Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
reklama
19.05.2020 12:04

OLX wycofuje reklamy z Trójki po zamieszaniu z piosenką Kazika

Trójka nie będzie uwzględniana w najnowszych kampaniach reklamowych OLX - Nie chcę umieszczać marki w pewnych kontekstach, które mi z biznesowego punktu widzenia nie pasują - stwierdził szef marketingu OLX.pl.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
OLX wycofuje swoje reklamy z Trójki.

O zmianie polityki reklamowej Marcin Sienkowski, szef marketingu OLX wspomniał na portalu Linkedin. - No to już wiem, w której stacji nie pojawią się spoty naszej kampanii radiowej... - napisał, cytowany przez wirtualnemedia.pl.

Dopytywany w komentarzach o szczegóły decyzji, wytłumaczył, że nie chce, by OLX było umieszczane "w pewnych kontekstach, które mi z biznesowego punktu widzenia nie pasują".

Marcin Sienkowski nie uważa także, by ta decyzja została odebrana jako manifest światopoglądowy serwisu. Jeden z użytkowników zwrócił uwagę, że OLX powinien być neutralny.

Zobacz też: Pożyczka płynnościowa hitem. Przedsiębiorcy rzucili się na pieniądze

- Tak sobie myślę, idąc tym tropem rozumowania, czy po tym co się tam zadziało, to właśnie wybór tego konkretnego usługodawcy nie byłby odbierany jako właśnie wiązanie się "z jedną stroną" - napisał w odpowiedzi.

Szef marketingu OLX jest przekonany również, że ta decyzja nie sprawi, że reklamy platformy nie trafią do części odbiorców. Wyjaśnił, że "dopasowany target jest na szczęście w różnych miejscach".

Przypomnijmy, że zamieszanie z Listą Przebojów Trójki rozpoczęło się przed kilkoma dniami, kiedy internauci zaalarmowali, że ze strony rozgłośni zniknęły wyniki ostatniego notowania. Wygrała je piosenka Kazika "Twój ból jest lepszy niż mój", która nawiązywała do faktu, że prezes PiS Jarosław Kaczyński odwiedził groby na cmentarzu w rocznicę katastrofy smoleńskiej w okresie, kiedy na terenie kraju panowały wzmożone restrykcje sanitarne.

Prezes Polskiego Radia Agnieszka Kamińska przekonywała w poniedziałek, że doszło do manipulacji, a piosenka Kazika wcale nie wygrała notowania. Zapowiedziała również audyt w Listach Przebojów z ostatnich lat.

W następstwie unieważnienia ostatniego notowania ze stacją pożegnał się szereg dziennikarzy, takich jak: Marek Niedźwiecki, Hirek Wronka, Marcin Kydryński, Wojciech Mazolewski, Agnieszka Szydłowska i Agnieszka Obszańska.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
19-05-2020

m.Na pewno KGHM i Orlen zaczną się masowo reklamować:))))

19-05-2020

wawA my pożegnamy OLX

19-05-2020

KamilOLX to dno. Ja nic tam nie kupuję.

Rozwiń komentarze (350)