Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Okovita Janusza Palikota zebrała już 2 mln zł. Projekt pozyskał ponad 800 inwestorów

Zbiórka crowdfundingowa Tenczyńskiej Okovity jest już na półmetku. Na koncie projektu zgromadzonych zostało już 2 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(East News)
Janusz Palikot zaprasza do współpracy. Można zostać wspólnikiem. (Fot: Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER)

Po trzech tygodniach kampanii spółka należąca do Janusza Palikota może pochwalić się zebraną kwotą 2 mln zł, wpłaconą przez ponad 800 inwestorów.

- Jesteśmy na półmetku drogi. Każdy kolejny sprzedany pakiet przybliża nas do realizacji planów. Jednak to, co mnie cieszy najbardziej, to liczba inwestorów, którzy uwierzyli w nasz projekt. 800 osób tworzy imponującą społeczność ambasadorów marki, która może wspierać nasze działania i towarzyszyć w powstawaniu całego projektu przywrócenia do życia legendarnej okowity – dodał Janusz Palikot.

Na realizację celów biznesowych Tenczyńska Okovita chce pozyskać od inwestorów crowdfundingowych kwotę 4,18 mln zł, z czego najwięcej pochłonie budowa wieży destylacyjnej (1 mln zł) i opłata akcyzy (2 mln zł).

Jak zostać wspólnikiem Janusza Palikota? Były polityk zaprasza społeczność crowdfundingową
Palikot zaprasza do współpracy. Można zostać wspólnikiem

Pozostała część budżetu zostanie zainwestowana w remonty (0,5 mln zł) i zakup beczek do starzenia piw (400 tys. zł). Spółka planuje wypłacanie dywidendy po trzecim roku działalności, co oznacza, że pierwsza wypłata nastąpi za rok obrotowy 2022.

Marek Jakubiak o Januszu Palikocie. "Potem dostał korby"

Prócz tefo Tenczyńska Okovita podpisała list intencyjny z Fundacją Wisławy Szymborskiej. W ramach współpracy, procent z zysku ze sprzedaży wybranych produktów, spółka przekaże na działalność statutową organizacji. Ile dokładnie? Od 5 do 10 gr zysku z każdej sprzedanej butelki piwa Barrel Aged i Tenczyńskiej Okovity. Pozyskane fundusze pomogą utworzyć program stypendialny i rezydencjalny dla podopiecznych organizacji, którzy rozwijają swoją karierę literacką.

"Money. To się liczy". Palikot szuka inwestorów do swojego biznesu

Do zadań Fundacji należy opieka nad spuścizną literacką Wisławy Szymborskiej, a także działalność popularyzatorska i edukacyjna w zakresie propagowania polskiej kultury, twórczości literackiej, naukowej i czytelnictwa w Polsce oraz za granicą, jak również wspieranie idei tolerancji oraz kultury dialogu w życiu publicznym.

- Szacujemy, że rocznie przekażemy Fundacji im. Wisławy Szymborskiej od 35 tys. do nawet 70 tys. zł. Wierzę, że jest to kwota, która pomoże istotnie wesprzeć utalentowanych pisarzy. Od lat obserwuję działalność Fundacji i jestem pełen podziwu dla prowadzonych aktywności, mających na celu promowanie twórczości literackiej naszej Noblistki – powiedział Janusz Palikot.

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
27-11-2019

Grzespołowa kwoty to 2mln akcyzy...to dopiero fajny kraj :)

27-11-2019

adanW Polsce a nie w Egipcie ( PIRAMIA) finansowa ha, ha, ha,.??

27-11-2019

kkkAmber Gold nic ich nie nauczyło.

Rozwiń komentarze (37)