Notowania

NIK zawiadamia prokuraturę. Reakcja na "obraźliwe stwierdzenia"

"Po obraźliwych stwierdzeniach Włodzimierza Czarzastego NIK zawiadamia prokuraturę. Podkreślamy z całą mocą - w NIK nie ma bandytów!" - podali w mediach społecznościowych przedstawiciele organu.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Czarzasty ostro zaatakował szefa NIK. — Uważam, że Banaś jest potencjalnym bandytą – stwierdził. (Fot: Piotr Molecki/East News)

Miarka się przebrała. Przedstawiciele Najwyższej Izby Kontroli składają donos do prokuratury. Poszło o słowa polityka SLD Włodzimierza Czarzastego o szefie NIK Marianie Banasiu.

"Po obraźliwych stwierdzeniach Włodzimierza Czarzastego NIK zawiadamia prokuraturę. Podkreślamy z całą mocą - w NIK nie ma bandytów! Każdy kto będzie pomawiał konstytucyjny organ, jego kierownictwo lub jego pracowników musi się liczyć z konsekwencjami prawnymi" - czytamy na profilu NIK-u na Facebooku.

Czarzasty w rozmowie z dziennikarzem Andrzejem Stankiewiczem ostro zaatakował szefa NIK. - Uważam, że Banaś jest potencjalnym bandytą – stwierdził polityk.

Obejrzyj: Marian Banaś nie złożył dymisji. Gawkowski, Kosiniak-Kamysz i Kropiwnicki komentują

Kontrowersje wokół NIK i jej szefa nie słabną. Prokuratura prowadzi śledztwo ws. oświadczeń majątkowych Mariana Banasia. CBA doszukało się w nich nieprawidłowości i złożyło zawiadomienie do prokuratury w ubiegłym tygodniu. Decyzja zapadła po analizie zawiadomienia, które trafiło do śledczych również z Ministerstwa Finansów i od posłów Platformy Obywatelskiej.

Lista zarzutów jest długa. CBA podejrzewa szefa NIK o złożenie nieprawdziwych oświadczeń majątkowych, zatajenie faktycznego stanu majątkowego oraz nieudokumentowanych źródeł dochodu.

Te zarzuty Banaś nazywa "polityczną grą".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: nik, wiadomości, czarzasty
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
06-12-2019

sneerSłużby sprawdzały Banasia i był ok. Teraz sprawdziły go jeszcze raz i okazuje się że nie jest ok. Proszę niech służby sprawdzą jeszcze raz premiera i … Czytaj całość

07-12-2019

PoznaniakMorawiecki, Kaczyński,Rydzyk i teraz Banaś.4 KRYSZTAŁY.Mamy jednak głupi naród

06-12-2019

kacGangsterzy skarżą niewinnych... To tak jakby ogon merdał psem!!!

Rozwiń komentarze (850)