Archiwum artykułów autora Monika Rosmanowska
TOGETAIR2022 / Pomiędzy biznesem a misją. Rola mediów w transformacji klimatycznej
Jaką rolę w informowaniu o zmianach klimatu powinny przyjąć media? Informacyjną, edukacyjną czy alarmującą? Czy klimatyczni denialiści powinni być pokazywani w mediach? Na te i inne pytania, próbowali odpowiedzieć reprezentanci mediów biorący udział w debacie zamykającej ostatni dzień Szczytu Klimatycznego TOGETAIR 2022.
EUROPEJSKI KONGRES SAMORZĄDÓW / Dialog ponad podziałami. Tylko tak możemy odpowiedzieć na wojnę w Ukrainie
– W wielu kwestiach się różnimy, w wielu potrafimy też działać wspólnie – podkreślają przedstawiciele rządu i samorządów. O wyzwaniach, których nie unikniemy w związku z kryzysem ukraińskim, dyskutowali uczestnicy VII Europejskiego Kongresu Samorządów.
EUROPEJSKI KONGRES SAMORZĄDÓW / Więcej sportu w samorządach. VII Europejski Kongres Samorządów
Czy i ile powinny dokładać samorządy do sportu? – to odwieczne pytanie wybrzmiało także podczas VII Europejskiego Kongresu Samorządów, który trwa w Mikołajkach. Wójtowie, burmistrzowie i prezydenci już dziś ostrzegają, że wydatki na sport będą musieli ograniczyć.
START-UPY / Milion na start. Granty dla start-upów i młodych naukowców od ING
Masz pomysł na innowacyjny biznes, który pozytywnie wpłynie na środowisko i społeczeństwo? Ogłoszony przez ING konkurs na najlepsze rozwiązania związane z czystą energią jest dla ciebie. Na zgłoszenie rozwiązania masz czas do 30 maja. Jest o co walczyć, pula nagród to 1 mln zł.
PROCTER&GAMBLE / Dla lepszej jakości życia i zdrowszej planety. Tak powstają nowe i globalne produkty
Tradycyjna szczoteczka z wymienialną główką, proszek do prania, który potrzebuje minimalnych ilości wody czy maszynka do golenia wykonana z plastiku pochodzącego z recyklingu – w P&G wiedzą, że innowacja nie musi być spektakularna. Ważne, by odpowiadała na potrzeby konsumentów i pozwalała tworzyć lepsze, a także bardziej ekologiczne produkty.
BENEFITY PRACOWNICZE / Tysiące propozycji, by nagradzać i motywować pracowników. Na platformie PZU Benefity
Znaczenie benefitów pozapłacowych rośnie. Już 8 na 10 osób rozważających zatrudnienie w danym miejscu bierze pod uwagę ofertę dodatkowych korzyści. W skutecznym przyciąganiu nowych ludzi i nagradzaniu zespołu, firmy wspiera nowoczesna platforma benefitowa PZU.
PALIWA / Ile za litr? Mówimy jak jest podczas konferencji #Rzetelnieopaliwach
Utrzymujące się wysokie ceny ropy naftowej, na co wpływ mają m.in. napięcia w relacjach rosyjsko-ukraińskich czy braki w podaży, to droższe tankowanie. Choć na polskich stacjach jest dziś dużo taniej niż w Niemczech, Czechach czy na Słowacji, to przyszłość rodzimego rynku paliw pozostaje zagadką. Spróbują ją rozwiązać eksperci podczas konferencji #Rzetelnieopaliwach.
ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ / Rośnie liczba B Corpów w Polsce. Do elitarnego grona właśnie dołączył Danone
Benefit Corporations to firmy, które nie tylko deklarują społeczną i środowiskową odpowiedzialność, ale konkretnymi działaniami udowadniają swój pozytywny wpływ na otoczenie, a do tego te działania są zewnętrznie potwierdzone. W tej chwili w Polsce jedynie 37 firm posiada ten certyfikat. Od teraz również Danone.
CENY ENERGII / Drogi prąd? To od nas zależy, czy zapłacimy mniej
Ceny energii będą rosnąć, a rządowe działania osłonowe i antyinflacyjne się skończą, budżet państwa nie jest przecież studnią bez dna. Szukając oszczędności warto zacząć od siebie.
WARMIA I MAZURY / Terytorium ma znacznie. Samorządowcy przypominają: każdy region to inna specyfika i potrzeby
Więcej swobody w wydawaniu unijnych pieniędzy, a więc większej decentralizacji zadań, potrzebują samorządy, by móc dobrze zainwestować pieniądze z kolejnej unijnej perspektywy. Tym bardziej, że określone przez Europę cele środowiskowe są bardzo ambitne.
SAMORZĄDY / Mapy potrzeb zdrowotnych. Projekt Ministerstwa Zdrowia pozwala lepiej zadbać o zdrowie Polaków?
Mapa potrzeb zdrowotnych to narzędzie, które – co do zasady – ma pomagać w podejmowaniu decyzji w służbie zdrowia. Czy rzeczywiście tak jest i co należy zmienić, by dostarczane dane mogły być lepiej wykorzystane dyskutowali eksperci podczas VI Europejskiego Kongresu Samorządów.
KONGRES ESG / E jak ekologia. Podsumowanie trzeciego dnia Kongres ESG
Czy zachowanie równowagi między ekonomią a ekologią jest możliwe? Odpowiedzi na to pytanie szukają uczestnicy Kongresu ESG – Polska Moc Biznesu. Eksperci dyskutują o zielonych technologiach, i o konieczności współpracy, bo tylko w ten sposób możemy walczyć z katastrofą klimatyczną.
IMPACT 2021 / Impact’21. Presja wyników to już przeszłość
Czas pandemii sprawił, że na nowo zdefiniowaliśmy rolę lidera. Oczekiwanie od zespołu tylko wyników już się nie sprawdza. – Od lat dyskutowaliśmy o nowych trendach, o tym co może nastąpić, o czarnym łabędziu i to się wydarzyło – mówi Jolanta Musielak z Volkswagen Poznań.
IMPACT2021 / Impact’21. Sklepy i kawiarnie z własnym bankiem? To możliwe!
Niech każda firma stanie się fintechem… Myślenie życzeniowe? Niekoniecznie. – Wystarczy, że włączy do swojej oferty odpowiednie usługi finansowe – przekonuje Tom Bentley z Vodeno. Jednej z najbardziej innowacyjnych platform bankowych działających w chmurze.
PROCTER&GAMBLE / Kwestionować status quo i przesuwać granice. Jak wykorzystać czas pandemii do wyrównania szans
50/50, a więc brak faworyzowania płci w dostępie do stanowisk, sprawiedliwy podział obowiązków i takie samo wynagrodzenie za pracę na tym samym stanowisku – to ideał, do którego w swoich strukturach dąży coraz więcej firm. Jedną z nich jest Procter & Gamble.
KONGRES590 / Po pierwsze profilaktyka! To Ty masz decydujący wpływ na swoje życie
Każdy z nas odpowiada za swoje dobre samopoczucie, jakość i długość życia. Czas to sobie wreszcie uświadomić i wziąć sprawy w swoje ręce. Nie trzeba od razu wywoływać rewolucji – wystarczy, że zmiana zaczynie się od drobnych kroków.
KONGRES 590 / PKN Orlen stawia na zielony wodór. I buduje pierwszy hub wodorowy w Polsce
Wodór w rafinerii czy przemyśle chemicznym wykorzystywany jest przez PKN Orlen od lat. Wyzwaniem, przed jakim staje dziś koncern, jest zamiana gazu, który pochodzi z paliw kopalnych na zeroemisyjny, pozyskiwany z odnawialnych źródeł energii czy odpadów komunalnych.
KONGRES590 / Orlen, Lotos i PGNiG łączą siły w wyścigu po bardziej zrównoważoną przyszłość
Czeka nas rewolucja w energetyce. Przeprowadzenie transformacji wymaga jednak ogromnych nakładów finansowych i wiedzy. – A to jest w stanie osiągnąć tylko silny koncern multienergetyczny – przekonują przedstawiciele PKN ORLEN, Lotos oraz PGNiG.