Notowania

wiadomości
12.02.2019 19:55

Nord Stream 2 krytykowany przez USA. Polska z mocnym wsparciem

Stany Zjednoczone, podobnie jak Polska, widzi w projekcie rurociągu zagrożenie dla bezpieczeństwa energetycznego Europy. Amerykanie walczą też o swoje interesy, bo to od nich chcemy gaz importować.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Sekretarz stanu USA Mike Pompeo zapewnił o poparciu szefa MSZ Jacka Czaputowicza. (Fot: Paweł Supernak)

Stanowisko naszego sojusznika potwierdził w Warszawie sekretarz stanu USA Mike Pompeo. Po oficjalnym spotkaniu z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem powiedział:

- USA są przeciwne Nord Stream 2; rurociąg ten umocniłby przewagę rosyjską i uzależniłby inne państwa europejskie od dostaw rosyjskich - mówił we wtorek cytowany przez PAP Pompeo.

Po co Putinowi Nord Stream 2?

Na wspólnej konferencji prasowej Pompeo podkreślił również, że wzajemne stosunki między oboma państwami w tej sprawie są dla Waszyngtonu bardzo ważne.

Nie krył, że dzieje się tak też dlatego, że Polska chce kupować amerykański gaz, by jeszcze mocniej uniezależnić się energetycznie od Moskwy.

Amerykański sekretarz stanu raz jeszcze powtórzył, że Nord Stream 2 zagraża nie tylko Polsce, ale może również uzależnić inne państwa kontynentu od rosyjskich dostaw.

Jak już pisaliśmy również w UE coraz bardziej klaruje się jednoznaczna postawa dla tego projektu. Nic o nas bez nas. Tak można odczytywać ostatnią dyrektywę dotyczącej budowy gazociągu Nord Stream 2, którą poparli unijny ambasadorowie.
Chodzi o to, aby Komisja Europejska miała kontrolę nad inwestycją, za którą stoi Gazprom.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: wiadomości, gospodarka, energetyka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
12-02-2019

Taka prawdaPolski pseudo rząd skomle jak mu pan każe, czyli usa. Jak zwykle obudzimy się z ręką w nocniku bo zamiast podłączyć się do NS2 to stajemy "okoniem" by … Czytaj całość

12-02-2019

PolakUSA gra Polską potem nas wypluje. Polska powinna być z Europą

12-02-2019

suwerenjuż mieliśmy wojskowych obrońców przed 89 rokiem i pamiętamy co było,ile to kosztowało i jak ciężko było się ich pozbyć z kraju

Rozwiń komentarze (11)