Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Monika Rosmanowska
|
Materiał powstał przy współpracy z TFI PZU

Oszczędzanie w czasach kryzysu? To może być jeden z najlepszych momentów

Podziel się:

– Podejmowanie decyzji w warunkach wysokiej inflacji powinno być racjonalne. Zakup nowej pralki czy wymiana szafek w kuchni jest pewnie jedną z gorszych inwestycji, jakie możemy sobie wyobrazić – zauważa Marcin Żółtek, wiceprezes zarządu TFI PZU.

Oszczędzanie w czasach kryzysu? To może być jeden z najlepszych momentów
(Adobe Stock)

W programie "Money" ekspert wyjaśnia, dlaczego w czasie inflacji warto powstrzymać się od zakupów.

Mówiąc o inflacji, musimy mieć świadomość, że to, co widzimy to jest przeszłość. Jeżeli dziś okazałoby się, że inflacja wynosi 20 proc., to ceny już o te 20 proc. wzrosły. Podejmując decyzję zakupową godzimy się z tym, że zapłacimy 20 proc. więcej – zwraca uwagę Marcin Żółtek.

Może więc zamiast nakręcać inflację konsumpcją, warto zacząć inwestować? Bo jak nie teraz, gdy "wszystko się pali", to kiedy? Zastanawiacie się, czy to jest dobry moment do tego, by pomyśleć o oszczędzaniu długoterminowym np. z myślą o emeryturze? Prognozy dotyczące stopy zastąpienia są fatalne. Czy zatem istnieją instrumenty, które w dłuższej perspektywie są w stanie przewyższyć inflację? Przekonajcie się oglądając rozmowę Michała Wąsowskiego z Money.pl oraz Marcina Żółtka, wiceprezesa zarządu TFI PZU.

Zobacz także: Money.p: Marcin Żółtek - Wiceprezes Zarządu TFI PZU

Materiał powstał przy współpracy z TFI PZU

ubezpieczenia
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl