Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. KKG
|
aktualizacja

Będzie można dostać nawet 58 tys. zł dotacji. Program wróci. Padła data

42
Podziel się:

We wrześniu ruszy nowa edycja programu "Mój Prąd" - poinformowała prezes NFOŚiGW Dorota Zawadzka-Stępniak. Dotacja będzie udzielana dla paneli fotowoltaicznych wraz z magazynami energii. Wymóg powiązania instalacji z magazynem energii będzie obowiązywał od ustalonej daty - dodała.

Będzie można dostać nawet 58 tys. zł dotacji. Program wróci. Padła data
We wrześniu ruszy nowa edycja programu "Mój Prąd" (Adobe Stock)

Szefowa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) Dorota Zawadzka-Stępniak pytana przez PAP o przyszłość programu "Mój Prąd" poinformowała, że program będzie kontynuowany po wakacjach.

Prezes wyjaśniła, że dotacja z Funduszu do instalacji PV byłaby uzależniona od obowiązkowego kupna magazynu energii.Zmierzamy w nowym programie, aby magazynowanie energii było obligatoryjne, od ustalonej daty przyłączenia instalacji fotowoltaicznej i magazynu energii - powiedziała Zawadzka-Stępniak. Dodała, że zachowany ma zostać dotychczasowy mechanizm wsparcia.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nowy podatek na armię. Czy to dobry pomysł? - Marcin Piątkowski - Biznes Klasa #16

Do tej pory dotacje z NFOŚiGW można było uzyskać na samą instalację PV lub w powiązaniu z elementami dodatkowymi takimi jak: magazyn energii czy system zarządzania energią. W ostatniej edycji programu nowością były też dotacje do pomp ciepła i kolektorów słonecznych. Wybór tych komponentów nie był obligatoryjny. Im szersza w zakresie była inwestycja, tym wyższe było wsparcie z Funduszu, maksymalnie do 58 tys. zł.

Szefowa Funduszu przekazała, że tak jak i w poprzednich edycjach, dofinansowanie uzyskać będzie można na inwestycje zakończone tj. zakupione po 1 stycznia 2021 r. i przyłączone w systemie rozliczenia net-billing.

Zawadzka-Stępniak dodała, że na nową edycję "Mojego Prądu" ma zostać przeznaczone 400 mln zł. - Do tej pory we wszystkich edycjach wypłaciliśmy beneficjentom 2,6 mld zł - podkreśliła.

Wielkie zainteresowanie rządowym programem

W ostatniej edycji programu, czyli w "Moim Prądzie" 5.0 złożono: ponad 88,5 tys. wniosków o dotację do zakupu paneli fotowoltaicznych, 4,1 tys. wniosków do systemów zarządzania energią, ponad 5,4 tys. do magazynów ciepła, blisko 10 tys. wniosków do magazynów energii, ponad 15,7 tys. do kupna pompy ciepła i 163 wnioski o dotację do kolektorów słonecznych.

Program "Mój Prąd" realizowany jest od 2019 r. przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Na wszystkie edycje programu zarezerwowano ponad 3 mld zł. Zgodnie z planem dofinansowane przez Narodowy Fundusz mikroinstalacje fotowoltaiczne mają wygenerować łączną moc ponad 3 GW.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(42)
!!!!!!
6 godz. temu
Świetna wiadomość. Biere dwa.
Bosy
10 godz. temu
Na czym polega zwichnięcie stawu? Zwichnięcie to, najprościej mówiąc, przemieszczenie się struktur naszego ciała poza zakres ich ruchu. Ze zwichnięciem stawu możemy mieć do czynienia, kiedy końcówki kości wykonają ruch pozafizjologiczny, ale także wtedy, gdy torebka stawowa oraz otaczające ją więzadła nie wytrzymają sił działających na staw. Najczęstsze zwichnięcie stawu skokowego, łokciowego, kolanowego Zwichnięciom najczęściej ulegają te części ciała, na które upadamy, oraz te, które przenoszą duże siły podczas naszego ruchu: stawy łokciowe, kolanowe, skokowe oraz stawy barkowe. Jednak wywichnąć możemy wszystkie ruchome części ciała, dlatego możliwe są także zwichnięcia stawu biodrowego, ramiennego, a nawet skroniowo-żuchwowego. Sporty zimowe będą generowały ryzyko urazów kolan i kończyn górnych, podczas uprawiania narciarstwa czy łyżwiarstwa dość dobrze chroniony jest za to staw skokowy. Zwichnięcie stawu u dzieci Dzieci 2–3-letnie zdecydowanie częściej doznają zwichnięć przez ciągnięcie, szarpnięcie kończyny albo przytrzymanie ratunkowe (np. gwałtowne przytrzymanie za jedną z rąk podczas poślizgnięcia się). Starsze dzieci, tak jak dorośli, częściej ulegają urazom w wyniku upadków – zwykle kontuzjowana jest kończyna górna po upadku na staw łokciowy.
Scheiße_PV
11 godz. temu
Jak panele będą za darmo a na końcu zrobią mi lo-a to może się zdecyduje. W innym wypadku nie pozwolę na instalacje tego go-fna na moim dachu
Jestem z Wawy
wczoraj
Do garnka włóż mięso, dodaj warzywa, główkę czosnku oraz pieprz i liście laurowe, dopraw solą. Wlej tyle wody, by wszystkie składniki były w niej zanurzone. Zagotuj i gotuj pod przykryciem przez 60 minut, aż mięso będzie odchodzić od kości. Mięso wyjmij z garnka, odstaw do wystygnięcia. Odlej 1/2 szklanki bulionu, rozpuść z nim żelatynę. Na pozostałym bulionie ugotuj pyszną zupę. Oddziel mięso od kości i niezbyt drobno je posiekaj. Wyciśnij czosnek. Do miski włóż mięso, dodaj czosnek, miód, przyprawę do kurczaka oraz bulion z żelatyną. Dokładnie wymieszaj. W razie potrzeby do masy dodaj szczyptę soli. Z plastikowej butelki o pojemności około 1 litra odetnij górną część. Wkładaj do niej porcjami masę mięsną i ugniataj ją, by pozbyć się powietrza. Po napełnieniu całej butelki, kilka razy stuknij ją nią mocno o blat. Przykryj folią spożywczą i wstaw do lodówki na kilkanaście godzin (czyli na całą noc).
Dorian
2 dni temu
Dostatnie życie może zapewnić biznes związany z nieruchomościami. Ja otaczam się profesjonalnymi współpracownikami, m.in. świetny zarządzający Polzen z Gdańska!
...
Następna strona