Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. WS
|
aktualizacja

Nietypowy kierunek studiów na brytyjskiej uczelni. Magia i nauki okultystyczne

28
Podziel się:

Uniwersytet w Exeter (Wielka Brytania) wprowadzi studia magisterskie na "innowacyjnym" kierunku magia i nauki okultystyczne. Jak podaje BBC, to odpowiedź na wzrost zainteresowania magią.

Nietypowy kierunek studiów na brytyjskiej uczelni. Magia i nauki okultystyczne
Uniwersytet w Exeter wprowadza kierunek: magia i okultyzm (Adobe Stock, sergei_fish13)

Nowy kierunek zdaniem przedstawicieli uniwersytetu oferuje możliwość studiowania historii i wpływu czarów i magii na społeczeństwo i naukę.

Profesor Emily Selove cytowana przez BBC powiedziała, że niedawny wzrost zainteresowania magą i okultyzmem na zewnątrz środowisk akademickich leży u podstaw najpilniejszych pytań naszego społeczeństwa.

Dekolonizacja, eksploracja alternatywnych epistemologii, feminizm i antyrasizm są podstawami tego programu - wskazała.

Kierowniczka dodała, że kierunek pozwoli ponownie przeanalizować założenie, że Zachód jest miejscem racjonalizmu i nauki, podczas gdy reszta świata jest miejscem magii i przesądów.

"To wyjątkowy program, który pozwala dostosować program do własnych zainteresowań, wybierając szereg modułów z zakresu nauk humanistycznych i społecznych lub specjalizując się w określonym obszarze" - czytamy na stronie kierunku.

Roczne opłaty za studiowanie na tym kierunku w roku akademickim 2024-2025 wynosi 12 tys. funtów w pełnym wymiarze godzin i 6 tys. funtów w niepełnym wymiarze.

Kariera po kierunku magia i okultyzm

Uniwersytet zapowiedział, że kurs może przygotować studentów do kariery w nauczaniu, doradztwie, mentoringu, dziedzictwie i pracy muzealnej, pracy w bibliotekach, turystyce, organizacjach artystycznych lub branży wydawniczej i wśród innych obszarów pracy.

Kurs będzie oferowany w Instytucie Studiów Arabskich i Islamskich

"Wybór modułów obejmuje smoki w zachodniej literaturze i sztuce, legendę o królu Arturze, paleografię, myśl islamską, teorię i praktykę archeologiczną oraz przedstawianie kobiet w średniowieczu" - czytamy w BBC.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(28)
Serio
8 miesięcy temu
W Polsce też są takie studia na psychotronice. Mam znajomą, która broniła doktorat z aniołów, na serio. Co do zagrożeń to oczywiście, że są a okultyzm to nie jest bajka. Czytając komentarze, doszedłem do wniosku, że chyba ludzie dojrzewają i rośnie świadomość.
Bareja bis
8 miesięcy temu
Skoro Angole wprowadzają na ich uczelnie,ha ha ha uczelnię tak "szacowny i pożądany kierunek" jak magia i okultyzm,to niech nie mówią,że Zachód przoduje w postępie świata Oni już są na prostej drodze do średniowiecza. Czujecie to : "...dziś mam kolokwium z palenia czarownic..."?!!!! Angole zaczynają stąpać po cienkim lodzie ,okultyzm to magia diabła a, ten istnieje realnie...
Magig
8 miesięcy temu
To już działa w Toruniu u tadko ...
Artur
8 miesięcy temu
Do czego prowadzi okultyzm ? Proponuję niedowiarkom zobaczyć filmy z egzorcyzmów czyli rytuału uwalniania człowieka od zła, ktore ten dany człowiek zaaplikował sobie, między innymi przez praktykowanie okultyzmu
Artur
8 miesięcy temu
Okultyzm to komunikowanie się z duchami, złymi duchami. To nie są fantazje ,,nawiedzonych księży,, co straszą szatanem, to jest prawdziwe zadawanie się że złem.
...
Następna strona