Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Monika Rosmanowska
Monika Rosmanowska
|
aktualizacja

Nowa inwestycja ARP w Stalowej Woli. Praca nawet dla 200 osób

0
Podziel się:

Blisko 10 tys. m2 powierzchni produkcyjnej, zaplecze socjalno-biurowe i 160 miejsc parkingowych – to infrastruktura, którą do użytku przedsiębiorców oddała w Stalowej Woli Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. Wartość inwestycji przy ul. Kasprzyckiego to ponad 24 mln zł.

Podczas otwarcia hali prezydent Andrzej Duda zainaugurował także Polską Wystawę Gospodarczą "Od COP do Gospodarki 4.0".
Podczas otwarcia hali prezydent Andrzej Duda zainaugurował także Polską Wystawę Gospodarczą "Od COP do Gospodarki 4.0". (Materiały prasowe)

– Polsce potrzebny jest dziś kolejny skok, skok w nowoczesną erę rozwoju przemysłowego. Chcemy być wśród tych, którzy będą w peletonie. Czeka nas rozwój, jakiego jeszcze nie było, rozwój wspierany przez najnowsze technologie. Przed nami czas nowych wyzwań. Mówiąc o silnej Polsce, myślimy o państwie opartym na mocnej gospodarce. Jak rozwija się kraj doskonale widać tu, w Stalowej Woli – mówił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystego otwarcia hali.

Miasto z potencjałem

Oddany do użytku budynek podzielony jest na trzy niezależne strefy produkcyjne o powierzchni 5 tys., 3 tys. i 2 tys. m2. Biura i pomieszczenia socjalne zajmują 1,6 tys. m2. Na 3,4-hektarowej działce powstał też parking ze 160 miejscami postojowymi. Hala wyposażona jest m.in. w instalację przeciwpożarową, kontroli obciążenia dachu czy podgrzewane podjazdy dokowe. Agencja Rozwoju Przemysłu od lat wspiera podstrefę Stalowa Wola, realizuje też projekty z miastem. Jednym z nich jest Program Fabryka, dzięki któremu w mieście powstanie nowoczesne centrum usług biznesowych.

– W tym mieście jest duży potencjał, a tradycje Centralnego Okręgu Przemysłowego są wciąż żywe. Z tego też pewnie powodu projekt przy ul. Kasprzyckiego udało się zakończyć wcześniej niż zakładał pierwotny harmonogram – mówi Paweł Kolczyński, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu.

Wykonawcą prac była firma Mirbud S.A. – Powstał nowoczesny budynek, przystosowany do obsługi ciężkich maszyn produkcyjnych, w którym zatrudnienie może znaleźć nawet 200 osób – twierdzi Jerzy Mirgos, prezes Mirbudu.

Obecnie ARP prowadzi zaawansowane rozmowy na temat komercjalizacji obiektu.

Nowa hala, nowe miejsca pracy

Podczas otwarcia hali prezydent Andrzej Duda zainaugurował także Polską Wystawę Gospodarczą "Od COP do Gospodarki 4.0". W nowej hali zaprezentowało się prawie 70 firm działających m.in. w przemyśle ciężkim, motoryzacyjnym czy spożywczym.

– Cieszy nas, że ARP w swojej strategii widzi takie miasta, jak Stalowa Wola. Miasta z wielką siłą i dużym potencjałem, ale potrzebujące wsparcia. To wsparcie doskonale widać na przykładzie tej hali – przyznaje Lucjusz Nadbereżny, prezydent Stalowej Woli.

Nowa hala produkcyjna powstała na terenie podstrefy Stalowa Wola, jednego z bardziej aktywnych rejonów Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Euro-Park Wisłosan zarządzanej przez Agencję Rozwoju Przemysłu. Działający na podstawie zezwoleń wydanych przez ARP przedsiębiorcy zainwestowali w podstrefie już ponad 1,2 mld złotych. Tutejsze firmy zatrudniają blisko 8 tys. osób.

Materiał powstał we współpracy z Agencją Rozwoju Przemysłu S.A.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)