Notowania

Pandemia koronawirusa. Z nielegalnego spirytusu powstanie płyn do dezynfekcji

Spirytus z przestępstwa zostanie przerobiony na płyn do dezynfekcji. Tak polska skarbówka wspiera szpitale.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Twitter)
KAS przekaże szpitalom tysiące litrów spirytusu z przestępstwa, który będzie można przerobić na płyn do dezynfekcji. (Fot: KAS)

W czasie pandemii nic się nie zmarnuje. Najwyraźniej z takiego założenia wyszli urzędnicy Krajowej Administracji Skarbowej, którzy postanowili przekazać szpitalom zarekwirowany spirytus, z którego będzie można zrobić płyn do dezynfekcji.

"Przekazaliśmy 1,5 tys. litrów alkoholu do dwóch olsztyńskich szpitali, 1000 litrów otrzymała Państwowa Straż Pożarna w Olsztynie" - czytamy na Twitterze Krajowej Administracji Skarbowej.

Spirytus był przeznaczony do zniszczenia, tymczasem w wielu miejscach występują duże braki płynu do dezynfekcji. Wiele firm zaangażowało się w produkcję płynu. Specjalne linie produkcyjne uruchomiły m.in. Polfa Tarchomin, Orlen czy KGHM.

Z kolei KAS zapowiada, że planuje w przyszłości podobne akcje. Już zaplanowano, że duża część spirytusu trafi do szpitala w Elblągu.

Obejrzyj i dowiedz się, jak chronić się przed koronawirusem

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz
20-03-2020

stefanserio z nielegalnego spirytusu, niewiadomego pochodzenia, bez żadnych atestów i norm można od tak przygotować medyczne środki odkażające???

20-03-2020

smutnaTez sie zastanawiam czy to bezpieczne.... Z jednej strony bardzo dobrze bo szkoda zeby sie zmarnowalo,ale z drugiej...czy oni tk jakos przebadaja … Czytaj całość

21-03-2020

Miły TorunCałe podlasie pije ten spirytus i maja tylko 1 przypadek wirusa 👍😀 samo zdrowie aż żal

Rozwiń komentarze (284)