej o bonie turystycznym. Braun alarmuje

76
Podziel się:

Poseł Grzegorz Braun, pracujący właśnie w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, donosi, iż do projektu ustawy o "bonie turystycznym" posłowie PiS usiłują wrzucić zapis o "dowolnym dysponowaniu przez rząd dowolnymi sumami na dowolne inwestycje samorządów".

Poseł Grzegorz Braun donosi o dziwnych poprawkach ustawy o tzw. "bonie turystycznym 500+"
Poseł Grzegorz Braun donosi o dziwnych poprawkach ustawy o tzw. "bonie turystycznym 500+" (PAP)
bEsmlsJh

"Kolejna wrzutka z kosmosu na przedłużającej się Komisji Polityki Społecznej i Rodziny - do prezydenckiego „bonu turystycznego” wprowadza się „poprawkę” potencjalnie legalizującą dowolne dysponowanie przez rząd dowolnymi sumami na dowolne inwestycje samorządów" - pisze na Twitterze Grzegorz Braun, poseł Konfederacji.

Zobacz także: Obejrzyj: <a href="https://wideo.wp.pl/slug-6522067270404225v">Bon turystyczny 500 plus. Rzecznik rządu Piotr Mueller z apelem do Senatu</a>

Komisja pracuje właśnie nad projektem dotyczącym pomysłu Andrzeja Dudy. Prezydent złożył w czwartek projekt ustawy, przewidującej dodatek na wakacje dla każdego dziecka. W telegraficznym skrócie: nowy bon miałby przysługiwać każdemu, kto pobiera 500+, lub substytut tego świadczenia. Pieniądze te będzie można przeznaczyć na usługi turystyczne.

bEsmlsJj

Braun donosi jednak o tym, że prace sejmowej komisji zajmującej się tym tematem, przedłużają się i brną w zupełnie inną stronę. Jeśli słowa Brauna opisują rzeczywisty stan dyskusji na ten temat, nie byłoby to zaskoczeniem. Nie dalej jak wczoraj Senat dość ostro rozprawił się z projektem tzw. tarczy 4.0 dostarczonym mu i przegłosowanym przez Sejm.

Senatorowie wytknęli szereg nieprawidłowości w ustawie. Mieli obiekcje nawet do... nazwy, która, w ich ocenie, była nieprecyzyjna. Dlatego też jedna z poprawek dotyczy właśnie zmiany nazwy ustawy. Członkowie izby wyższej parlamentu odrzucili też część zapisów ustawy, które, w ich mniemaniu, nie są związane z walką z kryzysem wywołanym przez koronawirusa.

bEsmlsJp

- Ten związek jest czasami bardzo luźny - zauważył Kazimierz Kleina (KO). - Dlatego wszędzie tam, gdzie uznaliśmy, że te sprawy nie mają związku z walką z koronawirusem podjęliśmy, decyzję, jako większość komisji, że te wszystkie zapisy wyrzucamy - powiedział, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

O skali desperacji Brauna stanem prac w komisji świadczy też to, co pokazał inny poseł - Ireneusz Raś z Koalicji Obywatelskiej. Donosi on, iż poseł Braun złożył kolejną poprawkę (własną), o treści "żeby wszyscy byli zdrowi, piękni i bogaci. A pani minister Emilewicz aby miała helikopter do rozrzucania pieniędzy nad Polską na każde wezwanie".

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

bEsmlsJK
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(76)
jan
rok temu
Oszuści i kłamcy na kazdym kroku coś kombinują Niedorozwoje i nieuki boja sie stracić cieplych posadek i ogromnych pienidzy
gość.
rok temu
Tak się bawią ludzie zaślepieni rządzeniem.
dziadek 80
rok temu
Senat odrzuci a Sejm z powrotem zatwierdzi a więc po co ten senat? Wytłumaczcie mi bo nie kumam kompletnie
bEsmlsJL
Leo
rok temu
Brawo Grzegorz Braun! Brawo Konfederacja!
joanna
rok temu
Wciąż PIS nie rozumie znaczenia samorządów. Ale wiemy PIS=Kaczyński, to on tej formy nie kuma. Wszystkich chce trzymać za mordę, ludzie nie mają prawa wiedzieć czego chcą. Dzisiaj jak widać, chcą naciągnąć samorządy na utopienie się we własnych kredytach. Nienormalne to i nie uczciwe. Ale bardzo PISie!
...
Następna strona