Notowania

Palikot zaprasza do współpracy. Można zostać wspólnikiem

Janusz Palikot zapowiada rozwój produkcji piw starzonych i wielki powrót staropolskiej gorzałki. Namawia do inwestycji w jego spółkę poprzez crowdfunding. Cel? 4,2 mln zł.

Podziel się
Dodaj komentarz
(BROWAR TENCZYNEK / TENCZYŃSKA OKOVITA)
Jak zostać wspólnikiem Janusza Palikota? Były polityk zaprasza społeczność crowdfundingową

Janusz Palikot to były polityk, ale czynny przedsiębiorca. Był inwestorem Ambry i Polmosu, a w 2018 r. kupił od Marka Jakubiaka Browar Tenczynek. Teraz nowa spółka, Tenczyńska Okovita, ma wyposażyć wydzieloną część browaru w nowe instalacje i uruchomić taproom (knajpa, pub - przyp.).

Do inwestycji w spółkę Palikot zaprasza społeczność crowdfundingową. Cel kampanii promowanej na Crowdway.pl to 4,2 mln zł. Planowany start na przełomie października i listopada - czytamy w przesłanym nam komunikacie platformy crowdfundingowej.

Palikot za cel postawił sobie rozwój produkcji piw starzonych w drewnianych beczkach po mocnych alkoholach (barrel aged) oraz stworzenie rzemieślniczej destylarni alkoholi wysokoprocentowych, w tym słynnej staropolskiej gorzałki, nazywanej okowitą.

- Kraftowa rewolucja na rynku piwnym już stała się faktem, a do gry wkraczają teraz piwa leżakowane w beczkach. Browar Tenczynek ze swoimi kolekcjami - od klasycznej, po piwne sztosy i nasz RIS Barrel Aged - ma w niej swój udział. Dziedzictwo Tenczynka to także bogata historia produkcji tenczyńskiej okowity, gorzałki z różnych zbóż i owoców, która była szczególnie popularna na terenach Małopolski – mówi Janusz Palikot, prezes Manufaktury Piwa Wódki i Wina oraz Tenczyńskiej Okovity.

Rynek wódki w Polsce znajduje się w tym samym miejscu, co rynek piwa 10 lat temu. Konsumentowi trudno rozróżnić konkretne rodzaje w oparciu o smak, ponieważ są one bardzo zbliżone, a o zakupie decyduje marka i cena. – Dlatego w naszej kraftowej rewolucji chcemy pójść o krok dalej. Nie tylko chcemy rozwijać produkcję piw barrel aged, ale także jako pierwsi zaprezentujemy realnie inną wódkę, Tenczyńską Okovitę oraz piwa leżakowane w beczkach po naszej Okowicie – dodaje Palikot.

Obejrzyj: Jakubiak o Palikocie. "Potem dostał korby"

Nowa spółka akcyjna Tenczyńska Okovita wyposaży wydzieloną część Browaru Tenczynek w instalacje do destylacji słodu i zbóż do produkcji okowity wedle receptur z XIX w. Przejmie też od browaru produkcję serii piw RIS Barrel Aged, która miała premierę w ubiegłym roku oraz wprowadzi kolejne edycje piw starzonych, w tym po Okovicie. W historycznych piwnicach Browaru Tenczynek powstanie również taproom – miejsce degustacji pełnej oferty piw oraz okowity.

– Planujemy rozpocząć leżakowanie piw już w 2020 roku, a w kolejnym uruchomić destylację gorzałki. Całkowitą wartość inwestycji wraz ze środkami obrotowymi na pierwszy rok działalności szacujemy na 4,2 mln zł i taki będzie cel zbiórki – podkreśla prezes Palikot.

Zbiórka crowdfundingowa spółki Tenczyńska Okovita, promowana na platformie Crowdway.pl, ruszy na przełomie października i listopada. – Poprzeczkę w kampanii crowdfundingowej postawiliśmy wysoko, bo nasz cel to zgromadzenie kwoty pokrywającej niemal cały koszt inwestycji. Sądzę, że jest to cel realny, jednak to nie kwota jest dla mnie najistotniejsza, bo środki na wyposażenie i uruchomienie produkcji mamy. Przede wszystkim zależy mi na zgromadzeniu wokół naszego projektu społeczności miłośników piw rzemieślniczych i zachęceniu ich do skosztowania kultowej okowity, a przede wszystkim zaangażowaniu jej do wspólnego przedsięwzięcia. Dlatego pakiety inwestycyjne będą zaczynać się od niskich kwot, tak aby każdy mógł stać się wspólnikiem Palikota – podsumował prezes.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: browar, crowdfunding, inwestycje, janusz palikot, browar tenczynek, tenczyńska okovita, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
17-10-2019

ObserwerBrawo.

17-10-2019

jan remooo już dawno nic nie było o tym politycznym bankrucie :D

18-10-2019

ZagłobaPalikot powinien te ogłoszenia wywiesic na murach zakłady Psychiatrycznego moze nie do końca wylecony człowiek sie da na to chwycic=Podobno wpisowe to … Czytaj całość

Rozwiń komentarze (22)