Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Paweł Gospodarczyk
|
aktualizacja

Orlen pokazał zdjęcie z Berlina. Tak było ponad 20 lat temu

11
Podziel się:

Orlen opublikował w serwisie X zdjęcie wnętrza pierwszej stacji koncernu w Berlinie. Fotografia pochodzi z lipca 2003 roku. We wpisie czytamy m.in. o możliwościach, jakie otworzyły się dla spółki w związku z otwarciem wspólnego rynku unijnego.

Orlen pokazał zdjęcie z Berlina. Tak było ponad 20 lat temu
Orlen pokazał archiwalne zdjęcie z Berlina (Getty Images, Orlen, SOPA Images, X)

"Lipiec 2003. Otwarcie pierwszej stacji Orlen w Berlinie, na rok przed wstąpieniem Polski do Unii Europejskiej, jest jednocześnie początkiem międzynarodowej ekspansji koncernu" - czytamy we wpisie Orlenu w serwisie X.

Orlen wspomina otwarcie pierwszej stacji w Berlinie

Biuro prasowe koncernu wspomina okres przed akcesją Polski do UE, podkreślając swoją obecną pozycję na rynku.

"Na wspólny rynek ORLEN wchodzi już jako największa firma Europy Środkowo-Wschodniej, którą pozostaje do dzisiaj. Przez 20 lat obecności Polski w Unii ORLEN staje się głównym producentem paliw w Czechach i na Litwie, a do rynków, na których można znaleźć polskie stacje, dołączają Słowacja, Węgry i Austria. Dzięki udziałowi we wspólnym europejskim rynku Polska była w stanie zbudować silną, międzynarodową firmę. Kolejne dwie dekady będą dla koncernu okresem głębokiej transformacji. Na globalne wyzwania będziemy odpowiadali jednak z pozycji ważnego gracza czołowej gospodarki świata" - wskazano.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zaskakujący wywiad Obajtka. Wicepremier: sytuacja była mętna

Płocki koncern pod nazwą Orlen działa od kwietnia 2000 r., kiedy to Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy zdecydowało o nadaniu nowej nazwy podmiotowi powstałemu w wyniku połączenia Centrali Produktów Naftowych CPN SA oraz Petrochemii Płock SA.

Grupa Orlen rozwija segment wydobywczy węglowodorów, ropy i gazu, segment petrochemiczny oraz odnawialnych źródeł energii i planuje rozwój energetyki jądrowej. Do 2030 r. zamierza uruchomić co najmniej jeden mały reaktor jądrowy SMR.

W opublikowanym w ubiegłym tygodniu skonsolidowanym raporcie rocznym podano, że Grupa Orlen uzyskała w 2023 r. ponad 20,7 mld zł zysku netto. W 2022 r. było to ponad 39,8 mld zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(11)
realnie, to
2 miesiące temu
Pamiętam stacje Orlen w Niemczech w latach 2004-5. To była chyba kosztowna akcja marketingowa, bo z Niemiec wycofali się z podkulonym ogonem.
Donald.
2 miesiące temu
PIĘKNE ZDJĘCIE. WEDEL SPRZEDANY. TERAZ KOLEJ NA ...
Irek
2 miesiące temu
Niedługo już nie będzie Orlenu. Będzie coś innego.
🦊🦊🦊
2 miesiące temu
Wszystkich którzy działali w interesie 🇵🇱Polski Tusk🇪🇺 rozliczy.
DW85ALEX
3 miesiące temu
Mieszkałem w Berlinie a teraz w Brandenburgi . Są stacje STAR gdzie właścicielem jest Orlen . W samym Berlinie byłem na jednej stacjo oficjalniej pod patron ORLEN i po drugiej stronie jest inna niemiecka stacja . Sprawa wygląda tak że do pracy na orlenie nie ma ludzi i chętnych do tankowania wolą inny koncern ... fakt że stacja jest w małej miejscowości ale nikt nie chce tam ani pracować ani tankować