Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Ostrołęka C bez finansowania. Padła konkretna data

Do 7 maja mają zakończyć się analizy dotyczące budowy nowego bloku Ostrołęka C - poinformowała Energa. Przypomnijmy, że w połowie lutego spółka wraz z Eneą zadecydowały o zawieszeniu finansowania inwestycji.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP)
Blok Ostrołęka C na razie nie ma finansowania. Analizy w tej sprawie mają zakończyć się na początku maja (Fot: Tomasz Waszczuk)

Wtedy nie było wiadomo, jak długo mają one potrwać. Teraz już wiadomo, że koncerny dały sobie na to prawie 3 miesiące. Według uzgodnień analizy powinny zakończyć się jeszcze przed wyborami prezydenckimi.

"Uzgodnienie określa szczegółowy zakres i harmonogram analiz aspektów techniczno - technologicznych, ekonomicznych, organizacyjno-prawnych oraz finansowych projektu. Zgodnie z założeniami sponsorów, wieloetapowy proces analiz zostanie ukończony do dnia 7 maja 2020 roku" - czytamy w komunikacie.

Obejrzyj: Podatek handlowy? Nie łudźmy się: będzie drożej

Jak Enea i Energa tłumaczyły zawieszenie finansowania inwestycji?

"W ostatnim czasie wystąpił szereg okoliczności mogących mieć w ocenie sponsorów wpływ na projekt, co skutkuje koniecznością kompleksowego przeanalizowania kwestii dalszych działań w projekcie, w tym jego dalszego finansowania" - głosił komunikat Energi w połowie lutego.

Finansowanie Ostrołęki C zawieszone. "Potrzeba analiz"

Energa i Enea wskazywały planowane zmiany polityki Unii Europejskiej dotyczącej energetyki oraz nową politykę kredytową Europejskiego Banku Inwestycyjnego. Chodzi o tzw. Zielony Ład - plan działań zmierzających do zapewnienia neutralności klimatycznej UE do 2050 roku. Do tego dochodzi jeszcze wezwanie Orlenu na akcje Energi.

Sasin: Elektrownia Ostrołęka C na pewno powstanie, do uzgodnienia paliwo

"Powyższe okoliczności, stanowią w ocenie sponsorów nadzwyczajną zmianę uwarunkowań, których sponsorzy nie przewidywali na etapie podejmowania decyzji w przedmiocie i sposobie finansowania projektu. Okoliczności te uzasadniają zawieszenie finansowania projektu na czas planowanych zgodnie z porozumieniem analiz" - podsumowała wówczas spółka.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Tagi: ostrołęka c, energa, enea, energetyka
Źródło:
money.pl
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
24-02-2020

NatNiech się nie zastanawiają tylko budują! Im dłużej myślą tym więcej kosztuje ta inwestycja.

24-02-2020

EmmaPrecz z węglem.

24-02-2020

OfcaSponsorzy? My jesteśmy sponsorami panie redaktorze.

Rozwiń komentarze (3)