Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
MLG
|
aktualizacja

Ogromny zysk Dino. Większy niż się spodziewano

36
Podziel się:

Zysk netto grupy Dino Polska wyniósł w pierwszym kwartale 2023 roku 270,7 mln zł wobec 191,4 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Przewidywano mniejszą kwotę - 256,3 mln zł zysku netto.

Ogromny zysk Dino. Większy niż się spodziewano
W pierwszym kwartale 2023 r. spółka Dino Polska uruchomiła 54 nowe sklepy (Adobe Stock, Krzysztof Bubel)

Zysk netto grupy Dino Polska wyniósł w pierwszym kwartale 2023 roku 270,7 mln zł. Przychody grupy wyniosły ok. 5,544 mld zł, czyli wzrosły o 43,8 proc. rok do roku. Analitycy oczekiwali przychodów w wysokości 5,432 mld zł.

Dino otworzy nowe sklepy

Niedawno w liście do akcjonariuszy członek zarządu Michał Krauze informował, że spółka chce przeznaczać całość wypracowywanych zysków na otwieranie nowych marketów Dino.

W I kw. 2023 r. spółka Dino Polska uruchomiła 54 nowe sklepy. Na koniec marca 2023 r. sieć Dino obejmowała 2210 sklepów o łącznej powierzchni sali sprzedaży wynoszącej 869,4 tys. m kw. (+18 proc. rok do roku). Rok wcześniej, w I kwartale 2022 r. Dino otworzyło 66 sklepów.

W tym roku sieć zamierza otworzyć łącznie około 300 sklepów - informował niedawno serwis wiadomoscihandlowe.pl. Nowe markety pod szyldem krajowej sieci powstaną w środkowej Polsce oraz tych województwach, gdzie są już dobrze znane. Mają to być nie tylko małe miejscowości, ale i większe miasta.

Sieć pochodzi z Wielkopolski i to tam ma zacząć działać co najmniej kilka marketów. Nowe sklepy pojawią się też w województwach dolnośląskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim i opolskim.

Nakłady inwestycyjne na otwarcie nowych sklepów mają wynieść 1,3 mld zł.

Wyniki Dino za pierwszy kwartał 2023 r.

Z raportu kwartalnego spółki wynika też, że marża EBITDA wyniosła 8,3 proc., podczas gdy rok temu było to 8,6 proc. Wynik EBITDA grupy wyniósł 458,2 mln zł, co oznacza wzrost o 37,7 proc. rok do roku. Konsensus PAP Biznes zakładał 434,5 mln zł EBITDA.

EBIT wyniósł 375,7 mln zł wobec 262,9 mln zł przed rokiem i był ok. 7 proc. wyższy od oczekiwań analityków na poziomie 351 mln zł.

Wzrost sprzedaży LfL (ang. like-for-like, czyli analogiczny) wyniósł w I kwartale 27,2 proc., po wzroście o 20,4 proc. w tym samym okresie 2022 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
gospodarka
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(36)
Aaa
7 miesięcy temu
By lepiej kasjerom coś dali a nie najniższa i soboty niedziele bez dodatku od 5.30 do 24 godz niewolników nic tylko zyski wstydu nie maja
olo
7 miesięcy temu
byłem w dino jakoś tłumów nie widziałem a i ceny nie zachęcały do zakupów
sdv
7 miesięcy temu
Nie jest łatwo trafić dobra spółkę na lata. Być może Dino taką jest. Inwestowanie w akcje po prostu nie jest łatwe. Emocje strachu i chciwości zwykle powodują, że podejmujemy złe decyzje. Dlatego akcje, waluty (tym bardziej kontrakty) nie są dla każdego. Warto mieć coś na kształt systemu (sztywne zasady), który będzie wsparciem w podjęciu decyzji. Coś co te emocje ostudzi i da sygnał do kupna lub sprzedaży na podstawie obiektywnych warunków rynkowych, a nie naszego „widzi mi się” albo „mam nadzieję, że będzie rosnąć”. Zanim się zainwestuje i straci pieniądze lepiej najpierw zainwestować w swoją wiedzę. Elitom finansowym zależy na utrzymywaniu ludzi w niewiedzy, bo wtedy łatwiej nam odebrać pieniądze np. na giełdzie. Widzieliście ksiązkę pt. Jak stworzyć system transakcyjny do inwestowania na giełdzie? Można poznać jak skutecznie inwestować, kiedy kupować i sprzedawać, ile zainwestować, jak w czasie bessy uniknąć dużych strat.
Dziadek
7 miesięcy temu
Ludzie co tam pracują czyli w Dino. Przede wszystkim są traktowani przedmiotowo. Nawet nic na święta nie dostają. W sklepach w małych miejscowościach zero premii. Płacą najniższa krajową a wymagania olbrzymie. Są sklep ok, na pewno nie oszukują z promocjami jak to jest w Biedronce. Mięso na wysokim poziomie.
Nick
7 miesięcy temu
Wszędzie drożyzna a zyski wszędzie rekordowe … czyli drożyzna sztucznie podbijana doprowadziła ze firmy z każdego sektora biją rekordy za które płacimy wszyscy
...
Następna strona