Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na
oprac.
AZI
|

Poczta Polska przywraca obsługę do kolejnych krajów. Znów wyślemy paczki do Bahrajnu

3
Podziel się:

Ponownie można wysyłać listy i paczki priorytetowe do Bahrajnu i Omanu oraz korzystać z usługi kurierskiej EMS do Belgii, Kataru, Turcji i ZEA. Poczta Polska przywraca obsługę przesyłek zagranicznych do kolejnych krajów po utrudnieniach spowodowanych pandemią.

Poczta Polska przywraca obsługę do kolejnych krajów. Znów wyślemy paczki do Bahrajnu
Poczta przywraca obsługę przesyłek do kolejnych krajów. Piotr Kamionka/REPORTER (PIOTR KAMIONKA/REPORTER)
bEJxfPPF

Lista krajów objętych wysyłką przesyłek jest rozszerzona już po raz czwarty. W lipcu operator poszerzył zakres usług o przesyłki do: Chin, Izraela, Japonii, Kolumbii, Wielkiej Brytanii, Algierii, Nigerii, Peru, Rwandy i Wietnamu.

- Klientów może zainteresować przywrócenie opcji wysyłki EMS do popularnych destynacji: Belgii, Kataru, Turcji i do Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Przesyłki w ramach tej usługi dostarczane są w systemie "od drzwi do drzwi" - poinformowała spółka.

Zobacz także: Drony będą dostarczać paczki. Przełom może nastąpić już w 2023 roku
bEJxfPPH

Po zmianach liczba krajów i terytoriów, do których można wysyłać przesyłki listowe, wzrosła do 100, zaś paczkę pocztową priorytetową - do 79. Wykaz krajów i terytoriów wraz z rodzajem świadczonych usług międzynarodowych dostępny jest na stronie spółki.

Poczta Polska informuje jednocześnie, że nadawcy przesyłek listowych zawierających towary adresowane do państw nienależących do Unii Europejskiej zobowiązani są do szczegółowego wymienienia zawartości w deklaracji celnej CN 22 lub CN 23. A w przypadku paczek pocztowych - do wymienienia zawartości w formularzu - pliku CP 72.

bEJxfPPN

Dokumenty te muszą być opatrzone podpisem poświadczającym, że przesyłki nie zawierają niebezpiecznego przedmiotu zabronionego przepisami pocztowymi. Informacje o deklaracjach celnych i ograniczeniach dotyczących zawartości można znaleźć także na stronie Poczty Polskiej.

Jednocześnie spółka zastrzegła, że w związku z utrudnieniami w transporcie do niektórych krajów, zwłaszcza lotniczym, oraz ograniczeniami w pracach służb eksploatacyjnych zagranicznych operatorów pocztowych mogą występować opóźnienia w doręczaniu przesyłek wysyłanych do innych krajów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJxfPQi
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(3)
Y u h
2 miesiące temu
Dalej kierowcy w poczcie wieczorami muszą robić za kurierów. Dalej dostają 1 zł za dostarczenie np mebli w kamienicy na 4 piętro bez windy ? Gdzie są psikacze dezynfekcja w urzędach na wejściu. ???? Kolejne przytulisko partyjne dla niemot co latają tylko po stołkach w budzetowce. Kiedyś bank pocztowy był obstawiony przez ZChN teraz poczta rozmodlona
heheh
2 miesiące temu
na co komu poczta polska?? tonie w długach,,...kolejne tvp co potrzebuje zapomogi, a nikomu to nie potrzebne
Wdzięczny lud
2 miesiące temu
Hurra,do Bahrajnu.Już nie mogliśmy się doczekać.
bEJxfPQj