Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Okovita Janusza Palikota zebrała już 2 mln zł. Projekt pozyskał ponad 800 inwestorów

37
Podziel się:

Zbiórka crowdfundingowa Tenczyńskiej Okovity jest już na półmetku. Na koncie projektu zgromadzonych zostało już 2 mln zł.

Janusz Palikot zaprasza do współpracy. Można zostać wspólnikiem.
Janusz Palikot zaprasza do współpracy. Można zostać wspólnikiem. (East News, Fot. Tadeusz Wypych/REPORTER)

Po trzech tygodniach kampanii spółka należąca do Janusza Palikota może pochwalić się zebraną kwotą 2 mln zł, wpłaconą przez ponad 800 inwestorów.

- Jesteśmy na półmetku drogi. Każdy kolejny sprzedany pakiet przybliża nas do realizacji planów. Jednak to, co mnie cieszy najbardziej, to liczba inwestorów, którzy uwierzyli w nasz projekt. 800 osób tworzy imponującą społeczność ambasadorów marki, która może wspierać nasze działania i towarzyszyć w powstawaniu całego projektu przywrócenia do życia legendarnej okowity – dodał Janusz Palikot.

Na realizację celów biznesowych Tenczyńska Okovita chce pozyskać od inwestorów crowdfundingowych kwotę 4,18 mln zł, z czego najwięcej pochłonie budowa wieży destylacyjnej (1 mln zł) i opłata akcyzy (2 mln zł).

Pozostała część budżetu zostanie zainwestowana w remonty (0,5 mln zł) i zakup beczek do starzenia piw (400 tys. zł). Spółka planuje wypłacanie dywidendy po trzecim roku działalności, co oznacza, że pierwsza wypłata nastąpi za rok obrotowy 2022.

Zobacz także: Marek Jakubiak o Januszu Palikocie. "Potem dostał korby"

Prócz tefo Tenczyńska Okovita podpisała list intencyjny z Fundacją Wisławy Szymborskiej. W ramach współpracy, procent z zysku ze sprzedaży wybranych produktów, spółka przekaże na działalność statutową organizacji. Ile dokładnie? Od 5 do 10 gr zysku z każdej sprzedanej butelki piwa Barrel Aged i Tenczyńskiej Okovity. Pozyskane fundusze pomogą utworzyć program stypendialny i rezydencjalny dla podopiecznych organizacji, którzy rozwijają swoją karierę literacką.

Do zadań Fundacji należy opieka nad spuścizną literacką Wisławy Szymborskiej, a także działalność popularyzatorska i edukacyjna w zakresie propagowania polskiej kultury, twórczości literackiej, naukowej i czytelnictwa w Polsce oraz za granicą, jak również wspieranie idei tolerancji oraz kultury dialogu w życiu publicznym.

- Szacujemy, że rocznie przekażemy Fundacji im. Wisławy Szymborskiej od 35 tys. do nawet 70 tys. zł. Wierzę, że jest to kwota, która pomoże istotnie wesprzeć utalentowanych pisarzy. Od lat obserwuję działalność Fundacji i jestem pełen podziwu dla prowadzonych aktywności, mających na celu promowanie twórczości literackiej naszej Noblistki – powiedział Janusz Palikot.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(37)
wist4
4 lata temu
Czuć przekrętem.
lk51
4 lata temu
"Jak Palikot Polmos wydoił, czyli dramat w V aktach" poczytajcie jak zostać milionerem jeśli ma się układy i znajomości.
Sajo
4 lata temu
Ja akcję nabyłem świadomie i Nikt mnie do tego nie namawiał pozdrawiam Pana Janusza
Ek
4 lata temu
Potem inwestorzy będą chcieli aby Palikot im się odwdzięczył jakąs ustawą w sejmie
Ha,ha,ha
4 lata temu
Później będą biadolic że ićh oszukał. Aczkolwiek głupich nie sieją sami się rodzą.
...
Następna strona