Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Jakub Stasiak
Jakub Stasiak
|

Money.pl: Poczta Polska w ogniu krytyki. Związkowcy żądają spotkania z prezesem

80
Podziel się:

Spór związków zawodowych z zarządem Poczty Polskiej przybiera na sile. Związkowcy z 34 organizacji żądają pilnego spotkania z prezesem spółki, Tomaszem Zdzikotem - dowiedział się money.pl. Ten - w ocenie pocztowców - ma unikać dialogu z pracownikami i lekceważyć ich postulaty.

Money.pl: Poczta Polska w ogniu krytyki. Związkowcy żądają spotkania z prezesem
Przed tygodniem związkowcy domagali się spotkania z Jackiem Sasinem. Teraz do dialogu wzywają prezesa Poczty

To już kolejny epizod sporu pracowników Poczty z zarządem spółki. Związkowcy oprócz spotkania z Tomaszem Zdzikotem żądają również informacji odnośnie rzeczywistego stanu finansów firmy. Te - według inicjatorów listu - mają być niewystarczająco przejrzyste.

Jak wskazują związkowcy, od momentu objęcia przez Zdzikota funkcji prezesa, szef Poczty - wraz z przedstawicielami zarządu - odmawiał spotkania ze stroną społeczną.

- Tak się nie prowadzi dialogu, bo w naszej ocenie jest to lekceważenie nie tylko związków, ale w głównej mierze pracowników, którzy tę firmą tworzą i póki co, tylko dzięki nim ona istnieje - czytamy w piśmie, do którego dotarł money.pl.

Zobacz także: Powróciły pytania o Pocztę Polską i wybory kopertowe

W piśmie pada również wezwanie do udostępnienia informacji odnośnie działań Pionu Sprzedaży i Pionu Operacji Logistycznych PP. - Żądamy rzeczowego przedstawienia, omówienia przez prezesa aktualnej sytuacji ekonomicznej pracowników i spółki - czytamy dalej.

Jak twierdzi Piotr Moniuszko z Wolnego Związku Zawodowego Poczty Polskiej, Tomasz Zdzikot w czasie roku prezesury oprócz zatrudniania "swoich przyjaciół" nie zrobił nic dobra pracowników i całej spółki.

- Po prostu nie zna on specyfiki działania firmy i obawia się konfrontacji ze stroną społeczną - tłumaczy związkowiec w rozmowie z money.pl. - Wynika to z braku wiedzy o problemach pracowników i funkcjonowaniu poszczególnych komórek firmy - dodaje.

W ocenie Moniuszki szef Poczty otoczył się ludźmi, którzy podobnie jak on, nie mają pojęcia o funkcjonowaniu Poczty Polskiej.

Poczta Polska w ogniu pytań

Przypomnijmy, że spór na linii związków zawodowych z zarządem Poczty Polskiej trwa od dawna. Związkowcy już w zeszłym tygodniu prosili o spotkanie z wicepremierem i ministrem aktywów państwowych Jackiem Sasinem oraz posłami z sejmowej Komisji Infrastruktury. Jak tłumaczyli, "sytuacja ekonomiczna" operatora pocztowego budzi ich wątpliwości.

Związkowcy alarmowali w piśmie o "dramatycznym spadku" udziału Poczty Polskiej w rynku usług pocztowych rok do roku. W ich ocenie jest to efekt błędów "popełnianych przez kolejne zarządy" spółki, które nie potrafiły przystosować PP do "zachodzących zmian rynkowych". Zdaniem autorów pisma, doprowadziło to finalnie do "zapaści finansowej" Poczty.

W ocenie środowisk pracowniczych obecny zarząd nie prowadzi z nimi rzeczywistego dialogu i lekceważy głosy partnerów społecznych. Zatrudnieni w Poczcie podkreślają, że sytuacja coraz większej grupy z nich jest trudna, a kondycja ekonomiczna operatora jest "nieznana".

Pod listem - również w zeszłym tygodniu - podpisały się łącznie 34 organizacje związkowe, które działają w Poczcie Polskiej.

Stanowisko Poczty Polskiej

O komentarz poprosiliśmy biuro prasowe spółki. W odpowiedzi czytamy, że Poczta Polska jako pracodawca na bieżąco organizuje spotkania z przedstawicielami Związków Zawodowych działających w Spółce.

"Tylko w okresie od maja do lipca br. odbyło się blisko 90 spotkań, z czego 9 spotkań na poziomie centralnym oraz 78 na poziomie regionalnym i lokalnym, na których poruszane były istotne kwestie związane z bieżącym funkcjonowaniem Spółki, w tym dotyczące sytuacji finansowej" - czytamy.

Jak wskazują przedstawiciele firmy, dzięki aktywnej współpracy ze stroną społeczną, w ostatnim Poczta miała zamknąć 2 z 26 sporów ze związkami działającymi w obrębie spółki.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(80)
Gość
2 lata temu
"""Beatris 🌼 9 miesięcy temu U nas w urzędzie jest miła obsługa owszem czasem ktoś ma dużo spraw do załatwienia i wtedy trochę się dłużej czeka w kolejce ale panie starają się 🌿🌷"""""" ======== Każda pliszka swój ogonek chwali.
anonim
3 lata temu
pracowałem tam i w mojej opinii, pocztowcy to niestety tchórze, potrafią tylko narzekać, zamiast choć raz postawić się i zastrajkować, to mają, jak mają...
pi_otrek
3 lata temu
Gdyby związki zawodowe zorganizowały strajk tak jak należy, puściły informację do wiadomości publicznej kiedy organizowany jest strajk wówczas dopiero przekonali by się jak solidarni mogą być zdeterminowani pracownicy poczty. Niestety do tej pory prowadzonw są jedynie nieudolne negocjacje, na które nawet nie raczy się pojawić prezes zarządu spółki
Jarek
3 lata temu
W roku 2000 byłem dyrektorem jednego z biur w ówczesnej Dyrekcji Generalnej PP. Dwadzieścia lat temu w opracowanej strategii krótko-i długoterminowej PP proponowaliśmy m.in. wprowadzenie paczkomatów, hybrydyzację korespondencji, cyfryzację kraju w oparciu o sieć placówek pocztowych, rozwój firm kurierskich, bank pocztowy i firmę ubezpieczeniową z prawdziwego zdarzenia , wpłatomaty, znaczkomaty, mały transport dla listonoszy w rejonach wiejskich, automatyzację procesów, zmiany w logistyce, pozbycie się zbędnego majątku trwałego, optymalizację zatrudnienia i dziesiątki pomysłów do których realizacji teraz dopiero przymierza się PP. Podkreślam - ponad 20 lat temu. Głównym hamulcowym były wtedy związki zawodowe i politycy (najpierw ZChN, później SLD). To dwie plagi, które niszczyły, niszczą i w końcu zniszczą tę instytucję.
lechu
3 lata temu
Najwyższe ceny wśród operatorów . Handel dewocjonaliami , przepisami siostry Pisdoliny i żywotami morderców wykętych rozłoży firmę na wieki . Amen .
...
Następna strona