Notowania

Nobel dla Olgi Tokarczuk. Polacy rzucili się na książki pisarki. "Konieczne będą dodruki"

Po zdobyciu Literackiej Nagrody Nobla przez Olgę Tokarczuk znacznie zwiększyło się zainteresowanie jej dokonaniami. Książki świeżo upieczonej noblistki zostały wymiecione z księgarnianych półek, zaczyna ich też brakować w internecie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Polacy wykupują książki Olgi Tokarczuk. Sieci księgarń proszą już wydawnictwo autorki o zwiększenie nakładów. (Fot: MAREK LASYK/REPORTER)

Polacy chcą się zapoznać z twórczością Olgi Tokarczuk – laureatki Literackiej Nagrody Nobla za rok 2018. Tuż po ogłoszeniu werdyktu zdecydowali się poszukać w internecie tytułów jej najważniejszych dzieł. Dlatego też widać już braki w asortymencie sklepów.

Książek zaczyna brakować w Empiku:

(Empik)
(Fot: WP.PL)

W Mole Mole jest podobna sytuacja:

(Mole Mole)
(Fot: WP.PL)

W Bonito z kolei dzieł Tokarczuk nie da się kupić:

(bonito)
(Fot: WP.PL)

O braku książek Noblistki informują również zawiedzeni czytelnicy na Twitterze:

– Skala zjawiska jest taka: od pierwszych minut po ogłoszeniu wyników Polacy zaczęli szukać książek Olgi Tokarczuk na Allegro. W każdej minucie tysiące klientów wpisywały w wyszukiwarkę słowa kluczowe związane z pisarką – mówi money.pl Michał Bonarowski.

– Podobnie ma się rzecz ze sprzedażą. Już w ciągu kilkudziesięciu minut od ogłoszenia werdyktu klienci kupili kilkaset książek tej autorki – dodaje Bonarowski.

Zobacz także: Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. Podróżnik Marek Kamiński komentuje

Zwiększenie zainteresowania twórczością Olgi Tokarczuk odnotował również Empik.

– Przygotowując się na duży wzrost zainteresowania książkami Tokarczuk, zwróciliśmy się do wydawcy o dodatkowy nakład. Z tego, co wiemy, konieczne będą dodruki. Niewykluczone, że część czytelników będzie musiała poczekać z zakupami minimum tydzień – mówi rzeczniczka prasowa Empiku Monika Marianowicz. Dodaje, że klienci sieci w zeszłym roku masowo kupowali książkę "Bieguni" autorki.

Polacy chętnie stawiali pieniądze na wygraną Olgi Tokarczuk.
Nagroda Nobla dla Olgi Tokarczuk. Polacy chętnie obstawiali wygraną pisarki w STS

Olga Tokarczuk została w czwartek laureatką Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018 (w którym nie przyznano nagrody).

W uzasadnieniu tego wyboru Akademia podkreśliła, że Polka otrzymała nagrodę "za wyobraźnię narracyjną, która z encyklopedyczną pasją prezentuje przekraczanie granic jako formę życia".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
11-10-2019

kranzPamiętajmy o tych skandalicznych słowach! Tokarczuk: Polacy to "właściciele niewolników" i "mordercy Żydów". Przedsiębiorstwo … Czytaj całość

10-10-2019

aborygen PolskiTotalnie jej nie toleruje i jak pomyslę o naszym kochanym Reymoncie to łezka w oku sie kręci,że takich pisarzy nie mamy

10-10-2019

kindybałnudne jak flaki z olejem

Rozwiń komentarze (27)