Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na
Agnieszka Zielińska
Agnieszka Zielińska
|

Poczta Polska nie rezygnuje ze zwolnień i przenosi pracowników

7
Podziel się:

Państwowy gigant nie rezygnuje ze zwolnień grupowych, ale zmniejsza ich zakres. Chce także przenieść część pracowników do spółek zależnych, co budzi ich niepokój.

Poczta Polska nie rezygnuje ze zwolnień i przenosi pracowników
Państwowy gigant nie rezygnuje ze zwolnień grupowych, ale zmniejsza ich zakres (East News, ARKADIUSZ ZIOLEK)

Z informacji Dziennika Gazeta Prawna wynika, że rozmowy w tej sprawie prowadzone są m.in. z grupą kilkudziesięciu informatyków. Chodzi o przejście do spółki Poczta Polska Usługi Cyfrowe (PPUC)

Do porozumień o zmianie firmy mają być także namawiane osoby zatrudnione jako doradcy klienta w usługach finansowych, nieoficjalnie wiadomo, że w tym wypadku chodzi o spółkę Poczta Polska Dystrybucja.

Zobacz także: Euro inne niż wszystkie. Sprzedawcy niepocieszeni

Tymczasem Bogumił Nowicki przewodniczący NSZZ Solidarność Pracowników Poczty Polskiej twierdzi, nikogo nie poinformowano o celu przenosin. W odpowiedzi rzeczniczka Poczty Polskiej Justyna Siwek tłumaczy te działania przyspieszeniem cyfryzacji grupy. Informuje także, że zarząd Poczty Polskiej podjął w ubiegłym roku decyzję o restrukturyzacji i zmianie działania spółki PPUC.

Według niej celem tych działań jest zaspokojenie szerokiego spektrum potrzeb IT całej grupy. Jak podaje DGP spółka PPUC będzie odpowiadać m.in. za rozliczenia z Krajową Administracją Skarbową. Ma to znaczenie zwłaszcza w kontekście wejścia w życie pakietu VAT dla e-commerce, zobowiązującego do zgłaszania przesyłek z UE, głównie z Chin.

Przypomnijmy, że plany zarządu Poczty Polskiej zakładały odchodzenie blisko 80 tys. załogi o około 7, 3 tys. etatów. W sumie odejścia na emeryturę, nieprzedłużanie umów na czas określony i zwolnienia grupowe miały objąć 2 tys. pocztowców. Jednak teraz okazuje się, że skończy się na 960 etatach. Nieoficjalnie wiadomo, że powodem są lepsze wyniki finansowe spółki, która w pierwszym kwartale tego roku wyszła na plus.

Aktualnie w budżecie Poczty Polskiej niemal 70 proc. kosztów stanowią koszty pracy. Firma twierdzi, że u konkurencyjnych operatorów w UE poziom ten wynosi zwykle 50-55 proc.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(7)
Kgb
3 lata temu
Z tych 70 % kosztów płacowych na pracowników to 50% to koszty płacze zarządu , dyrektorów, koordynatorów
krevt
3 lata temu
Gdzie te zwolnienia? ciągle ogłoszenia że przyjmą, aplikowałem na kierowce to zadzwonili 19 minut po wysłaniu cv:D
Piotr K.
3 lata temu
A wiecie że wasze przesyłki wartościowe w węzłach zwanych WER opracowują kryminaliści z więzień zwożeni na prace resocjalizacyjne ????
niepokorny
3 lata temu
Najciekawsze jest to że ktoś napisał regulamin zwolnień grupowych i wziął kasę za to na pewno nie małą , jak to w Poczcie się odbywa i nikt go nie przestrzega . W regulaminie wyrażnie napisano że będą zwalniać osoby co mają drugie żrudło dochodu, czyli byłych pracowników służb mundurowych którzy mają już emeryturki i to spore ,a tym czasem zwalniają ale osoby z długoletnim stażem z jednym żrudłem dochodu
niezniszczaln...
3 lata temu
Zwalniają w białych rękawiczkach niby zwolnienia grupowe tych na dole co najcieżej pracują oszustwo w biały dzień gdzie inspekcja pracy gdzie związki zawodowe . brud smrod i łajdactwo w biały dzień