Trwa ładowanie...
bDJAxeyJ

Notowania

Przejdź na

Opłata mocowa. Zapłaci każdy z nas

Od nowego roku zacznie obowiązywać tzw. opłata mocowa. Czym jest? - Opłata mocowa wynika z ustawy o rynku mocy, a ten rynek ma nam zapewnić bezpieczeństwo energetyczne, więc najprościej można to określić jako opłatę za bezpieczeństwo energetyczne - powiedział w programie "Money. To się liczy" Rafał Zasuń, ekspert WysokieNapiecie.pl. - Są elektrownie, które pracują za krótko, po kilkanaście-kilkadziesiąt godzin rocznie, i nie mogą pokryć swoich kosztów na rynku. Muszą być czynne w ramach awarii elektrowni wiatrowych czy wodnych, ale ceny hurtowe są dla nich za niskie, a takie zastępcze elektrownie też muszą się jakoś odnaleźć w systemie, bo bez nich ten system by się załamał. To kosztuje około 5 mld zł rocznie, co oczywiście zostanie doliczone do naszych rachunków. Dla gospodarstw domowych będzie to opłata stała, prawdopodobnie rzędu 8-10 zł miesięcznie, a dla przedsiębiorstw opłata ta będzie uzależniona od zużycia energii elektrycznej - dodał ekspert.

1315 reakcji
37
990
288
Podziel się
Komentarze (288)
23-11-2020
andżej dódaJest gwarantem,że podatki nie wzrosną. ... I co na to elektorat z Podkarpacia?????
zobacz więcej komentarzy (288)
bDJAxeyV
KOMENTARZE
(288)
andżej dóda
3 miesiące temu
Jest gwarantem,że podatki nie wzrosną. ... I co na to elektorat z Podkarpacia?????
Kuba
3 miesiące temu
Tego chcą prawdziwi Polacy !! Brawo !! Mało podatków i danin , chcemy jeszcze więcej !!
Nowe szaty Ce...
3 miesiące temu
Andersen do pięt nie sięga bajkopisarzom.
bDJAxezn
babcia
3 miesiące temu
Mój Boże , od stycznia podatek od cukru, deszczu, prądu, drożej za wodę, ścieki, wywóz śmieci ile jeszcze można wytrzymać, pomijając , że już płacimy drożej za żywność, wszelkie usługi tj, fryzjer, szewc, wizyty lekarskie, leki i tak można jeszcze wiele wymieniać.
Polak
3 miesiące temu
No to juz niedługo opłata mocowa za wodę, za gaz, za utrzymanie sklepów, szkól żłobków, górnictwa, sejmu , polityków itd !!!!!!!!
...
Następna strona