Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
aktualizacja

Oświadczenie majątkowe Szumowskiego pod okiem służb. CBA sprawdziło dokumenty

135
Podziel się:

Według CBA nie ma powodów do wszczęcia dochodzenia w kwestii oświadczenia ministra - wynika z informacji, do jakich dotarło RMF FM.

Oświadczenie majątkowe Szumowskiego pod okiem służb. CBA sprawdziło dokumenty
(PAP)
bEsmPitN

CBA sprawdziło oświadczenie majątkowe ministra Łukasza Szumowskiego - donosi RMF FM. Według stacji agenci prześwietlili składane przez szefa resortu zdrowia dokumenty.

Służby miały sprawdzić zarówno ostatnie oświadczenie, jak również złożone wcześniej, gdy został ministrem zdrowia. W zainteresowaniu CBA znaleźć się miały także dokumenty z lat 2016-18, kiedy Szumowski pełnił funkcję wiceministra nauki i szkolnictwa wyższego i był współodpowiedzialnym za udzielanie dotacji z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

Jakie wnioski? CBA stoi na stanowisku, że nie ma żadnych podstaw, by poza przeprowadzeniem analizy tych dokumentów wszczynać kontrolę - dowiedziało się RMF FM.

bEsmPitP
Zobacz także: Obejrzyj też: Odmrażanie gospodarki. Szumowski odpowiada na szereg pytań

Kontroli domagali się między innymi posłowie Koalicji Obywatelskiej po wypłynięciu tzw. afery maseczkowej. Jednak nie wiadomo, czy CBA podjęło działania na wniosek, czy też z własnej inicjatywy.

bEsmPitV

Minister Szumowski w oświadczeniuwpisał jednie 3 działki o łącznej powierzchni niemal 4 tys m2, trzy auta: 12-letnią Toyotę Yaris, 15-letniego Land Cruisera oraz zabytkowego Mercedesa z 1959. Do tego dwa zegarki, 15 obrazów i 500 książek. Oszczędności ministra to zaledwie 2720 zł. Mieszkania nie posiada, to bowiem majątek żony. Minister Szumowski spłaca również kredyt hipoteczny we frankach szwajcarskich zaciągnięty na 519 tysięcy.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEsmPiuq
KOMENTARZE
(135)
Ślązak, teraz...
rok temu
Kolejny kryształ wypolerowany przez CBA.
pispiss
rok temu
CBA już pokazało swój profesjonalizm przy sprawdzaniu pancernego Marian - to jest typowo polityczna formacja działająca tylko na potrzeby Szarego.
Unbach
rok temu
Bezpieczeństwo w bezpieczeństwie
bEsmPiur
NKWD
rok temu
CBA wykonalo robote!!
rgfd
rok temu
Kolejny bogacz, który zdobył majątek pracując "dla idei"...
...
Następna strona