Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. MAB
|
aktualizacja

Nowe domy na razie nie przyłączą się do gazu. PSG wyczerpał się budżet

119
Podziel się:

Polska Spółka Gazownictwa w środę poinformowała, że na razie wstrzymuje zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych. Zainteresowanie przyłączeniem do sieci jest tak duże, że pieniądze na ten cel, jakie spółka miała na lata 2022-2023, już się wyczerpały. Co teraz? PSG deklaruje, że "pracuje nad rozwiązaniami".

Nowe domy na razie nie przyłączą się do gazu. PSG wyczerpał się budżet
PSG przyznaje, że aktualnie nie ma pieniędzy na przyłączanie kolejnych odbiorców do sieci gazowej. (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)

"Duże zainteresowanie przyłączeniem do sieci gazowej spowodowało, że środki inwestycyjne spółki na lata 2022-2023 zostały w pełni zarezerwowane na realizację zawartych już umów przyłączeniowych i PSG nie posiada aktualnie źródeł finansowania dla kolejnych inwestycji przyłączeniowych" — przyznaje spółka w komunikacie przesłanym redakcji Money.pl.

PSG realizuje dwa rodzaje zadań — modernizuje istniejące sieci gazowe i przyłącza nowych odbiorców.

Zobacz także: Money. To się liczy

Rekordowy rok, jeśli chodzi o przyłącza. Nowe umowy wstrzymane

Jak podaje spółka, 2021 r. był pod tym względem rekordowy — spółka wydała ponad 260 tys. warunków przyłączenia do sieci i zawarła umowy na realizację 135 tys. przyłączy. W tym roku i kolejnym na przyłączanie nowych odbiorców wyda prawie 2 mld zł.

W związku z pełnym zarezerwowaniem środków inwestycyjnych Polska Spółka Gazownictwa czasowo wstrzymuje zawieranie nowych umów na realizację przyłączy gazowych — poinformowało PSG klientów w środę.

Co w sytuacji, gdy źródło finansowania tych inwestycji się wyczerpało? Spółka informuje, że pracuje nad rozwiązaniem tej sytuacji.

"Zarząd PSG, kierownictwo Grupy Kapitałowej PGNiG S.A. i przedstawiciele administracji rządowej, pracują nad rozwiązaniami, które pozwolą zwiększyć możliwości inwestycyjne spółki i kontynuować proces przyłączania klientów do sieci dystrybucyjnej. O możliwości realizacji nowych przyłączeń PSG będzie na bieżąco powiadamiać przyszłych klientów" — przekazała spółka w komunikacie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(119)
IZWA
3 miesiące temu
PIS RZĄDZI SPÓŁKAMI SKARBU PAŃSTWA DLACZEGO INWESTOR NIE MOŻE WYBUDOWAĆ WE WŁASNYM ZAKRESIE I PRZEKAZAĆ NA STAN MAJĄTKOWY PSG PAMIĘTAM CZASY ŻE TAK W GAZOWNI BYŁO INWESTOR BUDOWAŁ I WYKONAWCA ZE STRONY INWESTORA PRZEKAZYWAŁ TZW. OT DOKUMENTEM PRZEKAZANIA A INSPEKTOR Z GAZOWNI TO ODBIERAŁ I TO TRWAŁO DŁUGIE LATA DO CZASU JAK URE SIĘ POKAZAŁO I WTEDY TO URE RZĄDZIŁO I TAK JEST DO TEJ PORY MAMY CZAS TAKI ŻE PIS ROBI CO CHCE USTALA CENY JAKIE CHCE UE DAŁA NAM 3 LATA TZW. PAKIETU KLIMATYCZNEGO ABYŚMY NIE MIELI PODWYŻEK PRĄDU ANI GAZU A PIS W ZESZŁYM ROKU SPRZEDAŁ TEN PAKIET KLIMATYCZNY NA MIĘDZYNARODOWEJ GIEŁDZIE ZA PONAD 60 MILIARDÓW ZŁOTYCH I TERAZ MY WSZYSCY ZA FANABERIE PIS ZAPŁACIMY I PŁACIMY ŻENADA TO MAŁE SŁOWO !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Yogi
4 miesiące temu
Psg i pgnig jako spółki skarbu państwa nie mają kasy bo raz: musi wystarczyć na wypłaty dla wszystkich pisowskich pociotków poupychanych w spółkach. Dwa: te pociotki nie dostały stołków za darmo. W zamian stanowiska ślą teraz kasę na partię i jej pomysły. A jak wiadomo, jest to studnia bez dna. A plebs za chwilę zacznie płacić kary bo nie wymienił pieców...
MMM
4 miesiące temu
Prawda z wyczerpaniem kasy na 2022 jest chyba nieco inna... W wlkp już od marca 2021 wstrzymano podpisywanie umowy mimo wydanych warunków przyłączenia. W styczniu 2021r. w warunkach podawali 18 miesięcy a gdy doszło do podpisywania umowy to zmieniano na koniec 2024r! Więc kasy już nie było wcześniej. A z pewnego źródła w psg wiem, że kasę ze spółek SP kierowano do 'centrali' w Warszawie na realizację megalomańskich inwestycji rządzących. Na szczęście w porę przed zaprojektowaniem domu zdecydowany byłem na pompę ciepła. Mniej szczęścia mieli sąsiedzi z gotowymi projektami domów na gaz.... A to wszystko na terenach z mpzp, częściowo już zabudowane.
Kto wie
4 miesiące temu
Może szykują się na wojnę bo wiedząc, że nie będzie gazu w ten sposób ratują ludzi?
widz
4 miesiące temu
to są efekty bezmyślnych gazyfikacji, te miliardy to są pieniądze wyrzucone w błoto bo premier obiecał że zgazyfikuje Polskę. Robi się kilka kilometrów gazociągu do paru domów a ludzie co mają gazociąg nawet na własnej działce przed domem nie mogą teraz się podłączyć!!!
...
Następna strona