Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac. PRC
|

Nowy rozkład PKP. Pasażerów czeka sporo zmian

4
Podziel się:

Zmienią się trasy kilkudziesięciu pociągów jeżdżących do i ze stolicy. Powodem są prace przy rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowie stacji Warszawa Zachodnia.

Nowy rozkład PKP. Pasażerów czeka sporo zmian
Zmiany w kursowaniu pociągów to efekt rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowy stacji Warszawa Zachodnia. (money.pl, Rafał Parczewski)

Blisko 40 pociągów zostanie skierowanych przez stację Warszawa Gdańska - informuje PKP Intercity. To efekt rozpoczętej w ubiegłym roku przebudowy stacji Warszawa Zachodnia, największej w Polsce stacji pod względem liczby kursujących pociągów.

Prowadzone tam prace wymagają wstrzymania ruchu pociągów na jednym torze linii dalekobieżnej pomiędzy Warszawą Zachodnią a Warszawą Centralną. Przygotowano zmienione trasy dla pociągów dalekobieżnych kursujących przez Warszawę.

Zobacz także: Najbrudniejszy dworzec na Śląsku. Katowice nie mają powodów do dumy

Jak informuje przewoźnik, do dyspozycji podróżnych 14 i 15 marca będą informatorzy mobilni na dworcach największych miast Polski (Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Warszawa Zachodnia, Warszawa Gdańska, Gdańsk, Gdynia, Katowice, Kraków, Poznań, Szczecin, Wrocław, Zakopane), którzy mają pomóc odnaleźć się podróżnym w nowych rozkładach.

Jak podaje RMF FM, w zmienionym harmonogramie 17 składów będzie kursować przez stację Warszawa Gdańska oraz dodatkowo Warszawę Wschodnią, a 14 pociągów będzie rozpoczynać lub kończyć bieg na stacji Warszawa Gdańska.

Zmiany dotyczą nie tylko pociągów Intercity, ale i Kolei Mazowieckich. Między 14 - 23 marca będą utrudnienia na linii średnicowe. To efekt prac remontowych związanych z zamknięciem toru nr 1.

Jak podają Koleje Mazowieckie, pociągi kursujące w kierunku wschodnim będą kierowane przez Warszawę Centralną z pominięciem przystanków osobowych Warszawa Ochota, Warszawa Powiśle i Warszawa Stadion.

Problemy będą też na SKM linii S1 i S3 (kursują przez Warszawę Gdańską w skróconej relacji do Warszawy Zachodniej Peron 8). Do odwołania zostanie wprowadzone wzajemne honorowanie biletów KM i SKM.

To jednak nie koniec zmian dla podróżnych. Koleje Mazowieckie przypominają też, że rozpoczyna się kolejny etap prac związany z przebudową stacji Ożarów Mazowiecki.

To oznacza, że rozkład jazdy kolejny raz ulegnie zmianie również 16 kwietnia, 11 oraz 26 maja.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(4)
zwykły obserw...
2 lata temu
Tak, musi być uciążliwy, PLK jest zadaniowane na sabotaż komunikacji kolejowej, po remoncie W-wa - Poznań pociąg do np. Zielonej Góry jedzie o 1 godz dłużej niż kiedyś, hi, hi. Dodatkowo PLK masowo likwiduje lub zamyka przejazdy kolejowe, hi, hi. I wraz GDDKiA burzy masowo wiadukty. Stachanowcy "remontów", ha, ha.
PLK
2 lata temu
Wymiana tych torów potrwa maksymalnie 1 może 2 miesiące. Prace będą prowadzone w systemie 4 brygadowym , czyli non stop. To bardzo ważna stacja więc zaangażujemy nasz najnowszy sprzęt do naprawy.
Tyle
2 lata temu
No tak, wszystkim jest po drodze na Gdańską zapewne ;) Nikt nie myśli o tym, że z Zachodniej ludzie jadą również na Służewiec. Po latach nieudanych remontów jak np. trasa Łódź Warszawa teraz czas na parę lat rozwałki na Zachodniej. Remonty sa potrzebne, ale czy zawsze musi to być męka dla pasażerów?
WokulskiRzuca...
2 lata temu
No tak, wszystkim jest po drodze na Gdańską zapewne ;) Nikt nie myśli o tym, że z Zachodniej ludzie jadą również na Służewiec. Po latach nieudanych remontów jak np. trasie Łódź-Warszawa teraz czas na parę lat rozwałki na Zachodniej. Remonty są potrzebne, ale czy zawsze musi to być męka dla pasażerów?