Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
oprac. MKS
|

Nowe taśmy polityków PiS na Dolnym Śląsku. Człowiek M. Dworczyka arbitralnie przyznaje publiczne dotacje

179
Podziel się

W nagraniu słychać, jak Kamil Zieliński, mianowany przez ministra Michała Dworczyka pełnomocnikiem PiS w regionie, jednoosobowo rozdziela dotacje ze środków państwowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Decyzje podejmuje arbitralnie na zasadzie "to bierzemy, to odpada".

Nowe taśmy polityków PiS na Dolnym Śląsku. Człowiek M. Dworczyka arbitralnie przyznaje publiczne dotacje
Bohater nagrań ujawnionych przez "GW" jest pełnomocnikiem PiS na Dolnym Śląsku i nominowany został przez Michała Dworczyka (KPRM, Adam Guz)
bDHEJKeZ

"Gazeta Wyborcza" dotarła do potajemnie nagranej rozmowy działaczy PiS z przyznawania dotacji ze środków państwowej Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Na nagraniu słychać, jak jednoosobowo decyduje o nich Kamil Zieliński, mianowany przez ministra Michała Dworczyka pełnomocnikiem PiS w regionie – czytamy we wrocławskiej "GW".

To druga "wałbrzyska taśma PiS-u". Pierwsza została ujawniona w zeszłym tygodniu przez lokalną telewizję Dami. Obie rozmowy nagrał Radosław Łosiński, pracownik Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

bDHEJKfb

Na opisywanym przez "GW" nagraniu słychać, jak Kamil Zieliński, mianowany przez ministra Michała Dworczyka pełnomocnikiem PiS w regionie, rozdziela należące do strefy pieniądze.

Zobacz także: To on wywołał bunt "narodowy" przedsiębiorców. "To nie walka z pandemią, a polityczna operacja"

"GW" wyjaśnia, że wnioski o pieniądze z Programu Sponsorskiego, dopóki w Strefie nie pojawił się Zieliński (wcześniej był wicewojewodą), rozpatrywał i zatwierdzał zarząd spółki. "Na nagraniu z 29 stycznia 2020 roku słyszymy, jak o wszystkim jednoosobowo decyduje wiceprezes Zieliński, nominat Dworczyka. Rozdzielanie środków trwa kilka minut" – relacjonuje.

bDHEJKfh

Wygląda to tak:

– To odpada… To odpada – słyszymy na początku nagrania.

W dalszej części nagrania pojawia się wniosek o dofinansowanie imprez judo oraz karate. Na to Zieliński stwierdza: - Chętnie bym pieniądze przydzielił, ale puściliśmy w teren i nikt tego nie rekomendował.

Wysłaliśmy Kamilowi Zielińskiemu pytania o tak przeprowadzony podział środków. Czekamy na odpowiedź.

bDHEJKfi
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDHEJKfC
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(179)
wuj
miesiąc temu
no chyba wogóle te rządy pisowców w skali kraju tak wyglądają nie tylko wałbrzych , wszędzie tak samo, dla siebie, rodziny, znajomków, potem partia, potem kosciólkowi a dla reszty propaganda w tvp
tak jest
miesiąc temu
Toż to czysta mafia.
ktoś ich wybr...
miesiąc temu
Wszystko to dzieje się z woli suwerena, który w ogromnej skali poparł pis. Mamy tylko to na co sobie zasłużyliśmy. Miski i ryż w drodze.
bDHEJKfD
...
miesiąc temu
miało być lepiej, no i jest, pis jest lepszym złodziejem od PO
wies -soltys
miesiąc temu
wszedzxie jest tak samo Oni po prostu zwariowali i sadza ze lata beda siedziec na stolkach.Rada!!!- niech z nich zawczasu uciekaja bo niedlugo beda takich szukac .................................. i ........................
...
Następna strona