Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
Konrad Bagiński
Konrad Bagiński
|
aktualizacja

Niespodzianki w sejmowej komisji dyskutującej o bonie turystycznym. Braun alarmuje

76
Podziel się:

Poseł Grzegorz Braun, pracujący właśnie w sejmowej Komisji Polityki Społecznej i Rodziny, donosi, iż do projektu ustawy o "bonie turystycznym" posłowie PiS usiłują wrzucić zapis o "dowolnym dysponowaniu przez rząd dowolnymi sumami na dowolne inwestycje samorządów".

Poseł Grzegorz Braun donosi o dziwnych poprawkach ustawy o tzw. "bonie turystycznym 500+"
Poseł Grzegorz Braun donosi o dziwnych poprawkach ustawy o tzw. "bonie turystycznym 500+" (PAP)

"Kolejna wrzutka z kosmosu na przedłużającej się Komisji Polityki Społecznej i Rodziny - do prezydenckiego „bonu turystycznego” wprowadza się „poprawkę” potencjalnie legalizującą dowolne dysponowanie przez rząd dowolnymi sumami na dowolne inwestycje samorządów" - pisze na Twitterze Grzegorz Braun, poseł Konfederacji.

Zobacz także: Obejrzyj: <a href="https://wideo.wp.pl/slug-6522067270404225v">Bon turystyczny 500 plus. Rzecznik rządu Piotr Mueller z apelem do Senatu</a>

Komisja pracuje właśnie nad projektem dotyczącym pomysłu Andrzeja Dudy. Prezydent złożył w czwartek projekt ustawy, przewidującej dodatek na wakacje dla każdego dziecka. W telegraficznym skrócie: nowy bon miałby przysługiwać każdemu, kto pobiera 500+, lub substytut tego świadczenia. Pieniądze te będzie można przeznaczyć na usługi turystyczne.

Braun donosi jednak o tym, że prace sejmowej komisji zajmującej się tym tematem, przedłużają się i brną w zupełnie inną stronę. Jeśli słowa Brauna opisują rzeczywisty stan dyskusji na ten temat, nie byłoby to zaskoczeniem. Nie dalej jak wczoraj Senat dość ostro rozprawił się z projektem tzw. tarczy 4.0 dostarczonym mu i przegłosowanym przez Sejm.

Senatorowie wytknęli szereg nieprawidłowości w ustawie. Mieli obiekcje nawet do... nazwy, która, w ich ocenie, była nieprecyzyjna. Dlatego też jedna z poprawek dotyczy właśnie zmiany nazwy ustawy. Członkowie izby wyższej parlamentu odrzucili też część zapisów ustawy, które, w ich mniemaniu, nie są związane z walką z kryzysem wywołanym przez koronawirusa.

- Ten związek jest czasami bardzo luźny - zauważył Kazimierz Kleina (KO). - Dlatego wszędzie tam, gdzie uznaliśmy, że te sprawy nie mają związku z walką z koronawirusem podjęliśmy, decyzję, jako większość komisji, że te wszystkie zapisy wyrzucamy - powiedział, cytowany przez Polską Agencję Prasową.

O skali desperacji Brauna stanem prac w komisji świadczy też to, co pokazał inny poseł - Ireneusz Raś z Koalicji Obywatelskiej. Donosi on, iż poseł Braun złożył kolejną poprawkę (własną), o treści "żeby wszyscy byli zdrowi, piękni i bogaci. A pani minister Emilewicz aby miała helikopter do rozrzucania pieniędzy nad Polską na każde wezwanie".

Masz newsa, zdjęcie, filmik? Wyślij go nam na #dziejesie

Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(76)
jan
2 lata temu
Oszuści i kłamcy na kazdym kroku coś kombinują Niedorozwoje i nieuki boja sie stracić cieplych posadek i ogromnych pienidzy
gość.
2 lata temu
Tak się bawią ludzie zaślepieni rządzeniem.
dziadek 80
2 lata temu
Senat odrzuci a Sejm z powrotem zatwierdzi a więc po co ten senat? Wytłumaczcie mi bo nie kumam kompletnie
Leo
2 lata temu
Brawo Grzegorz Braun! Brawo Konfederacja!
joanna
2 lata temu
Wciąż PIS nie rozumie znaczenia samorządów. Ale wiemy PIS=Kaczyński, to on tej formy nie kuma. Wszystkich chce trzymać za mordę, ludzie nie mają prawa wiedzieć czego chcą. Dzisiaj jak widać, chcą naciągnąć samorządy na utopienie się we własnych kredytach. Nienormalne to i nie uczciwe. Ale bardzo PISie!
...
Następna strona