Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. WZI
|
aktualizacja

Nowe obostrzenia. Zmiany w ostatniej chwili

261
Podziel się:

Od 28 grudnia obowiązują nowe obostrzenia. Całkowicie zamknięte są hotele, a ze stoków narciarskich mogą korzystać wyłącznie zawodnicy. Nieczynne będą też kasyna.

Nowe obostrzenia. Zmiany w ostatniej chwili
Ograniczone zostanie też działanie galerii handlowych. (WP)

Część zmian wprowadzono w ostatniej chwili. 27 grudnia w Dzienniku Ustaw pojawiło się rozporządzenie, zgodnie z którym podczas tzw. kwarantanny narodowej od 28 grudnia do 17 stycznia zamknięte będą kasyna.

Zamknięte będą też baseny, aquaparki, siłownie, oraz kluby i centra fitness. Do 17 stycznia nie potańczymy w dyskotekach i nocnych klubach.

Ograniczone zostanie też działanie galerii handlowych.

Zobacz także: Rząd zamyka galerie handlowe. Michał Dworczyk uzasadnia

Przez najbliższe trzy tygodnie zakupy będzie można robić jedynie w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach, księgarniach, sklepach zoologicznych, budowlanych i meblowych.

W centrach handlowych obowiązywał będzie zakaz prowadzenia działalności usługowej, z wyłączeniem usług: fryzjerskich, kosmetycznych, optycznych, medycznych, bankowych, pocztowych, polegających na wydawaniu i odbieraniu przesyłek, ubezpieczeniowych, naprawy pojazdów, myjni samochodowych, ślusarskich, szewskich, krawieckich, pralniczych oraz gastronomicznych polegających wyłącznie na przygotowywaniu żywności na wynos.

Zakazane będzie również prowadzenie handlu detalicznego lub działalności usługowej na wyspach handlowych, a także prowadzenie sal zabaw.

To już trzeci lockdown wprowadzony w tym roku. Prezes grupy Kazar w rozmowie z money.pl zwracał uwagę, że styczeń to okres wyprzedażowy. Te ruszają pełną parą zazwyczaj 27 grudnia, zaraz po świętach.

Zamknięte, pod pewnymi wyjątkami, będą też hotele. Do tej pory z ich usług mogły korzystać osoby podróżujące służbowo. Teraz będzie to dotyczyło tylko kilku grup zawodowych.

Nocować w hotelach będą mogły jedynie osoby: wykonujące zawód medyczny, piloci i załogi samolotów, kierowcy wykonujących transport drogowy; pacjenci i ich opiekunowie na uzyskanie świadczenia zdrowotnego, funkcjonariusze służb państwowych m.in. policji, ABW, SOP, straży pożarnej itd.

W hotelach mogą być zakwaterowani również sportowcy i ich trenerzy oraz dyplomaci.

Z rozporządzenia wynika, że do 17 stycznia nadal nie mogą normalnie działać restauracje. Przedsiębiorcy prowadzący takie punkty mogą wydawać posiłki jedynie "na wynos".

Rozporządzenie nie mówi wprost o zapowiadanym zamknięciu stoków narciarskich. Zapisano natomiast, że do 17 stycznia 2021 r. prowadzenie przez przedsiębiorców i inne podmioty działalności związanej ze sportem, rozrywkowej i rekreacyjnej polegającej na organizacji współzawodnictwa sportowego, zajęć sportowych i wydarzenia sportowego jest dopuszczalne wyłącznie w przypadku sportu zawodowego i organizowania współzawodnictwa bez udziału publiczności.

Oznacza to, że z wyciągów skorzystają wyłącznie zawodowi narciarze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(261)
No i co
rok temu
Nie chojrakujcie naiwniacy bo tak uzależnią pomoc medyczną, podróż i pobyty np w hotelu, na uczelni, w pracy , że na kolanach pójdziecie się zaszczepić żeby dostać zaświadczenie. --- Tak, nie szczepcie się !? = Szybciej dostanę swoją dawkę (jako 35 latka jestem na końcu tej tzw kolejki). Tylko nie liczcie na pomoc z państwowych pieniędzy jak was Covid dopadnie. = Nie chojrakujcie naiwniacy bo tak uzależnią pomoc medyczną, podróż i pobyty np w hotelu, na uczelni, w pracy , że na kolanach pójdziecie się zaszczepić żeby dostać zaświadczenie. = Kto się nie zaszczepi, wcześniej czy później zachoruje. Ale czy przeżyje to już nie wiadomo.
emerytka
rok temu
Wy tylko krytykujecie i dopytujecie..... zamiast chwalić nasz rząd ... tak jak robi to teraz cały świat ... doceniają sukcesy naszych władz.... -- : ((( "Dziękujemy Polsce". Wiceszefowa brytyjskiego MSZ dziękuje za pomoc polskich służb w Dover. Brytyjska wiceminister spraw zagranicznych Wendy Morton podziękowała w sobotę Polsce za pomoc przy przeprowadzaniu testów na obecność koronawirusa u kierowców czekających na przeprawę przez kanał La Manche do Francji. "Wielka Brytania współpracuje z europejskimi partnerami, aby przewoźnicy w Kent mogli znów ruszyć w drogę. Przeprowadzono ponad 15.000 testów i ponad 8.000 samochodów ciężarowych jest z powrotem za Kanałem La Manche. Dziękujemy Polsce, która oddelegowała personel do współpracy z brytyjskimi żołnierzami w celu przeprowadzenia testów" - napisała na Twitterze Morton, podsekretarz stanu w MSZ, która odpowiada za relacje z krajami Europy i obu Ameryk.: )))
Haah
rok temu
Czy wiecie że gdyby rządziła oPOzycja ? Było by cieszmy się zimą. *** - Głównym ekonomistą Business Centre Club. Gomułka zaproponował rozwiązanie, które (gdyby zostało wprowadzone w życie) postawiłoby wszystkich dorosłych Polaków w sytuacji bez wyjścia. Otóż według niego wszyscy pracodawcy powinni w ramach nowych umów o pracę wymagać zaświadczenia o zaszczepieniu na COVID-19! Zatem każdy, kto odmówi przyjęcia szczepionki może się liczyć z trwałym bezrobociem.***--- Ja z tego co widze na każdym forum z tematem kto zaszczepi się to tylko garstka ludzi, a z wirusem bedziemy sie meczyć kilka lat. bedziemy europejskim rezerwuarem wirusa.
Mamy wybór
rok temu
Jak się ludzie zaszczepią to nam poluzują i odpuszczą. = Do - Tych , którzy tu się popisują , że się nie zaszczepią i zgrywają bohaterów tylko powiem , że w ubiegłym tygodniu pochowałem bratanka lat 41 bez żadnych chorób współistniejących , który zmarł na covid w 4 dni po przewiezieniu do szpitala. Umierają jednostkowo młodsi ludzie,ale generalnie średnia wieku zmarłych z wirusem jest 75 lat.W moim otoczeniu,gdzie dominują osoby 50-60 lat sporo już zachorowało,prawie wszyscy lekko lub średnio,ja sam mam 58 lat,cukrzycę i nadciśnienie,a przeszłem jak grypopodobne przeziębienie. ( -- Szczepienia szczepieniami ale potrzebne jest jeszcze jakieś międzynarodowe zaświadczenie o szczepieniu. Inaczej nici z wyjazdów za granicę. Niemcy wprowadzają u siebie ImpfPass. Bez tego nie wjedzie się na teren Niemiec.
Mmm
rok temu
A noclegownie są otwarte, skoro ktoś w podbramkowej sytuacji nie może skorzystać z hotelu ani z pomocy rodziny?
...
Następna strona