Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
MKS
|

Obajtek odpowiada na krytykę. "To nie jest atak na Obajtka, tylko na fuzję. Scenariusz pisany cyrylicą"

31
Podziel się:

Połączenie Orlenu z Lotosem nie ma nic wspólnego z prywatyzacją - przekonuje prezes PKN Orlen Daniel Obajtek. W TVP1 powiedział natomiast, że krytyczne uwagi "Gazety Wyborczej" to to "atak pisany cyrylicą”.

Obajtek odpowiada na krytykę. "To nie jest atak na Obajtka, tylko na fuzję. Scenariusz pisany cyrylicą"
Daniel Obajtek wydał oświadczenie w odpowiedzi na poniedziałkowa konferencję prasową posłów KO (Photo by Michal Fludra/NurPhoto via Getty Images) (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bELmcHzF

Oświadczenie Daniela Obajtka, które jest dostępne na jego profilu na Twitterze, to odpowiedź na poniedziałkową konferencję prasową polityków PO, którzy zażądali wstrzymania fuzji Orlenu i Lotosu do czasu wyjaśnienia wszystkich zarzutów wobec prezesa Orlenu. Szef klubu Koalicji Obywatelskiej Cezary Tomczyk przestrzegał, że za planowaną fuzją stoi zamiar sprzedaży 15 strategicznych spółek, należących do Orlenu i Lotosu, w tym m.in. stacji benzynowych Lotosu, a zamiar kupna tych spółek deklarują firmy niemieckie i rosyjskie.

Zdaniem Obajtka "to co dzieje się na naszych oczach to największa niekontrolowana prywatyzacja".

bELmcHzH

"Połączenie Orlenu z Lotosem nie ma nic wspólnego z prywatyzacją, o której mówią politycy Platformy. Łącząc dwie firmy, budujemy stabilny koncern multienergetyczny, który będzie rozwijał polską gospodarkę i który będzie mógł konkurować z innymi koncernami zagranicznymi" - twierdzi szef Orlenu.

Obajtek stwierdza ponadto, że "ponad dekadę temu to Platforma Obywatelska chciała sprywatyzować Lotos". "Już w 2010 roku poseł Aziewicz (ówczesny przewodniczący sejmowej komisji skarbu Tadeusza Aziewicza - red.) mówił, że prywatyzacja Lotosu może wzmocnić spółkę i gospodarkę. A rok później Donald Tusk przekonywał, że nie widzi zagrożenia sprzedaży Lotosu Rosjanom" - mówi prezes PKN Orlen.

Oznacza to, że kredytobiorcy mogą żądać zwrotu spłaconych rat, niezależnie od tego ile dotychczas spłacili.

Zobacz także: Taśmy Obajtka. Hołownia: "Mateusz Morawiecki od dwóch tygodni otwiera szampana"
bELmcHzN

"Atak pisany cyrylicą"

Z kolei w programie „Gość Wiadomości” Daniel Obajtek powiedział, że "to nie jest atak na Daniela Obajtka, tylko na fuzję Orlenu z Lotosem".

Jego zdaniem moment rozpoczęcia tego "ataku" nie jest przypadkowy. Odkąd Komisja Europejska wyraziła zgodę na połączenie obu naftowych gigantów, rozpoczął się atak "Gazety Wyborczej", który – jak mówi – wygląda na "pisany cyrylicą".

bELmcHzO

Gość TVP zapewnił też, że Orlen nie zamierza zwalniać pracowników.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bELmcHAi
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(31)
W obronie Ros...
7 miesięcy temu
Ale od Rosji i cyrylicy to niech się odczepi. Dość tego ujadania na Rosję. Żyjmy dobrze z Rosją, a nie rusofobia od lewa (Marta Lempart i rzekome finansowanie Ordo Iuris przez Kreml) do prawa (słowa związanych z PiS polityków). Dajmy spokój tej Rosji, żyjmy z nimi w zgodzie, szczególnie że to nie Rosja jest zagrożeniem. Większym zagrożeniem jest USA i to, że pchają się wszędzie po ropę (pod tym względem dobrze, że Polska ma mało ropy naftowej).
janko
8 miesięcy temu
Obajtek umył zęby w końcu
samiswoi
8 miesięcy temu
Panie Obajtek z ta cyrylica to bym sie wstrzymał, bo kolega Antoni na spólke z prezesem , zalatwią ci wczasy gdzies na Syberii.
bELmcHAj
Marek1951
8 miesięcy temu
Obajtek robi co mu prezes nakazuje i nie wymagajmy od współczesnego Dyzmy niczego więcej! Dobrze wytresowany pies zawsze słucha się swego pana! I szczeka kiedy ten mu każe.
Bumcykcykiewi...
8 miesięcy temu
geniusz biznesu z Pcimia po prywatnej uczelni w Radomiu...możecie mi to wójcie narysować?
...
Następna strona