Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Obwodnica Szczytna. Koszt budowy sięgnie 472 mln zł

8
Podziel się:

GDDKiA ogłosiła przetarg na dokumentację obwodnicy Szczytna. Kierowcy muszą się jednak uzbroić w cierpliwość, ponieważ prace budowlane przewidziane są dopiero na lata 2026 - 2028.

Prace budowlane obwodnicy Szczytna przewidziane są dopiero na lata 2026 - 2028.
Prace budowlane obwodnicy Szczytna przewidziane są dopiero na lata 2026 - 2028. (GDDKIA)
bEslGPbF

GDDKiA ogłosiła właśnie przetarg na dokumentację obwodnicy Szczytna. To dopiero jednak pierwszy krok, a na drogę będzie trzeba jeszcze długo poczekać. Planowana data ogłoszenia przetargu na roboty budowlane to III kwartał 2024 r., a sama budowa planowana jest między 2026 a 2028 rokiem.

Nowa obwodnica ma wyprowadzić głównie ruch tranzytowy, ale też dalekobieżny ze Szczytna. Obecnie wszystkie drogi krajowe przebiegają przez centrum miasta. Nowa droga ma poprawić komfort jazdy oraz bezpieczeństwo podróżnych i mieszkańców - zapewnia GDDKiA.

Zobacz także: Zobacz: 100 obwodnic w 10 lat. Zobacz na mapach, gdzie konkretnie powstaną drogi
bEslGPbH

Oprócz samej obwodnicy powstać ma również węzeł drogowy Korpele, skrzyżowania z drogami lokalnymi, obiekty inżynierskie oraz dodatkowe jezdnie do obsługi terenów przyległych do obwodnicy. Przebudowane zostaną także drogi publiczne kolidujące z inwestycją, wybudowane będą rozwiązania dla ruchu pieszego i rowerowego oraz obiekty i urządzenia z zakresu ochrony środowiska - wylicza Generalna Dyrekcja.''

Szacunkowy koszt tych prac to w sumie 472 mln zł.

bEslGPbN

Obwodnica Szczytna powstanie w ramach Programu budowy 100 obwodnic, przygotowanego na lata 2020-2030. W województwie warmińsko-mazurskim powstaną do 2030 roku, mają powstać również kolejne obwodnice Olsztyna i Dywit, Gąsek, Pisza oraz Smolajn.

bEslGPci
KOMENTARZE
(8)
Kuba
12 miesięcy temu
Marszałek kuj.-pomorskiego - Całbecki (PO) w kampanii samorządowej obiecał wybudować obwodnicę Chełmży do 2022 ! Na razie żadnych robót nie widać ! Czy to samo hasło pojawi się w następnej kampanii ?
ftv
12 miesięcy temu
Budowa nie pochłania tylko budowa kosztuje a pochłania coś co idzie w niwecz. Choćby ile kosztowało to to coć zostaje i służy tak więc nie narzekajcie.
polack
12 miesięcy temu
w wałczu już 4 lata i koniec daleko
bEslGPcj
thor
12 miesięcy temu
a tyle było stękania PISu, że za PO za drogo....
Georg
12 miesięcy temu
Zbudujcie, aby nikt tam nie musiał wjeżdżać. Jak sobie przypomnę, co zrobili z Jurandem ze Spychowa to aż mnie ciarki przechodzą, jak tamtędy jadę.