Notowania

polityka
03.06.2019 16:50

Opozycja podpina się pod 500+ i daje więcej. PSL chce rozszerzyć program

Dopiero zakończyła się walka o miejsca w europarlamencie, a już tempa nabiera kampania do parlamentu krajowego. Hasło "kto da więcej" zaczyna nabierać znaczenia. Szef PSL zapowiada rozszerzenie 500+, a także pomoc dla emerytów i rolników.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
PSL otwiera worek przedwyborczych obietnic. Zapowiedź m.in. rozszerzenia programu 500+ (Fot: PAP/Radek Pietruszka)

W weekend odbyła się Rada Naczelna Polskiego Stronnictwa Ludowego. Opozycyjna partia wyciąga wnioski po wyborach do Parlamentu Europejskiego i do jesiennych wyborów do Sejmu i Senatu rusza z kolejnymi propozycjami PSL chce przebić rządzące PiS.

Zapadła też bardzo istotna decyzja, albo samodzielny start w wyborach, albo utworzenie bloku Koalicja Polska - PSL ostatecznie zdecyduje o tym jeszcze w czerwcu.

- Chcemy budować Koalicję Polską. Wierzymy, że jest wspólne miejsce na liście dla ludowców, chadeków i konserwatystów. Dla tych wszystkich, którzy może nie znaleźli swojego miejsca w ostatnich wyborach i nie poszli do tych wyborów. O te głosy chcemy zawalczyć - stwierdził tuż po Radzie Naczelnej lider PSL Władysław Kosiniak-Kamysz.

– Zapraszamy do współpracy tych wszystkich, którym bliskie są wartości chrześcijańskie, ludowe, demokratyczne i narodowe – dodał szef PSL.

Obejrzyj: Kwaśniewski o PSL: To bardzo ryzykowna decyzja

Padły też konkretne propozycje dla wyborców: darmowe leki i szczepienia dla dzieci, emerytury bez podatku, 1200 zł dopłaty minimalnej do hektara dla rolników, 0 proc. VAT na zdrową żywność, 10 proc. PIT dla samozatrudnionych, 500+ dla uczących się powyżej 18. roku życia oraz głosowanie przez internet.

– To nasza siódemka programowa, z którą będziemy w każdej gminie, w każdym powiecie. Liczymy, że drugą siódemkę dopiszą sami mieszkańcy i z tym wspólnym programem pójdziemy do jesiennych wyborów – powiedział Kosiniak-Kamysz.

W związku z kampanią wyborczą - posłowie, europosłowie i radni PSL będą pojawiać się na spotkaniach z mieszkańcami wsi, małych miasteczek i dużych miast.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: polityka, obietnice przedwyborcze, psl, partie polityczne, program wyborczy, gospodarka, wiadomości
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
03-06-2019

DamianPrzed chwilą szczekali że PiS kupił sobie wyborców. I że to jest rozdawnictwo pieniędzy. A tu proszę. Hipokryci.

03-06-2019

STEFANNIE KOMPROMITUJ SIĘ KOSINIAK, TERAZ UDAJESZ TAKIEGO DOBREGO I MĄDREGO A Z KOMUNISTAMI TRZYMAŁEŚ SZTAMĘ I BYŁEŚ ZA LBGD I ZA TRZASKOWSKI CO LUDZIOM … Czytaj całość

03-06-2019

NICKSMIECH NA SALI

Rozwiń komentarze (1109)