Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
KRO
|
aktualizacja

Oto majątek Jacka Sasina. Znacznie urosła pensja wicepremiera

168
Podziel się:

Na co dzień pilnujący państwowych aktywów Jacek Sasin ujawnił właśnie własne aktywa. Wicepremier nad "żywą gotówkę" przedkłada nieruchomości. Jest współwłaścicielem dwóch działek oraz domu, a swoje udziały w nich wycenia łącznie na niemal 511 tys. zł. Oszczędności w gotówce w ciągu ostatnich 12 miesięcy się skurczyły, choć pensja polityka - wzrosła.

Oto majątek Jacka Sasina. Znacznie urosła pensja wicepremiera
Jacek Sasin pokazał swój majątek (GETTY, NurPhoto)

Jacek Sasin niechętnie oszczędza w gotówce. Nie posiada żadnych środków w zagranicznych walutach. Jeżeli zaś chodzi o rodzimą, to na jego kontach bankowych łącznie znajduje się ok. 47 tys. zł, choć jeszcze przed rokiem kwota ta była wyższa o ponad połowę i wynosiła ok. 95 tys. zł.

W rubryce "papiery wartościowe" szef MAP wpisał polisę, a jej wartość oszacował na 130 tys. zł.

Oto nieruchomości Jacka Sasina

W ciągu ostatnich 12 miesięcy nie zmienił zakres własności polityka, jeżeli chodzi o nieruchomości. Tym samym Jacek Sasin wciąż jest współwłaścicielem domu o powierzchni 187,1 m kw. Jego wartość całkowitą wycenił na ok. 800 tys. zł, a sam ma jedną trzecią praw do własności, co daje udziały na poziomie ok. 267 tys. zł.

Dalsza część artykułu znajduje się pod materiałem wideo

Zobacz także: Dochód podstawowy dla każdego? "Nie jesteśmy leniwi"

Wicepremier nadal jest współwłaścicielem dwóch działek. Pierwsza o powierzchni 790 m kw. jest warta ok. 450 tys. zł. Jacek Sasin deklaruje, że jest jej współwłaścicielem w jednej trzeciej (150 tys. zł). Druga natomiast jest znacznie większa, gdyż jej wielkość to 1721 m kw. Polityk wycenia ją na ok. 750 tys. zł i deklaruje współwłasność na poziomie jednej ósmej (ok. 93,8 tys. zł).

Jacek Sasin natomiast nie posiada mieszkania. Nie może również pochwalić się gospodarstwem rolnym.

Kilkuletnia skoda w garażu i znacznie większa pensja na koncie

Minister Aktywów Państwowych oświadczył, że nie podsiada żadnych udziałów w spółkach. Ani on, ani jego żona, nie kupili żadnego majątku od Skarbu Państwa. Członek rządu nie prowadzi również działalności gospodarczej ani nie zasiada w radach spółek i fundacji.

Czym zatem może się pochwalić wicepremier? Znacznie wyższą pensją. W ramach zatrudnienia w Kancelarii Premiera Jacek Sasin zarobił w ciągu roku 232 074 tys. zł brutto. W poprzednim oświadczeniu (za 2020 r.) deklarował zarobki w KPRM na poziomie 181 232 zł brutto. Wzrosła też również jego dieta poselska. W 2021 r. otrzymał z tego tytułu ponad 37,4 tys. zł, a jeszcze rok wcześniej - niecałe 30,1 tys. zł.

Szef MAP nie zmienił pojazdu, którym porusza się na co dzień. Jest oddany Skodzie Octavii z 2014 r., którą wycenia dziś na 35 tys. zł.

Polityk spłaca też kredyty i pożyczki. Ma kredyt hipoteczny w zagranicznej walucie - 57,6 tys. franków szwajcarskich (na dziś ok. 257,6 tys. zł). W tym roku jednak nie podaje, jaką kwotę już udało mu się spłacić. Jeżeli chodzi o pożyczki, to na koncie ministra widnieją dwie. Pierwsza w wysokości ok. 200 tys. zł, druga - 40 tys. zł.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(168)
Mario
miesiąc temu
Zbieraj...zbieraj..idą chude lata i odsiadka mam nadzieję pewna bo pod celą czekają i zacierają ręce..
Lewa
miesiąc temu
Jakimś dziwnym trafem, mimo ze pis doszedł do władzy z hasłami na kłamliwych ustach, o skromności, oszczędzaniu funduszy i redukcji kadr a wszystkie ich działania kończą się na wylewającej się z budżetu rzeki pieniędzy, które zrządzeniem losu, trafiają do ich i pociotków kieszeni. Polski a właściwie pisowski fenomen . Takie rzeczy tylko w pislandzie. Nadto, co dziś już widać wyraźnie bez pieniędzy z Unii, daleko nie pociągną i robią wszystko aby tą kasę wyrwać bez względu na to ile kłamstw jeszcze padnie z ich fałszywych , śmierdzących gąb! A suweren się cieszy że i jego prawnuki będą musiały to zwracać kredytodawcom.
muj nik
miesiąc temu
47 tys. zł, choć jeszcze przed rokiem kwota ta była wyższa o ponad połowę i wynosiła ok. 95 tys. zł.- mature z matematyki redachtor oczywisie kupil?
':Pklo
miesiąc temu
Zbieraj, zbiera bo żeby oddać te 70 baniek za wybory to jeszcze trochę brakuje.
Satax
miesiąc temu
Pysio coraz pełniejsze, rumiane lico, podbródeczek, okazały mięsień piwny, w główce niestety rozumku nie przybyło ...
...
Następna strona