Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac.
KB
|

Nowa Biała: ruszyła wypłata zasiłków do 6 tys. zł dla pogorzelców, PZU liczy straty

14
Podziel się

Pogorzelcy z Nowej Białej otrzymują wszelką pomoc, mają do dyspozycji pensjonat, rusza wypłata zasiłków do 6 tys. zł, a PZU szacuje straty – poinformował w niedzielę starosta nowotarski Krzysztof Faber.

Nowa Biała: ruszyła wypłata zasiłków do 6 tys. zł dla pogorzelców, PZU liczy straty
Pożar w Nowej Białej objął 21 domów i 23 budynki gospodarcze. (PAP, Grzegorz Momot)
bEqUYmeZ

- Dotychczas poszkodowani w pożarze zdecydowali się pozostać u swoich rodzin, ale do ich dyspozycji jest pensjonat, gdzie wydawane są także posiłki dla potrzebujących. PZU zaczęło oceniać szkody już o godz. 3 w nocy, tak aby jak najszybciej poszkodowani dostali pieniądze na odbudowę - zapewnił starosta nowotarski.

Ruszyła także wypłata zasiłków po 6 tys. zł dla poszkodowanych rodzin na pierwsze potrzeby. W najbliższych dniach będą wypłacane odszkodowania, bo według zapowiedzi, decyzje PZU mają być wydawane do 24 godzin, czyli w ciągu kilku dni pieniądze powinny być na kontach poszkodowanych osób.

Zobacz także: Zmiany w programie "Czyste powietrze". Nacisk na osoby mniej zamożne
bEqUYmfb

- To był bardzo intensywny pożar, w którym padły zwierzęta gospodarskie, jednak inspekcja weterynaryjna oszacuje te straty. Według wstępnych oględzin spłonął także sprzęt rolniczy - dodał Faber.

Już w trakcie akcji ratowniczej ruszyła spontaniczna pomoc lokalnych restauracji i pizzerii, które dostarczały posiłki dla służb ratowniczych. Ruszyły także zbiórki pieniędzy dla poszkodowanych.

bEqUYmfh

Pożar wybuchł w sobotę po godz. 18. Ogień szybko rozprzestrzeniał się, ponieważ zabudowa Nowej Białej jest zwarta i zgrupowana, a część budynków jest drewniana. W akcji gaśniczej uczestniczyło ponad 100 jednostek OSP i PSP. Pożarem objętych było 21 domów i 23 budynki gospodarcze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEqUYmfC
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(14)
rotucha
miesiąc temu
ja pomimo, że pożar spowodował sąsiad nie dostałam zapomogi i wsparcia ponieważ mieszkanie własnościowe...
MArta
miesiąc temu
Współczuje tym ludziom, wielka tragedia. Ale jestem przeciwna wypłacania im odszkodowań z PZU jeśli nie byli ubezpieczeni. Ja co roku płacę ponad 400 zł składki na ubezpieczenie i zastanawiam się po co.......
Zgred
miesiąc temu
Rozumiem, że część z tych budynków była zabytkowa ale co z resztą ? Kto wydał pozwolenie na taką zabudowę bez odpowiednich ich zabezpieczeń przeciwpożarowych ? Takie grupowanie budynków bez ścian oddzielenia pożarowego to jest jakaś kpina z przepisów. Nawet nie zgaduję, że oni byli ubezpieczeni bo żaden ubezpieczyciel by takich samowoli budowlanych nie ubezpieczył i żaden kominiarz nie podpisałby się pod protokołami z kontroli takich obiektów.
bEqUYmfD
malew
miesiąc temu
Jeśli PZU wypłaca pieniądze nieubezpieczonym to ja przechodzę do konkurencji. Nie będę finansował moimi składkami beztroskich wieśniaków.
dzepeto
miesiąc temu
Pinokio zaraz ogłosi w tv że im domy wybuduje,tylko nie ze swoich