Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
oprac. PBE
|

Padło pytanie o miecz o. Rydzyka. Rzecznik PiS mówi o Jasnej Górze i ataku na Kościół

14
Podziel się:

Ojciec Tadeusz Rydzyk otrzymał na Jasnej Górze od Jacka Sasina i prezesa grupy ENEA Pawła Majewskiego historyczny miecz "z czasów Mieszka I". Zapytany o ten miecz rzecznik PiS Rafał Bochenek zaczął mówić o "ważnym miejscu dla milionów Polaków" i atakach mediów "na Kościół".

Padło pytanie o miecz o. Rydzyka. Rzecznik PiS mówi o Jasnej Górze i ataku na Kościół
Jacek Sasin z prezesem Grupy Enea Pawłem Majewskim wręczył Tadeuszowi Rydzykowi "miecz z czasów Mieszka I" (Twitter, Jacek Sasin)

Przypomnijmy, że w obchodach 32. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę udział wzięli najważniejsi politycy Prawa i Sprawiedliwości. W trakcie tego wydarzenia o. Rydzyk otrzymał miecz, który według ustaleń Wirtualnej Polski za 250 tys. zł kupiła ze zbiorów antykwarycznych Fundacja Enea. Ze statutu organizacji wynika, że została ona powołana w celu "prowadzenia i wspierania działalności społecznie użytecznej - w tym m.in. w zakresie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego".

Miecz ma trafić do Muzeum Pamięć i Tożsamość im św. Jana Pawła IIToruniu. Jego pomysłodawcami byli Fundacja Lux Veritatis oraz o. Tadeusz Rydzyk

Miecz o. Rydzyka i atak na Kościół

"Po co o. Tadeuszowi Rydzykowi miecz za ćwierć miliona zł?" zapytano na wtorkowej konferencji prasowej rzecznika rządu Piotra Müllera oraz rzecznika PiS Rafała Bochenka.

Pierwszy z rzeczników odpowiedział, że "nie zna szczegółów związanych z przekazaniem tego prezentu". Dodał, że dla stacji TVN jest to najważniejsza sprawa spośród innych np. ekonomicznych czy ruszającego 11 lipca szczytu NATO w Wilnie.

Rafał Bochenek z kolei uznał, że "TVN bardzo wybiórczo traktuje wiele tematów".

- Wiemy, gdzie jest zlokalizowany najlepszy sztab Platformy Obywatelskiej i na pewno nie jest to w siedzibie PO, tylko w jednej z firm medialnych. W kontekście Jasnej Góry i początku mojej wypowiedzi warto skomentować materiały, które się pojawiły. Materiały zmanipulowane, sugerujące, że tylko politycy PiS uczestniczyli w różnych uroczystościach na Jasnej Górze. Mamy zdjęcia Donalda Tuska, który przemawiał, wystąpienie Władysława Kosiniaka-Kamysza, Bronisława Komorowskiego - jego wystąpienie przeszło do annałów kompromitacji - odpowiadał Bochenek na pytanie o historyczny miecz.

Następnie dodał, że stacja TVN "wylała kupę pomyj na polityków, którzy byli w ważnym miejscu dla milionów Polaków". - Próbujecie atakować nie tylko polityków, ale także polski Kościół i sprawy najważniejsze dla naszych obywateli. A Jasna Góra to takie miejsce, z którym identyfikuje się większość obywateli - podkreślił Bochenek.

Dziennikarka stacji TVN znów zapytała, dlaczego o. Rydzyk otrzymał ten miecz.

Rafał Bochenek odparł, że nie zna jego wartości, a TVN spekuluje i "sieje kłamliwą propagandę względem jego wyceny".

Na koniec sam pytał redaktorkę, skąd wie, ile ten miecz kosztował.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(14)
Teresa
10 miesięcy temu
Nie zgadzam się na żadne darowizny dla kościoła i jego urzędników tym bardziej,że wykorzystywane są do tego pieniądze z moich podatków.
Twój nick
12 miesięcy temu
O ile wiem funkcjonowanie kościoła toruńskokatolickiego w Polsce nie jest formalnie zalegalizowane, więc można w niego walić jak w bęben
logiczny
12 miesięcy temu
Ładny prezent i to w czasach kiedy w nie jednej parafii syn musi sam wkopać zmarłej matce grób bo drogo u wielebnych !🧐☝️🤷‍♀️
logiczny
12 miesięcy temu
Rzecznik ma braki w kwestii kto jest kościołem ☝️ To hierarchia korporacji głosi przykazania sama mając je w głębokim poważaniu 🧐
nnn
12 miesięcy temu
Pisowskie chłopaki czują się już na państwowym jak na swoim. Najwyższy czas zmienić władzę.