Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. Jacek Bereźnicki
|
aktualizacja

Nowe odcinki ekspresówki z Bydgoszczy do Poznania jeszcze w tym roku

15
Podziel się:

Odwilż umożliwiła wznowienie części prac budowlanych, ale roboty ruszą pełną parą, gdy zima odpuści. GDDKiA obiecuje, że jeszcze w tym roku zostaną ukończone trzy pełne i fragment czwartego odcinka drogi ekspresowej S5 w województwie kujawsko-pomorskim.

Budowa S5 w województwie kujawsko-pomorskim.
Budowa S5 w województwie kujawsko-pomorskim. (GDDKiA Bydgoszcz)

- Jesteśmy pełni optymizmu, bo w drugiej połowie tego roku wykonawcy znajdujących się na południe od Bydgoszczy odcinków 5, 6 i 7 będą je oddawać do użytku - mówi "Gazecie Pomorskiej" Tomasz Okoński, rzecznik bydgoskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Jak podkreśla przedstawiciel GDDKiA, zaawansowanie prac na tych odcinkach przekracza 60 procent i "gdy tylko zima odpuści, prace zostaną zintensyfikowane". Okoński podkreśla, że droga ekspresowa S5 to najważniejsza inwestycja w Kujawsko-Pomorskiem.

Kujawsko-pomorska eskpresówka S5 będzie liczyć 130 km. Trsa została podzielona na 7 odcinków inwestycyjnych, obejmujących obwodnicę Bydgoszczy i odcinki w kierunku Poznania oraz Grudziądza.

GDDKiA planuje, że zostaną oddane do użytku fragmenty: Białe Błota - Szubin o długości ok. 9,8 km, Szubin - Jaroszewo o długości ok. 19,3 km, Jaroszewo - Mielno o długości ok. 25,1 km, Maksymilianowo - Tryszczyn o długości ok. 8,5 km, Poznań - Wronczyn o długości ok. 15,9 km, Wronczyn - Kościan Południe o długości ok. 18,9 km i Kościan Południe - Radomicko o długości ok. 15,7 km.

Przykładowe ceny za budowę poszczególnych odcinków S5 to: odcinka Białe Błota - Szubin - 259,9 mln zł brutto, Szubin - Jaroszewo - 352 mln zł brutto, Jaroszewo - granica województwa - 421,8 mln zł brutto.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

wiadomości
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
Ryś
4 lata temu
No i dzieje się. Nie to co obiecanki POprzednikow
KCh
4 lata temu
Nic tylko trzymać kciuki za następny budżet unijny. Bez pieniędzy z UE nie dokończymy budowy dróg, a patrząc na mapę to jeszcze z 10 lat intensywnego budowania przed nami. A gdzie jeszcze szybką kolej ogarnąć. Proponuję wziąć to do serca i nie zapomnieć o wyborach do europarlamentu w maju 2019.
Pan Staś z oc...
4 lata temu
Pan Okoński czaruje rzeczywistość, a Pizza stawia warunki. Co teraz ? Dołożycie, czy pogonicie.
anna
4 lata temu
Rząd trochę kasy z nowego podatku drogowego zbierze to może coś pobudują .W zeszłym roku urwali 2 mld
KAMIL 01-2345...
4 lata temu
DROGI JA NIE JEZDZE CZASEM i NIC!!!!!