Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. Patryk Skrzat,Przemysław Ciszak
|
aktualizacja

Oświadczenie majątkowe Teresy Czerwińskiej. Kredyty i Honda Civic

15
Podziel się:

Kredyt w złotych, kredyt we frankach - między innymi to możemy znaleźć w oświadczeniu majątkowym minister Teresy Czerwińskiej.

Oświadczenie majątkowe Teresy Czerwińskiej. Kredyty i Honda Civic
(Ministerstwo Finansów/materiały prasowe)

Tuż przez zapowiadaną przez premiera Mateusza Morawieckiego rekonstrukcją rządu, w której stanowisko ma stracić również obecna szefowa resortu finansów, Kancelaria Prezesa Rady Ministrów opublikowała oświadczenie majątkowe minister Teresy Czerwińskiej.

Z oświadczenia czytamy m.in., że szefowa resortu jest współwłaścicielką ponad 95-metrowego mieszkania. Posiada oszczędności w wysokości ok. 77 tys. zł, 104 tys. dol., ok. 56 franków szwajcarskich oraz... ok. 3 euro.

Jak zmieniły się oszczędności minister w ciągu ostatniego roku? Z poprzedniego oświadczenia za rok 2017 wynika, że wzbogaciła swój portfel w złotych i dolarach, za to uszczuplając oszczędności we frankach. Rok wcześniej na koncie miała bowiem 62 tys. zł oszczędności i 36 tys. w dolarach amerykańskich. Prócz tego 260 franków szwajcarskich.

Teresa Czerwińska niezmiennie jest właścicielką hondy civic z 2007 r.

Zobacz także: Zobacz wideo: Tuż przez zapowiadaną rekonstrukcją przypominamy, jak Morawiecki zapowiadał nowy rząd:

Minister finansów posiada także dwa kredyty gotówkowe w PKO BP. Pierwszy na 312 tys. 454 zł, drugi na 94 tys. 370 franków. Używa także karty kredytowej z limitem 12 tys. zł.

Poza pracą w ministerstwie posiadała również dodatkowe przychody. Z tytułu umowy o pracę uzyskała 95,7 tys. zł. a z najmu około 22 tys. zł. Prawa autorskie dały jej dodatkowe 110 zł.

O odejściu Teresy Czerwińskiej mówi się już od kilku miesięcy. Informacje te były dotychczas dementowane, przeczył im również przez sam premier. Wybór do Parlamentu Europejskiego części z obecnych członków rządu wymusza jednak zmiany, a to może być okazja także do odsunięcia minister finansów.

Powodem jej dymisji miałby być fakt, że minister, która stoi na straży państwowych finansów, starała się w ostatnim czasie nieco tonować obietnice socjalne, złożone podczas kampanii do PE przez Jarosława Kaczyńskiego. Pójdą na nie bowiem miliardy złotych

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(15)
ppp
4 lata temu
A to ciekawe. Miała 36 tys USD oszczędności, zarobiła 120 tys PLN i w następnym roku ma 104 tys. USD oszczędności.
ppp
4 lata temu
A to ciekawe. Miała 36 tys USD oszczędności, zarobiła 120 tys PLN i w następnym roku ma 104 tys. USD oszczędności.
Marzena
4 lata temu
ciekawy ten przyrost dolarów ;)
Patriota
5 lata temu
Lewaki a może zaprezentujcie majątki waszych ziomków z PO-PZPR-PSL?
Polak
5 lata temu
A jakie majątki mają PO-wcy i ich przydupasy PSL ?