Notowania

Noc Muzeów 2019 - Warszawa, Kraków. Program oraz podstawowe informacje

Tegoroczna Noc Muzeów zbliża się wielkimi krokami. Specjalnie na to wydarzenie przygotowały się największe polskie miasta m.in. Warszawa oraz Kraków. Podpowiadamy, jaki jest program Nocy Muzeów w 2019 r. W akcji biorą udział np. Szkoła Główna Handlowa i Centrum Pieniądza NBP w Warszawie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Noc Muzeów 2019. Warszawa, Kraków - program oraz podstawowe informacje

Tegoroczna Noc Muzeów organizowana jest w kilkudziesięciu polskich miastach. Formuła wydarzenia jest niezmienna od lat. Uczestnicy w ciągu kilku nocnych godzin zwiedzają różne placówki i instytucje kulturalne, które przygotowują często specjalne wydarzenia na ten dzień.

W Noc Muzeów wiele miast udostępnia miejsca, które na co dzień są niedostępne dla zwiedzających. Organizatorami tego wydarzenia są w zdecydowanej większości władze samorządowe. Podpowiadamy, jakie atrakcje na Noc Muzeów 2019 przygotowała m.in. Warszawa oraz Kraków.

Noc Muzeów 2019. Warszawa - program

Tegoroczna 16. Noc Muzeów w Warszawie odbędzie się w najbliższą sobotę 18 maja. - Ze skromnej imprezy, w której udział wzięło 11 muzeów, przeistoczyła się w olbrzymie, logistycznie rozwinięte okołomiejskie wydarzenie - zapowiada Rafał Trzaskowski Prezydent m.st. Warszawy, cytowany na oficjalnym portalu miasta.

Zobacz: Noc Muzeów. Warszawa

W Noc Muzeów wszystkich chętnych zaprosi 260 placówek m.in. Centrum Pieniądza NBP, Szkoła Główna Handlowa, Łazienki Królewskie, Muzeum Warszawskiej Pragi, Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Muzeum Legii Warszawa.

- Każda instytucja biorąca w niej udział chce wypaść oryginalnie, unikatowo. Zachęca widzów-gości do przyjścia – urządza specjalne wystawy i pokazy, które są do obejrzenia tylko w tę jedną noc. Otwiera swoje podwoje, choć na co dzień jest pilnie strzeżona, opracowuje programy dla dzieci - dodaje Rafał Trzaskowski.

Jak poinformował Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, tematem przewodnim tegorocznej Nocy Muzeów będzie rocznica wyborów parlamentarnych z 1989 roku.

Punkt informacyjno-promocyjny znajdzie się na pl. Defilad w godz. 18.30-1.00. Będzie można odebrać w nim m.in. informator z programem w wersji polskiej oraz angielskiej, plan linii muzealnych i plakat. Dla wszystkich zainteresowanych przygotowane zostaną bezpłatne atrakcje, m.in. drobne upominki, animacje, lemoniada przygotowana z warszawskiej kranówki oraz strefa chillout.

Pełna lista placówek biorących udział w tegorocznej edycji znajduje się pod adresem um.warszawa.pl. "Noc Muzeów 2019 Warszawa" jest wydarzeniem bezpłatnym, choć w niektórych przypadkach może być konieczna symboliczna opłata (np. 1 zł) lub wcześniejsza rezerwacja miejsc.

Noc Muzeów 2019. Kraków - program

Jak zapowiada krakowski Ratusz, Noc Muzeów to jedna z najpopularniejszych imprez kulturalnych w mieście. Tegoroczna edycja została zaplanowana na piątek 17 maja.

Tej nocy organizatorzy przygotowują wyjątkowe atrakcje m.in. koncerty, zwiedzanie obiektów zazwyczaj niedostępnych oraz warsztaty i atrakcje dla dzieci.

W tegorocznym wydarzeniu udział biorą m.in. Muzeum AK (18.00), Muzeum Fotografii (19.00), Podziemia Rynku (19.00) oraz Ogród Botaniczny (19:00).

W piątek od godz. 19 otwarte będzie dla wszystkich zwiedzających Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Przygotowano w nim m.in. zwiedzanie trasy muzeum w kopalni, koncert utworów Moniuszki, a także pokazy rycerskich konkurencji oraz scen z życia codziennego w średniowieczu.

Pełna lista placówek biorących udział w tegorocznej edycji Nocy Muzeów znajduje się pod adresem pik.krakow.pl.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz